Парфюмни размисли и страсти - 176

  • 50 715
  • 667
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 657


С Л Е Д В А Щ И Я Т ,   М О Л Я!

Добре дошли в новата ни тема, скъпи дами и господа   bouquet Тя е посветена на планирането (или непланирането) на следващите ни ароматни придобивки. Обмисляте ли кой ще е следващия парфюм, с който ще се сдобиете? Търсите ли винаги нещо конкретно, което сте харесали или ви е направило впечатление от отзиви, или се оставяте случайността да ви сполети ненадейно? Когато ви сполети, възползвате ли се от случая да грабнете нещо непредвидено или се придържате строго към желанията и плановете си? Обикновено успешни ли са такива непланирани придобивки или съжалявате, че все пак не сте купили желания, мечтания парфюм?

Черпя ви с едно любимо мое парче, в което се казва, че животът е това, което ти се случва, докато си зает да правиш други планове Simple Smile



Моля, споделете  Hug



Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.


Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 22:59 от Графиня дьо Адри́

# 1
  • Мнения: 31 214
 Благодаря за темата! bouquet
Не планирам парфюми и не търся такива за закупуване на този етап.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Благодаря за темата   bouquet  ! Доста често ми се е случвало да купя нещо непредвидено преди мечтаното и доста пъти съм съжалявала Simple Smile)))) , но тръпката си заслужаваше!  За момента за съжалание нямам нито един мечтан аромат.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 13 292
Благодаря за темата!   bouquet
Веднага да се похваля с нова придобивка от преди 1 час. Това. Много приятно парфюмче. Непренциозно, с лек мъжки наклон.  Grinning

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 18:41 от selfie

# 4
  • Мнения: 738
А, супер, честито, selfie!
Аз все се зазяпвам по Аран-четата, откакто си взех лятото смокинката им (Fresh Fig), ама... ... със зяпането си оставам.
И честита ни нова тема, благодаря за нея на виновницата!  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 826
планирам да си купя oud парфюм ,
не знам защо -  харесвам леки , свежи или воднисти аромати ,
гледам цените им са ''добри'' , не знам защо , нали естественият oud е заменен с изкуствен ?

# 6
  • Мнения: 17 546
Обикновено импулсивните, необмислени покупки от след една проба, са грешка. Когато се наситя с определен тип аромати, ми се приисква нещо различно. Установих, че няма къде да нося силни, плътни зимни аромати и това ще ми е проблем, защото имам повече от необходимото такива, и като брои, и като количество, а си ги харесвам. Затова ми се иска да имам още един-два свежи, женствени, но трайни и впечатляващи парфюма, които да не приличат на повечето парфюми, които излизат напоследък на пазара, а именно белоцветни или плодови. Искам да не ми харесват малко, а да ме грабнат, да ги заобичам, да са неотразими за мен. Без значение е дали са масово харесвани или са аутсайдери, просто трябва на мен да са ми на 100%. Simple Smile

Благодаря за темата!

# 7
  • Мнения: 8 463
"Планирам" да се изненадам  следващите дни от нещо ново или забравено старо и евентуално да го придобия. А от два дни държа в ръце ето това

https://www.google.bg/search?q=Boucheron+Place+Vendome&espv= … %252F%3B480%3B490
и много му се радвам. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 5 657
планирам да си купя oud парфюм ,
не знам защо -  харесвам леки , свежи или воднисти аромати ,
гледам цените им са ''добри'' , не знам защо , нали естественият oud е заменен с изкуствен ?

Да напомня, че себестойността на средностатистически мейнстрийм парфюм представлява една сума не повече от 5 лв (по изчисления на Натали, базирани на лични интервюта с водещи световни парфюмеристи). Останалото е опаковка, реклама, печалби и прочие.

# 9
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Атти благодаря за темата и хубавата песен, пускам си я вече пети път  Simple Smile!

Много обичам парфюми но не съм привърженик на покупките на "сляпо". Обикновено съм разумна и предпазлива в покупките, изчаквам наистина да ме грабне нещо преди да го купя. Много се повлиявам от брандове, реклами, обкръжение, коментари във форума (както всяка жена предполагам) но се вслушвам и във вътрешният си глас. Има цели книги написани за това как правим избор, хората са разделени на типове, тази тема ми е много интересна..
По принцип не обичам да имам много парфюми наведнъж, приятно ми е да се асоциирам с един парфюм и той да присъства в ежедневието ми за известно време и да стане част от мен но при този избор на пазара и консуматорското общество в което сме се превърнали това е невъзможно. Дори и да имам хубав парфюм който съм мечтала, изкушавам се да търся други и други. Поддържам някакъв баланс с четири пет които ползвам но винаги имам още толкова наум за следващата ми покупка.

# 10
  • Мнения: 3 497
Аз малко поумнях и вече не купувам на сляпо, но за Нова година смятам да си подаря Ботегата. На сляпо, разбира се Simple Smile. Няма къде да го тествам, обаче съм сигурна, че ще ми хареса, и ще рискувам. Нямам нито един oud, но като съм чела някои ваши описания, не съм много сигурна, че искам да пробвам, колкото и да си падам по атомни бомби Simple Smile.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 210
На сляпо отдавна не купувам.
Но след обстойно тестване и обмисляне на 2-3 варианта се е случвало да взема интуитивно не този, който първоначално съм планирала като номер 1. И съм била права, такива любови са Туберозата и Навигатьор-а на Лартизан Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 7 418
  Atti, благодарности за новата тема !    bouquet

  Имах само едно купуване на сляпо . Не го отчитам като провал , но и .... определено не беше попадение .  Laughing

  Иначе подбирам много щателно .

  Днес ме очароваха с едно лимитирано (ако не греша) ароматче . Диор Аддикт Делис http://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Dior-Addict-Eau-Delice-18123.html . Гледам пирамидата обаче и не вярвам на ушите си!  Joy  Усещам нещо като мента в парфюмчето , но не съзирам и намек на такава . Чудна работа !  Grinning  newsm78

# 13
  • Мнения: 8 463
И аз отдавна не купувам на сляпо. Ако ще се изненадвам то ще е в реално време и на реално място. Laughing

# 14
  • Мнения: 2 033
Да се запиша и аз в новата тема,следя ви.Атти   bouquet
Ограничила съм силно покупките на парфюми,трябва да изразходя малко количества и тогава.
Планирам обаче следващата покупка La Petite Robe Noire ЕДП,вчера бях на косъм да го взема,не знам как се въздържах,толкова е хубав.
На сляпо отдавна не съм купувала,но не ми минава желанието.Ей сега например много искам да забия този La Fille de Berlin Serge Lutens,но поради горните причини се въздържам.Дали е от моите,мисля че да. Grinning
Всички парфюми в които съм се влюбила от първо помирисване са ми любими.На тези които им се чудя дълго време,искам ли го или не,винаги са ме разочаровали в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт