ЮЛСКИ бебета - тема 8

  • 29 656
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 747
Бързам да пиша преди да са ни спрели тока. Да, днес, в този студ, ще ни спират тока планово!  Shocked  Баси Енерго Про-то, баси малоумие, това държавното Енерго никога не го правеше! Планово се спира октомври, не декември при минусови температури и сняг.

И аз не искам да лъжа за Дядо Коледа. Да не говорим колко ми е спънато, че трябва да го наричам дядо Коледа, а не дядо Мраз! Аз също бях огорчена, когато разбрах, че е лъжа, но не го приех твърде тежко, тъй като бях много малка - на 4 години. Сестра ми освен, че ме захрани на 3 месеца с вафла и дъвка, но и на 4 години ми каза, че няма дядо Мраз.
Мисля си, че мога да кажа на детето, че това е една красива илюзия, че е празник, че е символ, но подаръците ги купуват родителите, а предрешен човек ги раздава, за да се спази традиция и да бъде весело. Детето пак ще се радва, както и аз се радвах и на 5г., и на 6г., и на 7г. и така нататък. Няма да ѝ отнема радостта от детството. Все пак преди Кока кола да направи популярен добрия старец в цял свят, то и преди това хиляди години децата са имали радостно детство, сигурна съм! Освен това Ю. няма да разбере думите, с които ще ѝ разкажа, защото ще е твърде малка, но ще схване идеята. Дори да не е напълно, то няма да бъде неподготвена когато някой директно ѝ съобщи истината. Имам спомен как в първи клас учителката ни директно и грубо каза как не съществува дядо Мраз, аз знаех, оказа се, че всички деца знаят само без едно момченце. Учителката направо му се подигра, децата подеха подигравката и тя, че вече бил голям, а вярвал в бебешки работи. Детето остана направо като насрано! Остави разочарованието, че няма никакъв добър старец, ами и такова публично унижение изживя............!  Tired

# 706
  • Мнения: 4 709
Мъхче шапките на малките и тях ли купи от Джъмбо?
Бемол а защо не си по ЗК?
Ники а твоят мъж американец ли е или българин, че ми стана интересно, как приема традиционната българска покривка?
Близначе сесията на Вики, като новородено, беше вкъщи, и ми хареса 100 пъти повече от тази в студиото, но този път нямаше как. За хапването на пюрета, не се срамувай, няма да се хвърля то е ясно, че майките дебелеят от икономии  Laughing Вие какво направихте тази зима, тези деца имат май слаб имунитет, основно голямата де, явно тя носи вирусите вкъщи. Сега тъкмо гледам Гала по този въпрос, но вече май е късно за К.
Гърл Вики е много бяла, и като я къпем на подложката за къпане слагаме една хавлиена кърпа да не се хлъзга, след което задължително е червена по врата основно, но има и надолу, до сутринта червеното го няма, снощи се беше изринала, защото аз я събличам за баня, тя се търкаля по спалнята и се влачи по корем, след което отпред пак същата работа, сутринта го няма, и си знам, че е от това, че е много бяла, и кожата й е по-чувствителна, тя каката беше бяла, но това е като майка си, нещо като английските благороднички навремето  Joy обърни внимание, може да е нещо такова
Никой не каза, вашите бебета кашлят ли нарочно? Или да я водя на лекар  newsm78 Сигурна съм, че е нарочно, защото го прави когато иска внимание, когато го получи, забравя да кашля  Thinking
Пина каква е тази откачена даскалица, да не ми е наблизо че  #Cussing out #2gunfire

# 707
  • Мнения: 251
Мисти и моята кокона кашля нарочно... а как вика. Сутринта ме събуди пеейки на лакътя ми. Беше оакана до ушите буквално та и чавшафи сменях. Марти ми се обриваше от нищо и той с бяла кожа. И аз дори да се почешам леко и ми става червена линия.
Аз казвам че има Дядо Коледа и ще продължавам да го правя. Сигурна съм че сам ще разбере като порасне. Не искам да му отнемам искана в очите като пише писмо или го чака под прозореца. Каза дори че ще си оправи стаята за да си играят. Много неща казвах че няма да правя преди да родя, че няма да позволявам това или онова. С годините като расте толкова се изменят нещата... че няма как ... живи и здрави пожелавам на вас да сте по принципни от мен

# 708
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Аз нямам никакъв спомен как съм разбрала, че Дядо Мараз (както го наричахме тогава) не съществува, изобщо никаква травма не ми е било. Даже когато вече знаех, че не съществува идваше в къщи заради по-малкия ми брат (един маскиран комшия) и аз пак се вълнувах ... даже си забравих стихотворението  Embarassed

Мъхчетата са много сладки  Heart Eyes

Подаръче от къде се задава третото зъбче?

Днеска ядохме морков. И да, ядохме защото и аз ядох  Mr. Green Пюренцето беше хубаво, и аз и Боци си хапнахме с апетит  Blush
  Grinning
Ние като ядеМ и често след това се налага да се преобличаме ... и не защо не му харесва и плюе, ами се радва, бръмчи с пълна уста и прави мазало къде по него, къде по мен  Grinning Вчера му купих едни лигъвници, но уви нямаше размер като за мен  Wink

# 709
  • Мнения: 100
Близначе и на мен синът ми е повтарял гнойна ангина седмица антибиотика,но се оказа,че съм го спряла рано,а не съм провела 7 дневно лечение,да не би да е нещо такова.
 Мисти и аз не мога да разбера Елито нарочно ли кашля,дави ли се със слюнката си или ......водих я на лекар,докито вика,че не и е червено гърлото,но може и от зъбки да е,но за всеки случай отложихме хепатита,че.....то до годинката има време.
Иначе е 8200кг и все на 67см стои или не могат да я измерят хубаво,че тя не се спира.

# 710
  • Мнения: 4 255
Подаръче от къде се задава третото зъбче?
Горен резец е.

Мисти,българин е на Ники мъжа.

# 711
  • София
  • Мнения: 377
И Лазар кашля нарочно, като го вдигнем и спира. Но това е изтъркан номер, вече не минава. Mr. Green

# 712
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 686
И Кирил кашля,но когато иска да му обърна внимание!

# 713
  • Мнения: 78
И Преси кашля нарочно,само като го погледнем и спира.Сега е с хрема,неспокоен ,налита да хапе.Снощи имаше темперетура 37.3.Незнам вече от зъби ли е .Пие лекарства ,утре ще го водя пак да го прегледат.Иначе мисля ,че е най-тежък-9400 и 72 см Grinning.
Аз съм за хомеопатията.Когато дъщеря ми беше на 3 започна да прави пристъпи с лаеща кашлица и свиркащо дишане.Цяла година се лутахме по лекари и диагнози.Пиеше 10 сиропа на ден ,вадихме сливица,тестове за алергии,нагревки и тя не спираше да кашля,напълня от противоалергичните.Тогава я заведох на хомеопат.Той ми каза да спра всички лекарства за 3 дни и тоава да започна хомеопатичните,които ми той ми дава.Детето спря да кашля след 5 дни.И оттогава само там я водя.

# 714
  • София
  • Мнения: 790
Не мога да ги спра да се въртят! Само как съм ги сложила по гръб и вече са се обърнали! Оповръщаха всичко! Не знам какво да правя. Не смея да ги оставя сами в стаята, защото се омазват в повръщаното и крашват върху него.

# 715
  • София
  • Мнения: 802
... Много неща казвах че няма да правя преди да родя, че няма да позволявам това или онова. С годините като расте толкова се изменят нещата... че няма как ...
Аха, аха - баш така си е  smile3521
По хода на нещата всяка майка е склонна да промени доста неща. И Слава Богу, че я има тази заложена "гъвкавост"  Peace

Аз не знам обаче, дали ще ви се получи да кажете истината за Дядо Коледа  Laughing
Светът на децата е друг, в него има съвсем различни неща от този на възрастните. И когато детето ти е заобиколено отвсякъде от мита за Д.Коледа - яко филми по празниците, постоянни въпроси от останалите възрастни, а и връстници, пък дори и по новините го дават как първо подготвя подаръците, после как тръгва, а накрая как си затваря имението за следващата година... и през цялото това време детските очички блестят от трепет, от едно вълшебство, което ги обзема отвътре, от фантазии и мечти, с които заспива... как е възможно през цялото това време родителите ти да те убеждават, че тази приказка е лъжа, че животът е жесток и сив...

Брей, голямо кашляне на бебета в нашата тема бе  Mr. Green Как са се научили, хитреците  Twisted Evil (Нашето не кашля още, явно е наивна Марийка)

# 716
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Не мога да ги спра да се въртят! Само как съм ги сложила по гръб и вече са се обърнали! Оповръщаха всичко! Не знам какво да правя. Не смея да ги оставя сами в стаята, защото се омазват в повръщаното и крашват върху него.
Аз с едно не мога да смогна да го обръщам, а ти с  twin_neutral  Като овладя обръщането и не се спира, не го свърта, а след хранене - чудо ... обръщах, обръщах, ... ама все го изпусна по някое време и повърне (оранжево) всеки ден перях постелките за кошарата, калъфките ... ужасТ  doh Сега му хванах чалъма като хапне, ако не го унася, го държа няколко минутки на ръце и хоп в бънджито, храната му се стръсква и после няма поражения.... преди това луда ме направи... С 2 всичко е два пъти по-сложно, но пък си имаш две кукличи  Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 1 494
Аз пък съм голям почитател на Дядо Коледа! Така ме превзема магията, толкова ми е приказно и прекрасно, че все още мъничко вярвам в илюзията! Едно вълшебно ми е такова! И не мога и не искам да лиша децата от тези вълнения! Даже се надявам да ги заразя с това вълшебство и да го изживяват също така магически!

А Дядо Коледа не знам дали е съвсем измислица на Кока кола. При баба ми има играчки от нейния баща, руснак белогвардеец, който пристига в България след Октомврийската революция. Тогава е над 30 годишен, а години по-късно, когато установява връзка със семейството си в Санкт Петербург, получава част от семейните коледни играчки, сред които и въпросната фигурга на Дядо Коледа, която сигурно е над 100 годишна вече, предполагам преди Кока кола да размътят мозъците ни с реклами. Знам ли де, може и да си въобразявам само, че няма общо с тях.

Отивам да гледам коледни филми и да потъвам в атмосферата Simple Smile


Пишете повече, да я приключваме тази тема, че стоя на стенд бай и чакам за следващата! Simple Smile

# 718
  • Мнения: 681
Боже, какви са ги натворили тъпите даскалици! Ужасно! Аз смятам, че децата трябва да запазят детското в себе си, не могат от първия учебен ден (в детската градина) да станат циници като възрастните.

И мен ме възмущава това наименование "дядо Коледа"! В крайна сметка Коледа е в женски род,  в дядо Мраз има много повече логика!

При мен също не е имало драма, може би заради прозрението "Дядо Мас пиича мама",  първата година майка ми се е предрешила и е пристигнала с чувала.

# 719
  • Мнения: 11 747
Терп, Кока кола не са измислили дядо Мраз, но те са го популяризирали и най- вече в този му вид. Преди е било съвсем друго и слабо популярен, само в няколко страни. В България не е имало  Thinking  Но определено смятам, че има живот (и вълшебство) и без дядо Мраз (Коледа).

Ю също кашля, т.е. имитира кашляне. И аз първо се притесних, но го прави през 2 дена - няма такава кашлица. А и често не ѝ се получава правдоподобно.

Общи условия

Активация на акаунт