Напускане на работното място по време на работа без предизвестие

  • 14 435
  • 154
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 214
Бих казала - каквото повикало, такова се обадило...

Ако взаимоотношенията служител-работодател са добри - такова "провинение" няма да е причина за уволнение. На мен ми се наложи около месец да работя на половин работен ден, след това имах планиран годишен отпуск и в деня, в който се върнах помолих на следващия да бъда освободена отново по лични причини. Никой не ми е направил проблем. Но това се случва след като с шефа сме се опознали и не си въртим номерца...

И аз така мисля. Трябва да има съобразяване и да не злоупотребяват и двете страни. За да искаш, трябва и да си готов да дадеш.  Peace

# 136
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Не изчетох всички публикации в темата, но тезата на работодателката е нелепа. КАк точно служителката да й се обади, след като тя е в чужбина? Има ли на кого да каже, че излиза,, ако нея я няма? И ако да, казала ли е? Този май жената, която гледаше майка ми (парализирана, на легло) ми се обади, че я е намерила починала, обади ми се, аз първото което направих беше да се обадя по телефона на шефа и да му кажа че си тръгвам. Ако не бях успяла да се свържа с него, винаги има начин да се обадиш. Особено за екстремна ситуация. И за децата ми е било същото - нямаше даже мобилни телефони, просто хукваш, намираш прекия си началник, обаждаш се и тръгваш. Но СЕ ОБАЖДАШ! Ако служителката се е обадила на някого там, какъв е проблема? Всички имаме деца, възрастни родители, всички имаме личен живот все пак. Не може за едно излизане да се прави драма, особено ако служителя е добър.
В тоя ред на мисли, забавно ми звучат изказвания, че лесно може да се замени. Явно тук се гравитира около офис-служители, за които изискванията са в общи линии стандартни. А я ми кажете как да заменя работник, който пасва фурнир, работи на преса и на CNC форматен циркуляр? Моят шеф също се дръвчеше, че ей там - на портала на завода - чакат стотина, ама като проведе няколко интервюта, разбра, че добри работници се крадат, а като се откраднат, се кътат.

Последна редакция: ср, 04 дек 2013, 21:52 от Sessilly

# 137
  • Мнения: 79

 Моят шеф също се дръвчеше, че ей там - на портала на завода - чакат стотина, ама като проведе няколко интервюта, разбра, че добри работници се крадат, а като се откраднат, се кътат.

Ей, това е много вярно, но за съжаление българският работодател винаги иска с трици маймуни да лови. Повечето подскачат, че кандидати имало, ама като дойде ред да намерят и започват да реват, че нямало квалифицирани кадри. Ами, научете се да плащате и да ги цените.

# 138
  • Мнения: 425

 Моят шеф също се дръвчеше, че ей там - на портала на завода - чакат стотина, ама като проведе няколко интервюта, разбра, че добри работници се крадат, а като се откраднат, се кътат.

Ей, това е много вярно, но за съжаление българският работодател винаги иска с трици маймуни да лови. Повечето подскачат, че кандидати имало, ама като дойде ред да намерят и започват да реват, че нямало квалифицирани кадри. Ами, научете се да плащате и да ги цените.
     202uu  202uu  202uu

# 139
  • Мнения: 2 746
В България, когато поискаш болнични си лош работник, когато искаш годишния си отпуск пак си лош, а когато поискаш заслужено увеличение на заплатата - може и да те уволнят, защото "100 човека чакат за твоето място".

# 140
  • Мнения: 6 214
В България, когато поискаш болнични си лош работник, когато искаш годишния си отпуск пак си лош, а когато поискаш заслужено увеличение на заплатата - може и да те уволнят, защото "100 човека чакат за твоето място".
робска психика.

# 141
  • Мнения: 494
Момичета ,считайте го въпроса за приключен.След като реши ,че е виновна с действията си и приказките въпросната личност поиска да ми се извини(още чакам... Rolling Eyes понеже го е казала на счетоводителката ми)и реши ,че всичко ще е по старому и може да се върне на работа... беше освободена от работа.
Не търсете вината винаги в работодателя,колкото и той да е коректен, недоволни винаги ще има.Всеки гледа от своята си страна! Peace

# 142
  • София
  • Мнения: 23 124
Ти си я уволнил, какво има да чакаш.

# 143
  • Мнения: 341
Е, тя имала да се извинява, ама се върнала на работа, все едно нищо не е станало. И аз да съм, няма да чакам извинение. Хубаво е човек да знае с какво и кого да се съобрази.

# 144
  • Мнения: 398
Сега не разбрахме по кой чл. от КТ я освободихте ?

# 145
  • Мнения: 11 721
Сега не разбрахме по кой чл. от КТ я освободихте ?

Служителката е подала молба за напускане.

# 146
  • Мнения: 6 214
Сега не разбрахме по кой чл. от КТ я освободихте ?
По взаимно (не)съгласие.  Wink Основният член, използван от Бг работодателите.

# 147
  • Мнения: 11 721
Сега не разбрахме по кой чл. от КТ я освободихте ?
По взаимно (не)съгласие.  Wink Основният член, използван от Бг работодателите.

Вярно, че тук е представена само едната гледна точка. Но ако я приемем за вярна, какво имаме.
Служител, който системно не се явява на работа. Злоупотребява с доверието и не счита за необходимо да си представи болничния лист.
Аз лично не бих била съгласна постоянно да ѝ поемам смените (ако евентуално съм ѝ колежка). Дадени са ѝ шансове, които тя е проиграла.


ПП: Това си мисля, при така представената информация.

# 148
  • Мнения: 6 365
Ами- успех при наемането на нов човек. Може госпожица, ама
да я питате възнамерява ли да ражда. Може да подпише
договор поне три години да е на хапчета, а шефът да гледа с камерата
дали всеки ден ги взима...

# 149
  • Мнения: 494
Ами- успех при наемането на нов човек. Може госпожица, ама
да я питате възнамерява ли да ражда. Може да подпише
договор поне три години да е на хапчета, а шефът да гледа с камерата
дали всеки ден ги взима...


Благодаря Hug
Още на другия ден се намери и то стара моя служителка, която има 2 деца и никога не ги е представяла като причина да не се явява на работа без предупреждение.

Общи условия

Активация на акаунт