Домакини-23/зимна с топло кафе

  • 41 690
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 688
Моренка, благодаря за мъфините. Още утре се ги спретна. Имам и вишни във фризера, шоколад също. Браво, благодаря. Ей, ..така обичам. Питам си нещо и веднага отговор получавам.
Дълга коса не обичам. Много косми, падат, връзваш...По- млади сме с къса прическа.  Simple Smile
Славунке, утре ще ти хвърля един мъфин. Чакай ме.
Мари, имаш проблеми вероятно. Дано да не са сложни.
Вие започнахте да ме плашите с тези бежанци. Ще започна да се заключвам в колата и после да си държа хубаво чантата, че каквато съм блейка...пу, пу,  да не се случва.
[quote author=Kremi Kremi link=topic=751751.msg26807299#msg26807299 date=1385672395
.....
МАРЧЕ рутера е онова нещо с антенката дето мигат разни светлинки по него..Ето това ти доставя нета у вас.Прослеьи му кабела до контакта .извади го. брой до десет и пак го включи.
[/quote]
Оф....ама съм захлупена, сега те видях че ми обясняваш. Да, бе да.  Не мога да влезна в спалнята, че М си легна, а нали не си говорим, а той ще ме пита какви ги върша. Нищо и утре е ден. Благодаря ти!

Последна редакция: чт, 28 ное 2013, 23:18 от marchеva14

# 31
  • Мнения: 3 832
Ей, Славче, ти съвсем в другата пососка потегляш. Не се настройвай предварително, може пък и да се окаже почивка за теб, климатът да се отрази добре на Бубата! Просто вземаш в багажа един пасатор и готово. Само провери там на какъв ток са, тук са като в щатите и нищо от бг не върши работа.

Марче - и на мен много ми се иска да опитам да направя мъфини, ама вземат да станат, после кой ще ги яде? Ние и двамата трябва да стоим далеч от такива неща... Wink

Моренка - и аз съм с дълга коса и все я връзвам, ама съм била с къса и изобщо не ми отива, та засега си стоя така, макар че много ме дразни.

Дарилче - не му се връзвай, не се ядосвай!

Вио - как живеете по този начин?

На всички изпращам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 117
Ох, ще пиша че само пуснах бомбата и избягах

Скрит текст:
Снощи (беше тъмно вече) закарах малкия на айкидо и минах през магазина да пазарувам. Спрях в уличката странично от магазина. Напазарувах и вече качвам нещата в колата на предната седалка (после как се радвах че качих нещата на седалката, а не в багажника както обикновено). Изведнъж се появиха 7-8 от тези, някои от тях носеха няколко чувала пълни с нещо, я другите по 2 препълнени големи торби и се караха (направо крещяха)  Стигайки до колата (от страната на шофьора) изведнъж хвърлиха торбите и чувалите и се сбиха. Няколко бяха до шоф. врата, а другите пред колата. Нямаше как да стигна шофьорската врата, защото те бяха точно там. Нямам идея как успях да се мушна през дясната врата с моите килограми и дебелото яке за капак, да прескоча 10л. туба с вода + 2 торби с покупки на седалката, да седна на шофьорското място, да запаля и на задна да успея да изчезна без да блъсна някой от тях. Нямам спомен дали изобщо се огледах дали има коли зад мен (бях близко до кръстовището с главната улица)
Прибрах се и като влязох и заключих вратата като се разтреперах, не мога да си поема въздух от ужас. Чак тогава се уплаших преди това бях много спокойна. И днес още като се сетя започват да ми треперят ръцете и сърцето ми ще изскочи. ММ ми даде някакво хапче да смуча, валерианови капки в/у бучка захар, абе видя се и той в чудо, не може да ме успокои. А след 1час трябваше да ходя за малкия (е отидохме двамата)
Днес не съм излизала никъде, беше ме страх да изляза и до кофата за боклук. Утре ММ ще ми кара колата да я постегнат малко (бях писала че има проблеми с нея и затова не я карам, само понякога тук в квартала), защото пеша вече няма да мръдна в тоя квартал, въпреки че магазина ми е доста близко. А и започвам пак да ходя въоръжена + спрей и палка. Не че нещо ще ме спаси ако ме нападнат (те ходят на тумби) но поне ще ми дава малко вътрешно спокойствие.
За тези, които не знаят аз съм в кв Враждебна. Тук има общежитие за бежанци, което уж е от затворен тип, ама тия си се разхождат свободно из целия квартал и то обикновено вечер. През деня можеш да видиш само жени с деца да обикалят. До скоро нямах проблем с тях, виках си - хора са. Ама от снощи... Вече усилено търся квартира в друг квартал. Жалко, защото този квартал ми харесва. Като на село съм си, а и ни е удобен.

Извинявайте че ви занимавам с моите глупости. Утре като се успокоя повече ще прочета всичко което сте писали  Hug

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Креми, благодаря!  Hug  Ако говорим за едно си също,
Скрит текст:
че не съм много на ти с фризьорските термини, филирана е моята - демек имам предвид, че отзад долу не е плътна и равна... абе ето това - . Та мисля да я скъся до малко под раменете, а отпред по-късо и по овала на лицето, не знам как иначе да го обясня.

Ох, Баба Яка, ужас... разбирам те и те прегръщам! Дано скоро се успокоиш!  Hug

# 34
  • Мнения: 3 832
Леле, Баба Яка, ужас... Щом сте на квартира, сменяйте я, не го мисли! То май проблемите с бежанците по-големи ще стават. Всеки, който ни се обади от БГ, все затова говори... ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 11 688
Баба Яка, специално заради теб отворих отново, за да разбера дали си писала и обяснила за случката. Наистина ти не си в добър квартал, колкото и да го харесваш. При нас в Лозенец за сега няма, но миналия ден ходих до НДК и видях в градинката цели тумби от нашественици. Разхождат се, нищо не правят, смеят се, играят си. Преди няколко години в Солун /знаете, че само там ходя на почивка / беше заринато от подобни индивиди, които продаваха най-различни глупости. Създаваха и проблеми.  Сега последните две, изобщо ги няма. Няма ги. Как се справиха пустите му византийци, не зная. Но тук са настъпили яко. Не ги харесвам и това което прочетох ме притесни.  Съжалявам за случката, вероятно си много изплашена. Сменяй квартала, ако можеш. Пази се! Ще внимавам и аз.
Благодаря за споделеното.
Морена, много красива коса, тежка и лъскава. Трябва да я оформиш. После се похвали.
Продължавам да гледам филм. Много приятен, нещо като "Кръсника", като "Добри момчета" и с много добри актьори. Главна роля с Шон Пен. Приятен . "Gangster Squad". По ДС.

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 01:02 от marchеva14

# 36
  • Мнения: X
Здравейте отново,
бях се отнесла да чета правилника за кола и съм позаспала  Rolling Eyes

Валенцето да, да точно като по филмите е .Не съм го вярвала,честно ,но или съм попаднала на много хубави съседи ,а квартала го избирахме уж да е хубав , или са така наистина навсякъде. Надявам се да  второто  Praynig
Така най-обичам , тишина, книга и сняг се стеле на парцали .Наслаждавай се на спокойствието !

d. h. не се дразни, той това търси. Браво на маман  ,чедо си и, мисли те  bouquet

titi888 добре звучиш ,дано ти е поотминало ухото. Кое е започнало да не ти харесва ?  
Иначе за снега, ми то Няма как да не си покажа носа, аз съм си у дома, мм работи, не мога да го чакам той като се върне да рине по нощите. Той го прави в почивните си дни  Wink

vio аз не знам какво да те посъветвам,защото съм като Валерия . Хладен поздрав и това е .
Какво стана ,намери ли някой доброволец за вземане на кухнята ,че ми е стегнато да мисля как в 9ти месец вървиш по снега  Hug

Баба Якаоле, ужас. Малкото зло е било и ти се е разминало ,но тези прояви тепърва ще са повече. В Англия е същото с куп бежанци ,различни култури и неприятни съприкосновения.  Hug

marchеva14 защо така не искаш да попътуваш ? Сбирай багажа и заминавай да се разтушиш, аз само като ми кажат и съм събрала чантата .

Марѝ лека и спокойна нощ ! Hug

Kremi Kremiна тебе много ти ходи късата руса коса ,майстор е сина ти .  bouquet

Morena честита прическа и да покажеш резултата после  Praynig

Valeria84като не могат да решат идете само тези,които сте решили Party Аз по принцип не обичам д ходя на празници с приятели ,у нас Бъдни вечер сме семейството ,а на Коледа сме с брат и и майка .До сега за 10 години заедно никъде не сме ходили с приятели ,ни на море, ни на планина ,освен с брат ми и снаха ми .Обичам да сме си тримата ,а ако може и двамата понякога само  Heart Eyes

slavka70 страхотна дестинация ,мм ме навива лично за там от две години,но все си мисля ,че не е за с дете, а няма вариант да сме без ,та отлагаме. Чакам снимки.
А и да ,детска храна оригинална в бурканчета позволяват ,но е според авио-компанията и регулациите им. Питай директно или в сайта им провери  Hug

Смърфиеткамъфините са най-лесните кексчета. Направи си проста пандишпанова смес , сложи малко сладко в средата на мъфина и печи -няма отказ рецептата. И няма да останат докато се обърнеш  
Sunglasses

Аз днес като си подреждах дребните неща от чантите след гостите си видях годежния пръстен ,който от три години заради кг не мога да нся .Обаче така го обичам този пръстен ,преди не го свалях от пръста си, че го натиках някак-си ,но пръста ми с поду и няма измъкване. Пробвах сапуни ,студена вода ,зехтин...нищо не помага ,а ме е прищипнал като в кървавица ...Глупава работа

Лека вечер и от мен

# 37
  • Мнения: 117
Благодаря момичета,
Марчева  Hug, да квартала си беше хубав преди да дойдат тези. Живея тук вече 5-та година Вече търсим, но сме ограничени от към избор на квартали, защото се съобразяваме със тренировките на малкия, защото са ежедневни. Гледаме да е по-близо до голф игрището, да не се пътува много. Даже вече търсим в самото село до игрището, вариант ни е Елин Пелин. Наташа работа иначе е на компютър и може да се върши от всякъде, само да има нет.
Ще си успокоя нервите, ММ вчера ме накара да се хвана да плета нещо, щото много ме успокоява, та сега плета коледни играчки. Като ги направя ще се похваля.
Морена и от мен адмирации за косата. След малко ще ти пусна едни снимки с прически за дълга коса. И аз съм с дълга, ама моята вече е оредяла, като проскубана кокошка съм, но не я режа  Mr. Green
Kontesa наистина е малкото зло, само се стреснах, поне не ме нападнаха мен. ММ днес ме бъзика че ако съм качвала багажа както обикновено в багажника съм щяла и от там да се мушна, нищо че ми е малка колата (форд фиеста от старите)

# 38
  • Мнения: 3 832
Контеске, ти хубаво ми обясняваш за мъфините, ама сега вземи и обясни на русата ми главица що е то пандишпаново тесто и има ли то почва у нас?  hahaha hahaha

# 39
  • Мнения: X
Контеске, ти хубаво ми обясняваш за мъфините, ама сега вземи и обясни на русата ми главица що е то пандишпаново тесто и има ли то почва у нас?  hahaha hahaha
Mи то хубаво ,но и аз съм руса, та ще станат едни мъфини, ум да ти зайде Simple Smile))
Ето, това бяха първите ,които направих, със сладко от грозде и са уникално вкусни.
http://ellyganova.blogspot.ca/2009/11/blog-post_5755.html
 А и мъжът ми прави невероятен пандишпанов блат ,който е по същата технология, само тези са във форми за мъфини,а не  в тава.
Да ви е сладко !

Баба ЯкаРазминало ти се е ,много си се стреснала вероятно. Успокой се и не ходи там вечерите сама ,а ако можете да смените квартала ще е най-добре  Praynig

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 01:23 от Анонимен

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
О, много ви благодаря, Марче, Контеса, Баба Яка!  Hug
Баба Яка, ще чакам снимките.

Смърфи, пандишпанът е равни количества брашно и захар, и яйца.  Това ме подсеща за един много прост и вкусен сладкиш. Той ми е спасение (при изненадващи гости) също като картофената супа. Става много бързо и колкото е прост - два пъти по-вкусен е.
Скрит текст:
Плодов сладкиш:
плодове (по избор, ама с вишни е най - готино)
1ч.ч. брашно
1ч.ч. захар
3 яйца
1/2 пак. масло (от 250г)

Загрейте фурната на 180 С и в тавата, в която ще печете, разтопете маслото във фурната .
Разбъркват се яйцата със захарта и брашното и сместа се изсипва в разтопеното масло . Отгоре на гъсто се пускат плодовете и печете за около 25 мин. Поръсва се с пудра захар. Друг вариант е да се намаже с изцедено кис. мляко+заквасена сметана и отгоре поръсено с кокосови стърготини.

# 41
  • Мнения: 117
Морена, ето 2, другите не мога да ги намеря из компютъра. От първата снимка 4 ми харесва много, все едно има змия в косата, но нямам идея как може да се сплете така  newsm78

Скрит текст:


# 42
  • Мнения: 3 832
Много интересни плитки, харесват ми, ама само никога няма да мога да се сплета така...

# 43
  • Мнения: 5 985
Усмихнат петък момичета !
Баба Яка направо настръхнах, много неприятна случка.Дано скоро намерите решение .
Morena и моята плаче за фризьор , ама нямам им доверие на тукашните Sad
Ставам че ще закъснея .Приятен ден !

# 44
  • София
  • Мнения: 2 265
Добро утро и от мен!

J_M_M, благодаря за кафенцето...

Баба Яка, ужас с тези бежанци...

Ще пробвам тази рецепта за мъфините, а някой да прави тарталети...?

Общи условия

Активация на акаунт