Домакини-23/зимна с топло кафе

  • 41 670
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Бабче, тея нови телефони са леле мале.Аз затова ще се зарадвам с една розова Нокиа за 120лв.Има камерка и е супер опростенка.При наличието на два таблета и лаптоп не ми трябва смартфон.Имам си хубав апарат за снимки, а единия таблет ми е резачка.страшно много памет дори не съм слагала карта памет.Надявам се тези дни да си я поръчамЧакам само превода, че съм дала пари назаем и ми се обърка малко бюджета.

# 736
  • София
  • Мнения: 11 667
............ Моето бнд, без да е канен, решил прахосмукачка да ми подарява за празника ми. Моята се счупи. Нашите ще ми купят. Сега е в чуденка какво да ми купува.
Чуди се и що не искам да празнувам Коледа с родата му.
 Whistling

Ми....ми....какво да ти кажа,....ами нищо. Вие направо шЪ ме уморите с тези си отношения. Ми...що не се съберете отново, то е ясно, че сте все заедно или мислите един за друг, та се  ревнувате, та се следите, не си е работа това вашето, мисля аз. Я, се грабвайте отново.. Simple Smile
Вио, картичките не ги мисли. На добър ти час, а ние ще стискаме палци всичко да е наред.  Hug Пък кажи си телефона на някоя другарка , та да ни каже какво се е родило, представи си , че има изненада, пък колко тежи, колко дълго, как си и кога ще ни пишеш.  Hug
На Моренка да кажа за книгата , която сподели с нас. Не, не е моята книга. Моите книги  са друг тип, например една от любимите ми книги е "Хладнокръвно" на Труман Капоти, друга такава е "Слънцето на семейство Скорта" Лоран Годе, "Няма място за старите  кучета " на Кормак Маккарти "Мюнхен" Дж.Джонас .. Такъв род обичам, и малко психо, и кримка да е, заплетено да е. То и филмите които гледам са взе психарски, тежки, трудни, та да ги мисля и сънувам после.  Mr. Green А има ли има в някоя книга много любов, прегръдки и подобни, направо съм я изтървала, не се чете от мен. Такава съм си, рязка, категорична и не съм романтична, ама хич.

Дилема имам , какво да готвя утре  newsm78 Ако пак предложа лозовите сарми, вероятно ще ме изгонят вече, че са  от събота, ще взема да метна един боб и туршийка, чудно.
Времето се разваля, а аз успях само два прозореца да измия. Дано утре пак е добро, че да си свърша работата, иначе ще замръзват и те и ръцете ми.

Хортензийка, тук съм бре, жена, но наистина ми е трудно да давам съвети относно тези сериозни проблеми, които имат  някои от нашите девойки.  Чета ги момичетата и им се чудя, защо толкова се притесняват, когато  времето е пред тях. За къде бързат, млади са, красиви са и това ще стане, малко търпение само.
Пак ще се вясна.  Hug

Последна редакция: вт, 10 дек 2013, 00:11 от marchеva14

# 737
  • Мнения: 3 818
Привет, момичета! Спите ли? Да се оплача и аз малко от.... зелето. Ами стана, и на цвят, и на вкус, и на мирис, само че листата му са чиста гума. Реших днес да направя сарми, да, ама не! Не се завиват тези листа, не става работата... Та от омесената кайма сложих кюфтета по чирпански, а листата върнах в саламурата. Та сега дайде идея какво да ги правя?! Мисля да накълцам една част и да я сготвя с пилешко или свинско, другата да замразя за зеле с боб, ама дали ще станат като са такава гума? Вие как мислите?

Така, за картичките - надписани, сложени в пликове и чакат самолета на Еър Франс на 19-ти да отлетят за Румъния. След това да преминат Дунава и Стара планина, за да стигнат до Пловдив, откъдето да потеглят  до адреса на всяка от вас в списъка! Тоест с две думи, чакайте ги догодина!  Hug

Вио - картичките са последният ти дерт, стискам ти палци за събота и ако може някой да ни каже какво, как и т.н. та да се почерим по повода!  Praynig

Коконче - стиснати палци и на теб, мила! Да изкараш празниците вкъщи, спокойна и с ниско кръвно, а малките принцеси да са набор 2014!  Hug

Пак да честитя на всички празнуващи! Миналата година на този ден бяхме на един карибски плаж, завладяни от емоцията на новото и непознатото, и като че ли носталгия изобщо нямаше. Ама тази година, и на Никулден, и днес ми липсват близките и приятелите.

Марче - прочетох "Слънцето на ....", хареса ми, мнооого, мерси за препоръката!   bouquet

Повече няма да изброявам, наистина станахме много, което пък си е супер!  Heart Eyes

# 738
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Смърф... аз съм тук. За зелето миличко..ми то има такова зеле сорта му е такъв дето стои като гумено и за нищо не става. Тука му викаме холандка. То е тежко с едни дебели ръбове...

# 739
  • Мнения: 644
Смърфче имах една съквартирантка дето вареше такова твърдо зеле и така правеше сърми.Нямам си идея как точно.Но се при сетих .
Дари по-всичко личи ,че има все някаква искра между вас.

# 740
  • Мнения: 3 818
МарИ, Тити - ами точно такова е това пусто зеле, като българското холандско зеле - твърдо и гумено! Може би ако поваря листата със саламура и вода ще омекнат и ще успея да ги завия?! newsm78 Ама първо ще опитам само с едно листо, ако омекне, ще сваря и другите. Ама къде се захванах с това зеле, да ме пита човек...  ooooh!
По магазините само този "модел" зеле има, ама трябва да обиколя и пазарите, там може да има и като нашето - мекичко и рехавичко.  Praynig Тук продуктите, които изискват сезонност са внос, като гроздето например, внос от Чили, Аржентина и Калифорния е, черешите са от Чили, сега януари месец ще има... Ако в арабските магазини в Буенос Айрес има зеле, ще си взема няколко пакетчета, та да омириша едно хубаво самолета.  hahaha

# 741
  • Мнения: 644
Смърфче аз съм купувала за готвене.Едвам го нарязах.
А зелката като е цяла ако ударя някой ще го убия на място.
Сега вземам само от турския магазин ,че е като в бг вкусно .

# 742
  • Мнения: X
Добро утро ,момичета :

# 743
  • Мнения: 5 956
Добро утро !
Barefoot Kontesa благодаря за кафето Simple Smile
от мен Новата тема

Общи условия

Активация на акаунт