Домакини-23/зимна с топло кафе

  • 41 697
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 709
Марче, стой, не бегай, че заради теб влизам. Една приятелка ми даде рецепта за едни мнооого хубави гръцки сладки, не може да не си ги яла у Гръцко, аз - яла съм и много ги харесвам. ако те интересува- ето рецептата:
http://www.kulinarno-joana.com/2009/12/melomakaronia/
Вале, хубави са и съм ги яла, но твоите които пусна са по-хубави. Линцеровите.

# 691
  • София
  • Мнения: 9 860
 Hug Благодаря!
Аз ще направя и тези.

# 692
  • UK
  • Мнения: 5 999
Еееееей  #Cussing out пак творите вкусотии нямате милост, ей  Joy
аз сега нищо почти не мога да пипна, откъм домакинстване и все пак се вклювам с някое и друго кулинарно изкушение

Днес, съм  си наумила следобед на чаша мляко с какао да украсявам елхата, и изобщо да укича Коледно къщата Crazy забавих се доста тази година, ама не бях планувала да си откарам цяла седмица в болницата Crazy


Хортензия  жива и здрава да е дъщеря ти! Hug Hug Hug

pisenxetoа като полежавам повечко ще се хранят ли???МНого ти благодаря, че сподели  bouquet
Аз сега се опитвам да го поддържам на нива до 140/90 (обикновено по-надолу) и се надявам да дръпнат на грамчета все пак Praynig ех,  така добре си вървяха Praynig


Ах, Мари Hug как обичам и аз баница с праз Mr. Green ама, моята мама, хич не ги долюбва тези баници с праз, с лук и пр ... та, нямам шанс, ако аз не стана да си направя или не отида към центъра Crazy там има една баничарничка, smile3534 където сътворяват страшни банички (мини) с праз, с лук, с ябълка, с крем ммммммм Joy

Момичета,
 не ви изброявам поименно, но това не означава, че не съм ви отразила, на всички ви по много 
Hug Hug Hug Hug


# 693
  • Мнения: 903
Заинтригува ме тая баница с лук, някой правил ли е?

# 694
  • София
  • Мнения: 11 709
Заинтригува ме тая баница с лук, някой правил ли е?
С лук  newsm78 Не! И защо с лук, като има ябълки, тикви, сирене+яйца и спанак. Не обича лукове и праз.  Peace Я, врътни една млечна баница. Чудна е.

# 695
# 696
  • София
  • Мнения: 11 709
Млечната ли баница, как...ето виж
Скрит текст:
2 листа кори си накъсваш, поставяш им бучки масло и ги запичаш във фурната до розово. Изваждаш и заливаш с 1 л прясно мляко+ 10 яйца+ванилия+ 8 сл. захар . Печеш на 180 градуса до зачервяване. То си е юфко-крем карамел.  Simple Smile[/ Много е добро.spoiler]

# 697
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не съм съгласна! Naughty

Праза си е праз, Марче...и никакви такива не могат да го заместят особено сега...за който обича лук де... Laughing

# 698
  • София
  • Мнения: 11 709
Не съм съгласна! Naughty

Праза си е праз, Марче...и никакви такива не могат да го заместят особено сега...за който обича лук де... Laughing
Може разбира се, който го обича. Праз обичам само в кавърма + свинско или в картофена салата. С това се изчерпва. Баниците с праз, кайми и подобни са ми изключително тежки, не ми миришат на хубаво, защото в повечето случаи се правят с олио. Не приемам баница с олио и това си е.  Peace Тиквеник или щрудел правя само с масло.

# 699
  • Мнения: 2 141
Марѝ не се тревожи, всеки има проблеми. Благодаря ти много Hug
pisenxeto Благодаря ти много, и моят си доки потвърди, че всичко е ок. Датата остана за 5ти февруари обаче, на него 30ти януари му се видя много рано. Така че записахме за 5ти рано рано сутринта   bouquet Честита ти именичка да ти е жива и здрава и много послушна!
Искам да кажа честит празник и на всички майки и бременелки, нека да сме живи и здрави всички и Св. Анна да ни пази

Kaka Daka радвам се, че и теб съм върнала в тези спомени Hug
Хортензия Мушкатова дай Боже, само за това се моля. Честит празник на малкото ти съкровище
*SK* благодаря, заради вашите палчета, всички мина повече от идеално и вчера и днес .  bouquet
Валенцето ама намери точните думи, които дълго време търсех: "нито нормалното раждане прави една майка повече майка, нито секциото- по-малко." Благодаря ти, ужасно си права.  Hug снощи май теб излъгах с термина Mr. Green какво вече казах, остава за 5ти февруари (а не 30ти януари както вчера мислихме с другото Др.)  Hug
ма ко слушам слушам, каквото кажат - това е Hug
ledeno studena и вие всички сте големи сладурки, много ми е приятно във вашата компания, мисля че си личи с дългите постове Blush Hug

Дано не съм пропуснала някоя домакиня, ако е така моля да ме извини! Исках на всяка една да кажа по нещичко, защото подкрепата ви страшно много ме зареди.
Днес въобще е прекрасен ден, празник, вие сте страхотни... осъществих една коляма покупка - кошарата (дядото даде паричките, нали ще си има име  Mr. Green ), купих и комплекта за изписване и едно по дебело одеалце. Знам, че е рано, но вече съм готова с всичко без козметиката и нещата за в болницата. Такава съм си, обичам да съм подготвена предварително Blush
Днес няма да шетам, няма да пера - ще сложа едно ядене на бързо и това ще е, ще уважа празника.  bouquet на всички

# 700
  • Мнения: 2
Благодаря ви момичета Hug дано да е на по-добре таз работа,остава и аз да си намеря и ще сме супер.Ставам,да наготвя и изчистя.

# 701
  • Мнения: 7 201
Не съм съгласна! Naughty

Праза си е праз, Марче...и никакви такива не могат да го заместят особено сега...за който обича лук де... Laughing
Може разбира се, който го обича. Праз обичам само в кавърма + свинско или в картофена салата. С това се изчерпва.
А аз дори и в кавърма и в картофена салата не мога да го ям ... Sick
Но разни хора, разни вкусове.

Искам да честитя именният ден на дечицата на писенцето и Хортензияbouquet
Да си носят хубавите имена със здраве и много да ви радват!

# 702
  • Мнения: 117
Кръстева  Hug, по-добре че сте отложили секциото, може да е с малко но всеки ден е от значение за бебенцето, колкото по дълго седи в мама, толкова по добре. Валенцето ти го е казала много добре, не позволявай на някои плиткоумни същества да ти натякват или втълпяват че като си родила секцио, все едно не си раждала. За съжаление все още се срещат хора с такова мислене, а най-жалкото е че има и много млади жени, които мислят така.
Kaka Daka дано да му е добре на ТМ на новата работа. Да се похвалиш довечера как е минал първият му работен ден. А на теб ти пожелавам най-хубавата работа да си намериш.
Моите мъже много харесаха баницата с праз (по рецепта на Мари   bouquet) тази седмица съм им обещала пак да направя. Купих още 3 връзки праз, че няма да ни стигне. Ние си го хапваме и така натюр към вечерята, и ситно нарязан в доматен сок (трябва ми иконка с облизване на пръсти).
Коконке да пазиш леглото

За работа ами, няма да я търся за кафе. Joy
 Hug
.....
Е това вече на нищо не прилича, всеки ме търси само за работа. Никой не ме търси вече само  да изпием  по едно кафе  smile3518 newsm45 smile3518
(Майтап d. h. Hug)

# 703
  • Мнения: 21
Само тук мога да споделя и да намеря разбиране. Казвала съм ви, че сме вманиачени с мъжа ми за бебе. Е, след 10 дни закъснение на цикъла и отрицателни тестове, днес ми дойде отново. Sad Жалко, толкова много го искахме. Продължаваме напред. Олекна ми малко, благодаря ви, че ви има.

# 704
  • Мнения: 4
Здравейте, мацки. От два дни ми е сдухано. Не ми се пише. Но ви чета.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт