Споделете мнение за д-р Станислав Славчев АГ - Окръжна болница

  • 149 387
  • 1 161
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Варна
  • Мнения: 931
Аз казах, какво е мнението на лекарите, никъде не съм писала, че го подкрепям, няма да коментирам и дали е правилно. Не омаловажавам нито радостта от бременността, а още по- малко трагедията от загубата.
Разбира се, че и д-р Славчев допуска грешки, сигурно случая на Верти не е и единственият /за жалост/. Но се съмнявам, че изобщо съществува безгрешен лекар. А от описаното от Зиа, не видях лекарска грешка, а просто разминаване в очакванията, как трябва да протече един преглед / затова и отговорих/.
Никой не е казал, че д-р Славчев трябва да се хареса на всички, нито като специалист, нито като човек.

П.С. Зиа, кои думи са ми чужди и кои по- близки, наистина ли искаш да го коментираме?

# 1 066
  • Мнения: 218
Верти (Силвия), нито смятам, че си измисляш, нито, че плюеш. Само продължавам да смятам, че всеки доктор е и човек и нито е безгрешен, нито е машина. Надявам се вече всичко е наред с детенцето ти... Praynig
Зиа, тук вече напълно те разбирам. Странен чешит е малко и при теб това се е оказало фатално. Той е от хората, на които трябва малко да се вадят думите с ченгел. Кофти качество за лекар и ако беше предупредена, че трябва да го разпитваш просто... Абе вече няма значение. Просто понякога определени хора не са един за друг. Така е и при лекар и пациент според мен. Кофти е, че последиците може да са кофти...

Кали, аз също просто мислех, че е чешит. Но аз съм човек, който работи с хора, нямам проблем с комуникцията....., но когато отида на лекар, държа на медицинско обслужване, а то включва сваляне на анамнеза. Този процес включва задаване на въпроси към пациента, за да може докторът да си изгради адекватна представа за състоянието на човека срещу него. Трябва ли да отида обляна в кръв, за да види, че нещо не е ок? Трябва ли да съм изчела всички форуми, сама да съм се сетила да си пусна кръвни изследвания, да съм си получила резултатите, пак от форумите да съм се информирала какво не ми е наред и да отида направо с потенциалната диагноза? В смисъл... благодарение на интернет жените се осведомяват, само че аз не искам д-р Гугъл и не плащам осигуровки за него. Плащам осигуровки за д-р Славчев и той е този, който трява да ме осведоми какво се случва с мен и какво следва да правя, за да премина по  възможно най - лекия път до раждането, че и след него.
И още нещо.. ако аз бях чешит, трябва ли да ми се откаже медицинска помощ? Щото може пък и аз да не съм сговорчива и да си трая като ме боли? Ще умра докато търся сговорчив доктор, който ще се сети да ме пита : "Аджеба що си ми в кабинета, като явно знаеш, че си бременна.... какво те тревожи?" Не е ли логичен въпросът.... не го получих, при все че дадох ясно да се разбере, че не  е първият, при когото отивам. /нищо не ме е боляло особено много, просто пример/.

# 1 067
  • Мнения: 218

П.С. Зиа, кои думи са ми чужди и кои по- близки, наистина ли искаш да го коментираме?

Първо, нека споделя, че очакването за прегледа е логично. Това, че при 200 не е имало проблем и без комуникация се е стигало до успешен край, не означава, че при още 200 липсата на комуникация не е довела до проблем. Не е моя работа да изграждам отношение с доктора, няма да се женя за него. Не искам да ми става аверче или нещо такова. Просто искам да обърне внимание на пациента си. Не ми пука, че съм номер 35 за деня. Ако не може да се справи с толкова пациенти, да им намали броя, да си каже, че не желае нови пациентки и да се обадя като забременея в удобно за графика му време, така че поне да отдели минутка да потърси сърдечна дейност. Не съм афектирана от загубата, тя премина, така е трябвало да се случи.
Що се отнася до тълкуванието на думите.. не, не искам да влизам в безсмислен спор по повод различни гледни точки. Всеки си носи своята болка и всеки си има слаби места. Не търся тези на другите. Не обвинявам никого в професионална грешка, а по - скоро в небрежност.

# 1 068
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте, посещавам д-р Славчев от доста години по повод профилактични прегледи и назначаване на лечение, слава Богу нищо по-сериозно. Както вече хиляди преди мен са писали, никога не връща пациент, с едно направление ме е викал по 3-4 пъти, никога не е искал и стотинка.
В началото на година бях при него по повод бременност , която завърши с мисед аборт. Това, което на мен не ми допадна е,че в момент, в който ми беше важно да се консултирам с него, не успях да се свържа. В никакъв случай не обвинявам него за случилото се, но няма съмнение,че непрекъснато увеличаващият се брой на пациентките оказва влияние върху качеството на прегледите.
Абсолютно съм съгласна с zia1, че при установяване на бременност би трябвало да се позаинтересува от моментното състояние, придружаващи  заболявания и т.н. Ясно е,че всеки ще си каже и ще пита, ако има въпроси, но това не изключва факта,че трябва да има лекарска заинтересованост.
Относно това дали бременност през първите три месеца е нещо или нищо за лекарите, не бих коментирала. Много жалко , ако е така, защото не мисля, че една бременна в първи триместър заслужава по-малко внимание от такава в 2ри или 3ти триместър.

# 1 069
  • Мнения: 53
Здравейте,
Да попитам раждалите при д-р Славчев - предвидихте ли почерпка или подарък лично за него и ако да - какво, кога и къде му го дадохте?

# 1 070
  • Варна
  • Мнения: 212
Да, но това е въпрос на избор и вкус. Подарих му го, когато ме извика на преглед две седмици след раждането ( бутилка хубаво уиски и кутия хубави бонбони ) Simple Smile

# 1 071
  • Варна
  • Мнения: 931
Да, но това е въпрос на избор и вкус. Подарих му го, когато ме извика на преглед две седмици след раждането ( бутилка хубаво уиски и кутия хубави бонбони ) Simple Smile
Абсолютно същото! Simple Smile

# 1 072
  • Мнения: 12
Да, но това е въпрос на избор и вкус. Подарих му го, когато ме извика на преглед две седмици след раждането ( бутилка хубаво уиски и кутия хубави бонбони ) Simple Smile
Абсолютно същото! Simple Smile
И аз така направих. Бутилка алкохол, хубави бонбони и хубаво кафе( трябва да е свеж като идва за раждане). На прегледа след 20 дни му занесох в кабинета. На изписването беше в отпуска и го нямаше иначе исках тогава.

# 1 073
  • Мнения: 44
Здравейте момичета, бихте ли ми разказали как протичаха консултациите от 7 месец до края? Когато настъпи момента доктора отзова ли се веднага? Тези които са родили вече и са били в ВИП стаи пускаха ли близките ви да са при вас ?

# 1 074
  • Мнения: 297
Май бяха на 2седмици, ако всичко е наред. /Дай Боже!/ После на една....и тъй. Това, което съм чувала е че винаги се отзовава! При мен беше на смяна. За Вип-а незнам.

# 1 075
  • Варна
  • Мнения: 931
Да, във ВИП-а могат да те посещават.

# 1 076
  • Мнения: 26
Мен накрая ме викаше през 2 дни, но аз преносих малко. Освен това ме прие в родилното, за да ме сложи на системи, но моята госпожица реши самостоятелно точно този ден да тръгне да излиза, та не се наложи. Когато му свърши смяната, се прибра, но се върна 2 часа по-късно, за да е с мен по време на раждането. После имах други проблеми и човекът дойде да си ме прегледа. След това минаваше всеки ден да ме наблюдава.
За ВИП стаите, пускат близките по всяко време.

# 1 077
  • Мнения: 12
7-ми месец ходех по 1 път месечно. От 8ми месец горе долу на 2 седмици, и от края на 8ми всяка седмица. Беба беше много ниско и ми каза, че ще родя 1-2 седмици по-рано. Началото на 9ти пуснахме изследвания вагинален секрет и си взех необходимите документи от Соня. От 38седмица ме накара да му звъня или пиша смс как съм и дали има промяна. Викал ме е през ден, ходила съм и в гинекологията на преглед. На последния преглед 39г.с. Ми каза че вечерта ще му звънна, че раждам... така и стана. чухме се по телефона и ме увери , че стане ли разкритието 5см е при мен. Така и стана и не ме остави до последно. Уникален човек!

# 1 078
  • Мнения: 2
За мен е абсолютен некадърник! И въобще не смейте да ме критикувате! Когато вие си изгубите детето заради неговото безхаберие , незаинтересованост и липса на адекватни реакции,  тогава искам да Ви чуя колко е "Велик"!?!?

# 1 079
  • Мнения: 410
За мен е абсолютен некадърник! И въобще не смейте да ме критикувате! Когато вие си изгубите детето заради неговото безхаберие , незаинтересованост и липса на адекватни реакции,  тогава искам да Ви чуя колко е "Велик"!?!?
+1 за съжаление Sad. Абсолютно вярно! Съсипа ни живота с некомпетентността и безхаберието си! Бъдете силни!

Общи условия

Активация на акаунт