Споделете мнение за д-р Станислав Славчев АГ - Окръжна болница

  • 149 458
  • 1 161
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Момичета, бихте ли ми казали Д-р Славчев днес до колко часа долу-горе преглежда. Искам да му звънна в по-удобно време, когато не преглежда. Опитах към 10.30 - не вдигна. Към 14.30 също не вдигна...

# 691
  • Мнения: 226
Момичета, бихте ли ми казали Д-р Славчев днес до колко часа долу-горе преглежда. Искам да му звънна в по-удобно време, когато не преглежда. Опитах към 10.30 - не вдигна. Към 14.30 също не вдигна...

Защо не звънна на регистратурата?

# 692
  • Мнения: 105
Искам да попитам раждалите, ако случайно влезеш в 9 месец, и не са ти дали документите който болницата иска , дали ще те приемат да раждаш?Тай като тези документи се давали чак кам края на 9 месец.АМи ако родиш по рано  и нямаш документите?

# 693
  • Мнения: 226
Искам да попитам раждалите, ако случайно влезеш в 9 месец, и не са ти дали документите който болницата иска , дали ще те приемат да раждаш?Тай като тези документи се давали чак кам края на 9 месец.АМи ако родиш по рано  и нямаш документите?

Искай си ги като влезеш в деветия от Соня. Пък ако стане нещо по-рано надали ще те върнат от болницата.

# 694
  • Мнения: 112
Не мога да си спомня точно кога ми дадоха документите, но спокойно можеш да попиташ Соня. Тя е любезна и винаги ми е отговаряла учтиво и изчерпателно.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 931
Няма да те върнат, нито ще те карат да стискаш, докато занесеш документите Simple Smile 

# 696
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Защо не звънна на регистратурата?

Защото няма с какво да ми помогнат от там... Аз не съм негова пациентка и не знам дали въобще ще стана...  Tired Бременна съм в 9-та г.с., но не се знае дали ще е за дълго. Вчера ме изписаха от Майчин дом след 20 дена престой заради страхотни повтарящи се кръвоизливи. Изписаха ме не защото съм кой знае колко по-добре, а защото вече не знаят какво да ме правят, а и аз настоях. Беше ужасно. Понеже си нямам проследяващ лекар от там, всички ме подмятаха и си експериментираха с лечението ми. Дневната смяна каже едно, нощната друго. Противоречат си и доста често трябваше аз да решавам на кой да повярвам и дали да приемам едно лекарство или не.
Отношението към другите момичета, с които лежах и чиито лекари бяха от там, беше коренно различно. Дежурният лекар идваше по три пъти на ден да ги пита как са. При най-малкия проблем, се звънеше на проследяващия лекар да питат как да постъпят... Ползват и отстъпки за престоя си в болницата, въпреки, че никоя не остана повече от 5 дена. Аз вчера си платих като поп 1 200 лв.,когато си тръгвах...
Не искам всичко това да прозвучи като плюене срещу болницата. Всъщност акушврките и повечето санитарки бяха изключително мили. И лекарите не са били груби... Просто това са си цените и политиката на действие на болницата.
Затова искам вече да си избера един лекар и ако имам проблем, да се обаждам и доверявам на него само. Аз съм бременна след ин витро, което правих в София. Това допълнително променя отношението на повечето лекари. Чувстват се някакси засегнати от факта, че не си се доверил на тях, а си отишъл чак в София. Миналата година в началото на юни направих един мисед в 8-ма седмица. Тогава лекаря, от когото потърсих помощ тук във Варна (няма да му споменавам името) , ми каза: "Ами така е. Като се мъкнете при големите светила в София, после ние тука да ви берем гайлето."   
Затова сега избрах Д-р Славчев. Още преди да направя кръвоизлива мислех да се запиша при него. Но когато стана така, намерих телефона му и му звъннах. Още реди повече от две седмици. Той ме успокои, каза ми да лежа спокойно в Майчин дом, да се доверя на колегите му и когато те овладеят кръвоизлива и ме изпишат, да му се обадя и ще ме види. Успокои ме и че се познава с моя лекар в София и ако трябва, ще му звъним и ще се консултираме и с него. Е да, ама те не овладяха нещата цели две седмици. През два дена правих ужасни кръвоизливи отново и отново. Накрая включиха кръвоспиращо лекарство и нещата се позакрепиха. Продължавам да кървя, но поне не се налага да съм с памперс и на подлога... Накарах ги да ме изпишат и затова вчера издирвах Д-р Славчев. Не знам дали изобщо ще се съгласи да ме поеме в толкова ранна бременност и с такива небъдни прогнози, но бях длъжна да опитам. В него ми е надеждата...  Praynig
Искам да ви попитам, ако по време на бременноста се случват такива неща, в Окръжна болница приемат ли на стационар или там е само Родилно отделение, а такива пациенти се препращат към АГ-то?

# 697
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Кали,
в петък д-р Славчев преглежда цял ден и е почти невъзможно да ти отговори. Дано си се свързала вече, ако не - днес също преглежда, но не съм сигурна дали цял ден или само следобед.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Кали,
в петък д-р Славчев преглежда цял ден и е почти невъзможно да ти отговори. Дано си се свързала вече, ако не - днес също преглежда, но не съм сигурна дали цял ден или само следобед.

Да, свързах се снощи. Срам, не срам - звъннах му към 20.15ч. Човека си беше вече в къщи, но се разбрахме да ме види в сряда.
Посъветваха ме да отида вчера или днес и да чакам да ме приеме без час, но проблема е, че ако съм изправена или седнала повече от час става малко опасно от засилване на теча...
Благодаря на всички ви тук за съдействието...   bouquet
Надявам се да остана в темата като пациент на Д-р Славчев още 7 месеца...  Praynig

# 699
  • Мнения: 226
Кали,
в петък д-р Славчев преглежда цял ден и е почти невъзможно да ти отговори. Дано си се свързала вече, ако не - днес също преглежда, но не съм сигурна дали цял ден или само следобед.

Да, свързах се снощи. Срам, не срам - звъннах му към 20.15ч. Човека си беше вече в къщи, но се разбрахме да ме види в сряда.
Посъветваха ме да отида вчера или днес и да чакам да ме приеме без час, но проблема е, че ако съм изправена или седнала повече от час става малко опасно от засилване на теча...
Благодаря на всички ви тук за съдействието...   bouquet
Надявам се да остана в темата като пациент на Д-р Славчев още 7 месеца...  Praynig

Дано, стискаме палци  Peace

# 700
  • Мнения: 35
Кали,
в петък д-р Славчев преглежда цял ден и е почти невъзможно да ти отговори. Дано си се свързала вече, ако не - днес също преглежда, но не съм сигурна дали цял ден или само следобед.

Да, свързах се снощи. Срам, не срам - звъннах му към 20.15ч. Човека си беше вече в къщи, но се разбрахме да ме види в сряда.
Посъветваха ме да отида вчера или днес и да чакам да ме приеме без час, но проблема е, че ако съм изправена или седнала повече от час става малко опасно от засилване на теча...
Благодаря на всички ви тук за съдействието...   bouquet
Надявам се да остана в темата като пациент на Д-р Славчев още 7 месеца...  Praynig
Ако искаш ела днес в 17.45 - обади ми се в 101 кабинет и ще те види д-р Славчев (да не се притесняваш чак до сряда)

# 701
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Ако искаш ела днес в 17.45 - обади ми се в 101 кабинет и ще те види д-р Славчев (да не се притесняваш чак до сряда)

Много благодаря за вниманието...  Embarassed Мисля обаче да изчакам до сряда... Аз му обясних подробно ситуацията и предполагам, че понеже вчера са ме гледали, доктора прецени да е в сряда. Аз съм наясно, че той не е Бог и сега ми трябва и голяма доза късмет, за да се закрепят нещата. Ще си изчакам сряда, за да видим как вървят нещата...  Tired

# 702
  • Мнения: 112
По отношение на прегледите при доктор Славчев държа да отбележа, че ако се налага може да го направи почти по всяко време. Официално консултациите са петък и събота, но понеже аз родих доста след термина той ми назначаваше прегледи през няколко дни и ходех в определени часове в сградата където се намира родилното. И не само аз, винаги имаше още някоя жена за консултация.

След това престоят в болницата ми беше 7 дни и почти всеки ден той беше там. Той и д-р Нешев имам чувството, че едва намират време да спят и са непрекъснато в болницата.

При спешен случай, той ми каза, че мога да му звъня или да напиша sms, но има вероятност да не ми отговори веднага. После връщаше обаждане.
Все пак трябва отчетем това, че е човек, а не робот.

# 703
  • Мнения: 1 408
HappyKali, не искам да те обърквам, но си помисли, дали в твоя случай Славчев е подходящия лекар. При него винаги се чака много, пренатоварен е с пациентки, трудно може да ги запомни и прегледа представлява 2-3 минутно гледане с ехограф. Аз също бях с рискова бременност и в резултат на системното претупване родих преждевременно в 30 г.с. Всъщност, ако не ходих и при друг лекар в началото, въобще нямаше да стигна и до толкова и съжалявам, че в последствие се успокоих и се оставих на течението. При Славчев бях с усещането, че бременността ми изобщо не е наблюдавана - мога да направя съпоставка с предишната си бременност, когато имах сходни проблеми (скъсена шийка с вклиняване, контракции и серклаж), но благодарение на вниманието на лекаря ги открихме навреме и успях да износя бебето си до термин. За съжаление той се премести в София и не знам, кого да ти препоръчам. Лекарите във Варна те гледат странно, не защото са засегнати от избора ти на софийски специалист, а просто, защото не знаят, какво да те правят с тази рискова бременност.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 931
Хайде сега, Славчев и всички лекари във Варна станаха неспособни, защото ти си недоволна.

Общи условия

Активация на акаунт