режим на бебето

  • 872
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Пробвала ли си да наложиш режим? Например игра, после баня, хранене и накрая приспиване на тихо и тъмно - всичко това се повтаря всяка вечер в един и същи ред, в едни и същи часове. Важно е вкъщи да сте спокойни, защото бебето усеща напрежението и е по-изнервено. Ако приспиването започва например в 22.00, първите няколко дни може да заспива чак в 23-24 часа. Трябва да си търпелива, упорита и спокойна. Сега е времето да опиташ да наложиш по-ранно заспиване, защото колкото повече растат, толкова по-трудно става.
абсолютно подкрепям

# 16
  • Мнения: 1 382
И вкъщи лягаме по нощите и ставаме по обед,ама таткото не го бърка.Нека вашия татко да се нагоди някакси,не ви е лош режима изобщо  Peace

# 17
  • Мнения: 59
Мойта до осмия месец ме правеше дива,къпехме се всеки ден по различно време.Заспиваше много късно,ставаше рано,по цял ден будуваше.Все се чудех как издържа. newsm78Обаче в един момент мойте нерви не издържаха,а и тогава баща й го нямаше,та трябваше да се оправям сама в повечето случаи.И взех драстични мерки,колкото и гадно да звучи.Започнах къпане в 20.00ч.Ядене в 20.30ч.послебам в леглото и се почваше едно дране,майко мила изумявах се от гласа й,в началото не издържах много да я слушам,но при факта ,че като вляза в стаята млъкваше ме амбицира още повече.Дралка се е по половин час и повече,много ми беше жал,но това не се издържаше.майка ми крещеше по мен,че съм била студена и не ме интересувало,а аз по нея да не е посмяла да влезе в стаята.Но се научи,сега е на три години,все още си ляга в 20.30,така е свикнала. Hug
Peace

# 18
  • Мнения: 2 587
Опитаи да и промениш режима,но не мести часовете за хранене.Даваи и точно на часа дори и да спи докато яде .В началото и аз имах този проблем и то защото бебка беше свикнала да яде когато ревне абсолютно безразборно.
Колкото до таткото и нашият спеше отделно в началото.

# 19
  • Мнения: 3 663
за мен лично е абсолютно недопустимо, а едва ли има и педиатър, който да намери за нормално и здравословно едно дете да си ляга след 23ч независимо до колко часа на следващия ден спи и колко часа сън се събират
след 6-7-8 часа сутрин (зависи от сезона) в стаята вече навлиза слънчева светлина (дори и да има щори, никога не може да е тъмно като нощ), клепачите я отчитат и подават сигнал на епифизната жлеза и се спира производството на хормона мелатонин
мелатонинът е важен антиоксидант (има над 100 болести, които се асоциират с намалени антиоксидантни сили на организма), регулира биологичния часовник, стимулира имунната система, има защитна функция за централната нервна система и неутрализира стреса
има изследвания, които доказват и антимутагенната му способност при ракови образувания
мелатонинът се образува само на тъмно и затова нощният сън е изключително важен
за дете на месец са нужни около 8.5 часа нощен сън (с прекъсвания за хранене) и 7.5 часа дневен сън (пак прекъсван за хранене)
от 3 до 6 месеца - около 10-12 часа нощен сън и 3-4.5 часа дневен
дете на 1 годинка има нужда от около 11 нощен сън и 2-3 часа дневен (може да не е еднократен, а два пъти по час и нещо)
изобщо до около 10тата си година едно дете има нужда от приблизително 10 часа нощен сън

хич и не ми разправяйте, че като си легне детето в 23-0 часа му се събират нужните часове нощен сън, защото всички знаем кога се съмва
има много начини да се създаде подходящ режим на сън за едно бебе/дете, внимателно, постепенно, без стрес и насилие (тази любима за много от вас думичка)
аз лично препоръчвам за четиво това
http://www.babywhisperer.com/smf/index.php?board=24.0
и по специално това
http://www.babywhisperer.com/smf/index.php?topic=451.0
документът е дълъг, но си заслужава

Последна редакция: нд, 12 фев 2006, 13:01 от T o n i

Общи условия

Активация на акаунт