Коледа 2013 - тема 3

  • 59 083
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 833
Имам въпрос за роял айсинга - трябва ли ми задължително шприц или бих могла с нещо да го заменя, например здраво найлоново пликче ? Имам шприц, но има огромни накрайници, които не ми вършат работа.

Може, да, Наталина каза по-напред, че ползва такова. На шприцът накрайниците са за украса на торти, много са големи. Иначе има и пошове за еднократна употреба.
И аз съм пропуснала какво е казала Наталина - ще отида да го търся сега. Аз си направих фуния от хартия за печене по ето това    клипче.
Само да предупредя - слагай по по -малко от айсинга, защото хартията омеква и се деформира, съответно и отвора се деформира.

1 белтък = 30 гр.(вече са казали)

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Да се оплача- намерили са ми едната кутия с ванилени кравайчета. Rolling Eyes Хм, разкриха ми скривалището. Май до Коледа още 2 дози ще се правят. newsm78
Беше ме толкова срам и толкова яд, че не посмях да си призная. Миналата седмица като правих линцери и още едни сладки, пека , вадя тави, слагам на земята в кухнята да се охлаждат и редя в кутии... На всички ви е ясно. И като се върнаха мъжът и кучето от разходка, това лакомо и бързо животно-лапите  на вратата и право на кутията с линцерите. Като го хванах за врата-няколко минути стоях като обезумяла. Дори не ги проверих колко са останали цели, колко могат да се чифтосат.Сега правя сладки и все ми е в главата, че трябва да се забъркат още едни линцери.

# 737
  • Мнения: 21
Вчера правих едни ванилени курабии, които смятам да топна в шоколад и да оставя до Коледа на тайно място (и от мен  Wink)

# 738
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да се оплача- намерили са ми едната кутия с ванилени кравайчета. Rolling Eyes Хм, разкриха ми скривалището. Май до Коледа още 2 дози ще се правят. newsm78
кучето от разходка, това лакомо и бързо животно-лапите  на вратата и право на кутията с линцерите. Като го хванах за врата-няколко минути стоях като обезумяла.

На мен ли го казваш, крия всичко на високо:
Скрит текст:

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Не мога да намеря звездовиден анасон за меденките... Мога ли да го заменя с обикновен анасон или по-добре въобще да не слагам?

# 740
  • Варна
  • Мнения: 239
Ех, Джемма! Колко жално гледа сладура и преглъща горкия  Heart Eyes  Много хубави са станали меденките и на мен ми идва да се наредя до масата  Laughing

# 741
  • София
  • Мнения: 6 269
Не мога да намеря звездовиден анасон за меденките... Мога ли да го заменя с обикновен анасон или по-добре въобще да не слагам?

Може да го пропуснеш, не е фатално. Аз взех тази година от Лидл, както и готовата подправка за меденки.

# 742
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ехее, вече сме за нова тема.

# 743
  • Мнения: 13
Джема, моля те за съвет. Снощи правих щолени по твоята рецепта, половин доза, но въпреки това станаха 2 доста големи. Затова ги пекох повече от 1 час и сега са твърди като камък. Дали ще омекнат след престой във фолио или трябва нещо друго да се направи/ и има ли въобще спасение/.

# 744
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако не са втасали добре и затова са целите като камък , няма спасение.
Ако са втасали и след изпичане са били меки, а сега са твърди, макар и да изглеждат като камък вътре не са толкова твърди, като отлежат месец стават идеални.

# 745
  • Мнения: 13
Много ти благодаря. Първото втасване беше повече от 2 часа, второто около час и понеже станаха много големи, побързах да ги изпека. Ох, дано да омекнат, много труд и мерак вложих. Хубав ден.

# 746
  • Мнения: 1 517
и на мен ми откриха едното скривалище и бисквитите с кокос са преполовени Rolling Eyes Представете си ме в апартамент как крия #Crazy

# 747
  • Мнения: 327
Да споделя и аз "кулинарният си опит"с ванилените рохлички на наталина!
Внимавайте с формата за печене,защото тази на Факелман не влиза във фурна на 50 см.печка!!
Слагах я най-отдолу и първият и последният ред не се изпичаха добре..абе оправих се,но определено съм з адругия вид форма по 30 бр.
Поизмених рецептата на Наталина и сложих 1 яйце вместо 2 жълтъка,еми..станаха и на вкус са страхотни!!Лешниците смлях необелени и небланширани,но се получи добре.
Сега забърках още 1 доза с орехи този път и сложих 2 жълтъка та да видя разликата.
Сложих нишесте с вкус на ванилия от тези, с които правим крем.Не можах да намеря натурално.
Със сигурност това е рецептата,която ще правя на всеки празник,защото са страхотни,чудесни,ароматни и ...как ще ги опазая-не знам!
Благодаря на всички,които споделят в темата!  bouquet  bouquet  bouquet

# 748
  • Мнения: 9 711
Колко време след слепването на меденките ще омекнат? Правих една доза днес, защото синът ми ме изненада с кулинарен конкурс за майки. Утре трябва да ги занесе в училище, но са доста твърди още.

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 16:24 от G&B

# 749
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 562
Не мога да намеря звездовиден анасон за меденките... Мога ли да го заменя с обикновен анасон или по-добре въобще да не слагам?
Има в Кауфланд, вчера го видях...при сладкарските подправки, до канелата.

Общи условия

Активация на акаунт