Коледа 2013 - тема 3

  • 59 087
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 15 033
Home raider , и аз си задавах твоят въпрос и единствената разлика, която открих е джинджифилът. Но нека по-опитните момичета кажат.

# 676
  • Мнения: 154
Здравейте дами! Страхотни сте!  Hug
Да се отчета и аз. Последните два дни направих: линцери (Наталина), меденки (Джемма) и маслени снежни топчета с локум (Танита) Благодаря момичета за споделените рецепти. За първи път правя коледни сладки и съм изключително доволна от себе си!  Mr. Green Днес започвам Ванилените кравайчета на Наталина. Имам въпрос: донесоха ми сурови лешници да ги пека или да ги слагам сурови?  newsm78 Благодаря, че ви има!  bouquet
Лешниците са сурови  Peace

# 677
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Аз правя джинджифиловите на Зори и меденките на Джули от години - много различен вкус и консистенция на тестото.

# 678
  • Мнения: 779
Home raider , и аз си задавах твоят въпрос и единствената разлика, която открих е джинджифилът. Но нека по-опитните момичета кажат.

Разликата е главно в джинджифила, но той коренно променя вкуса. С различно съотношение подправки, получавате различен вкус. Pumpkin spice микс е много подходящ за джинджърите. 1 ч. Л. Джинджифил, половин канела и малко индийско орехче. Чудесно допълва тиквата и сладките. (лъжижките са примерни само, за да се види съотношението). Дано помогнах.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 833
Благодаря за разяснението.
В рецептата за ванилените кравайчета на Наталина
има линк към технологията за правене на кравайчетата, но не се отваря - може ли да помоля за работещ линк.  bouquet

# 680
  • Мнения: 2 266
Правих ванилени кравайчета,но при печенето ми се разтекоха.Къде бъркам?

# 681
  • Мнения: 674
   Откъде мога да купя бял фондан? В Аромас хаус има само по килограм, а на мен такова количество ми е много?

# 682
  • Мнения: 1 080
Здравейте! Виждали ли сте някъде тавата за ванилените кравайчета като на Джемма /онлайн имам предвид/? Търся от 2 часа.

http://athome.bg/products/50001127/fackelmann-3485   не съм сигурна, че е като на Джема

# 683
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Оф, днес уж почиваме, а нещо хич не мога да се събера. Така му се израдвах на деня, че няма да се отработва, а до този момент никаква не съм я свършила. Стои ми в хладилника тестото за капучиновите звезди от онзи ден и само отлагам изпичането.  ooooh! Явно ми се събра повечко работа тези дни и ми е уморено. А за днес имах голеееми сладкоправещи планове. Да видим колко от тях ще осъществя. Thinking
Някой беше питал за капучиновите звезди. Рецептата може да се види като черния фон се маркира - тогава се появява текста.
И малко извън темата.
kiara,
Скрит текст:
голям зор ще видите с дръвчето при садене. В зависимост от вида на елхата се сади в конкретно време, на конкретно място и в някои случаи се гледа и мъха на стъблото да е оринтиран в правилната посока. В най-общи линии се сади през март-най-късно април, преди елхата да излезе от периода на покой. Трябва да е на сенчесто място, тъй като първите 1-2 години корените са плитки и в горния слой почвата бързо засъхва, което пък пречи на елхата да си дърпа достатъчно влага. Трябва да има обаче и простор, тъй като елхата обича да разперва клони, тоест да не е сбутана между дърветата. Задължително се добавя много тор за иглолистни, в началото се иска здраво поливане, докато се хване. Абе не е толкова лесно, колкото изглежда на пръв поглед и невинаги се хващат, въпреки всички грижи. Така като гледам на снимката май сте взели ела. Не сме имали такава и не знам какви са й особеностите. Ние купуваме обикновено някакъв вид смърч. Имали сме и дугласка ела, за която казват, че уж лесно се хваща после, но точно тя пък не ни се хвана.

# 684
# 685
# 686
  • Мнения: 311
Здравейте! Виждали ли сте някъде тавата за ванилените кравайчета като на Джемма /онлайн имам предвид/? Търся от 2 часа.

http://athome.bg/products/50001127/fackelmann-3485   не съм сигурна, че е като на Джема

Благодаря ти!   bouquet Ще свърши същата работа.

# 687
  • Мнения: 3 271
Аз мисля утре да направя и тези медени подкови http://www.ilrai.blogspot.com/2011/12/blog-post_17.html не ги видях на първа страница.Но дали ще са хубави до Коледа.  newsm78

# 688
  • Мнения: 8
Здравейте! Виждали ли сте някъде тавата за ванилените кравайчета като на Джемма /онлайн имам предвид/? Търся от 2 часа.

http://athome.bg/products/50001127/fackelmann-3485   не съм сигурна, че е като на Джема

Благодаря ти!   bouquet Ще свърши същата работа.

Момичета по-назад бях пуснала инфо че в Лидл има 2 бр. за 12.99 лв.ако искаш мога да ти взема и да ги изпратя по еконт ако не си от София.Само предлагам помощ,ако желаеш! Simple Smile

# 689
  • Мнения: 15 033
Видях същата форма в Кауфланд. По принцип и аз предпочитам онлайн пшазаруването, но в случая разликата в цената е твърде голяма.

Общи условия

Активация на акаунт