Да се оплачем...

  • 7 257 340
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 30 345
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Взаимно е хора, взаимно. Мъжът ми (а и на мен ми се е случвало)колко се е спускал да помага, особено на майки с колички, но отсреща реагират сякаш ще им направи нещо лошо.
И за мъжете вече е важно да са "красиви" и "поддържани", то и на жените това им е важно.

# 30 346
  • София
  • Мнения: 1 928
Изобщо все по-често ми прави впечатление, че хората не обичат и не казват благодаря.


+1, за жалост и на мен това ми прави впечатление, жалко!!!!!

Аз от няколко дни или нещо съм се изнервила или е пълно с многоооо криви хора. Вчера влизам с дъщеря ми в магазин от които трябваше да купя едни чорапи към училищната униформа. Прекрачваме прага на магазина и двете в един глас поздравяваме" Добър ден", продавачката даже не вдигна поглед си, за поздрав да не говорим, само студено отговори, изчакайте навън. Е, помислих си, че говори на нас, но тя повтори,'" изчакайте навън", огледах се,за нас ли се отнасяше, какво ли?!????? Обърнах се и видях, че в дъното на магазина имаше една майка с дете( момченце около 7-8 годишно) и една жена с мъж който си говореха настрани. Попитах продавачката на нас ли говори ( нещо не схванах защо да чакам навън)......понеже реши да се държи сякаш съм влязла да и досаждам( много го мразя това поведение).Изкоментира зад гърба ми, ( тона беше висок, така, че целта и със сигурност беше да я чуя, думам ти дъще сешай се снахо, че не може да работи с 3- на клиента, затова навън да се чака). Няма да кажа, че и останах длъжна, не съм се карала , не съм правила скандали има и други по - лековити методи.
После отидохме до Kaufland, на съседната каса, касиерката подвиквше с грозен тон" казах да не слагате на лентата" , хората няма как да знаят, че тя е казала  на предния клиент. Е един от клентите направи забележка, тон и държание без коментар.
Много се дразня на такива хора, мрънкащи и кисели, сякаш ги " държат насила" да работят.
Днес в Св.София (бившата Тина Киркова), администраторката в мамологичния център, как се спаси да не изяде някой шамар от пациентките, незнам. Стоях отстрани и кротко наблюдавах как тази кисела жена намираше начин да се подяжда с всяка пациентка, казвам ви ужас, какво им става на тези хора???????

# 30 347
  • Мнения: X
И аз от вчера имам случка с един 'жентълмен, с който стигнахме едовремнно до касата и се опита да мине пред мен. Ма, аз съм нахална и не му позволих, ай сектир.

# 30 348
  • Мнения: 9 706
Особености на националния манталитет Simple Smile. Не, че не се срещат и на друго място подобни индивиди. Явно ние (обществото) си ги търпим и толерираме прекалено много.
Аз вчера бях на детска площадка и мога да кажа, хора, всичко, което се пише тук за тези места е абсолютно вярно.

п.п. Ходихме в чужбина в ресторант с блок маса. Представете си, свършили картофите. И един дядо стои и чака. След него опашка сигурно от 30 човека. Седят и го чакат. Никой, никой не мина отпред. Оплаквам се, че това не ми се е случвало никога на наша си опашка.
Даже вчера с децата, докато си купувахме сладолед, една майка ни избута и предреди, за да купи на нейното кроасан. Изгледа ни злобно и се изкашля върху нас на излизане. Да се смееш ли, да плачеш ли? Simple Smile.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 15:04 от Windekind

# 30 349
  • Мнения: 5 132
Радващо е, че тук има много хора, които са получили и запазили възпитанието си и ви прави впечатление липсата на такова. Има надежда поне децата си да възпитаме с добри обноски, уважителни и "Благодаря!" и "Моля" да не им тежат на езиците. Питам се и след вчерашната случка като израстнат добре възпитани деца и се срещат постоянно с такива простакели и "джентълмени" как ще се чувстват? Културата и възпитанието пак ли трябва да отстъпва на простотията и наглостта? Пък тия "мъже" дето стоят и само гледат сеир не са никакви мъже, само по анатомични белези се отличават. Много се възмущавам от такива и жени и мъже, така ми се набиват в очите и да само нетърпимост трябва, да им се реква право в очите какви са и то доста силна трябва да е реакцията /ако изобщо схванат забележките/ Thinking

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 15:20 от beauty_magnolia

# 30 350
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Гинеколога,за когото споделих вече е пенсионер и не живее в България.

# 30 351
  • Мнения: 2 701
И аз имах случка с джентълмен скор. Водя на ясла близнаците с количката(общо над 40кг.) и един супермен паркира пред рампата. Вдигам ръце и гопитам, как да мина, а той ми обяснява, че води детето си на градина и бърза за работа. Не ме попита, но и аз бързах за работа. Поогледа се и ми предложи да ми помогне да качи количката по стълбите и аз му я оставих. Опита се да я вдигне и като не успя, ме попита дали няма да се включа. Казах му не и зачаках. Появи се друг татко и я качиха двамата. Та докато влизах в градината, тоя си премести колата и после си остви детето.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 15:53 от Monza

# 30 352
  • Мнения: 2 701
Оплаквам се от бавен интернет. Тук(в Италия) са на светлинни години назад отнас в това отношение. Няма отваряне на страница, няма публикуване на мнение. Всичко забива.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 15:58 от Monza

# 30 353
  • Мнения: 68 659
Баси наглеца този...

# 30 354
  • София
  • Мнения: 1 928
Как добре разбирам майката на близнаците с 40 кг.количка. Н

# 30 355
  • Мнения: 1 985
Тъжни неща споделяте, явно много сме се увълчили хората...
Аз явно съм супер късметлийка (или изглеждам много безпомощна), но винаги на подлези и стълби като съм с количката се затичва някой да ми помогне, без значение мъж, жена или тийнейджър.

# 30 356
  • Плевен
  • Мнения: 986
Имам нужда да стискате палци- ходих на мамолог и има нещо, което утре ще се разбере какво е. Единственото, което със сигурност се знае е, че ще е необходима операция. Нямам спомен как се прибрах, сама съм вкъщи и се сдухвам...Имам нужда от морална подкрепа, а мъжа ми е командировка и ще си дойде в петък...

# 30 357
  • Мнения: 17 987
Стискам, разбира се! А ти напипваше ли нещо? Само на ехограф са ме гледали мен

# 30 358
  • Мнения: 2 701
Щом не са те пратили венага на операция, значи не е страшно.
И баба ми и леля ми бяха оперираниот рак на гърдата. Живяха по 20-30 години след операцията и починаха от други заболявания. Ако се хване рано, дори и в лошия случай, всичко се оправя.

# 30 359
  • Мнения: 5 892
Имам нужда да стискате палци- ходих на мамолог и има нещо, което утре ще се разбере какво е. Единственото, което със сигурност се знае е, че ще е необходима операция. Нямам спомен как се прибрах, сама съм вкъщи и се сдухвам...Имам нужда от морална подкрепа, а мъжа ми е командировка и ще си дойде в петък...
Имам някакъв опит   в тази област:
1. Може да ти няма нищо и да искат просто да си дръпнат парите от ЗК за операцията.
2. Има много образувания, които са безобидни. Някои, с времето може да се изродят в опасни. Такъв тип операции са леки, на следващия ден те изписват.
3. И най- опасните диагнози хванати навреме са лечими.
Направи втори и трето мнение!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт