Да се оплачем...

  • 7 259 292
  • 65 224
  •   2
Отговори
# 42 810
  • Мнения: 35 151
Навън сме, защото ако се прибирам и излизам пак ще е голямо разкатаване. Но си е мъка по цял дн навън. То просто вече не знам къде да се замъкна.
Като м кажа,тогава ми помага иначе от вратата-масата-леглото. Това е .
Дори и да му оставя детето да си играят, той заспива и пак трябва да съм наоколо, за да не падне детето от леглото.
Преди работеше с хора по 10 часа на ден и го разбирах, че е уморен. Сега е на много по-спокойна работа, по 8 часа и пак е изморен. Опитвах се да намеря паланса, но резерва ми от сили върви към своя край ,което влияе на търпението ми..

# 42 811
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Директно казвай, че и ти си уморена. Не че ще си починеш, но цял ден да махаш крачоли... самата мисъл ме уморява. 😂
Кога готвиш, кога вършиш всичко, навън ли храниш детето? Иначе не чакай да се сети. Аз сега само казвам имам работа и въпроса приключва.
Преди два дни той ми каза, че също трябва да започне да работи и аз го отразих единствено с изречението да си планира в такъв случай нещата или да се обади на майка си.😆 Точка.
Сили ти желая и повече жал към себе си. 😉

# 42 812
  • Мнения: 35 151
Не готвя..нямам време за това . Храня го навън, което е мъчение, защото се клепа ужасно. Като стане по-топло ще го прибирам, че иначе не се търпи.
Знам, че е както си го направя, но за сега не мога да се организирам правилно.

# 42 813
  • Мнения: 1 738
Лошото е, че ако сега не научиш половинката да помага, когато се върнеш на работа и ти, детето тръгне по извънкласни занимания и т.н съвсем ще полудееш.

Оплаквам се, че днес се премених с рокля и сандали, а при нас заваля дъжд. Вчера беше 30 градуса и умрях от жега, днес явно ще студувам.

# 42 814
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не се самобичувай, тук всички знаят че и аз не съм цъфнала. 😆 Но кучето скача според тоягата.
Иначе в жегата точно се зачудих как държиш детето навън цял ден. Поне моето на студ няма проблем, но жега не търпи. Аз съм същата, мразя жеги. Най е спокойна на разходка след следобедния сън и вечер, или много рано сутрин 7-8. Вчера мъжът ми я изведе в 10:30 и след 15мин плувнала в пот и се затръшкала, та я прибра, а и аз навън не толерирам хранене и никога не съм я хранила на разходка, освен докато я кърмех.
Но не му се ядосвай, че сам не се сеща, ако все пак върши каквото и когато му кажеш. Искай си.

# 42 815
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Ами както си го направиш, да! Няма сила, която да ме накара да стоя цял ден навън с бебе, да го храня, преобувам и пр. цял ден навън, само защото някой някъде казал, че децата трябва да са навън! Не и не!
Организирай си деня, Пийкок! Хората гледат по 2-3 деца, на работа ходят и пак не припадат от изтощение.
Мъжът ти е друга история. Ама и там както си го свикнеш.

# 42 816
  • София
  • Мнения: 5 990
Ами както си го направиш, да! Няма сила, която да ме накара да стоя цял ден навън с бебе, да го храня, преобувам и пр. цял ден навън, само защото някой някъде казал, че децата трябва да са навън! Не и не!
Организирай си деня, Пийкок! Хората гледат по 2-3 деца, на работа ходят и пак не припадат от изтощение.
Мъжът ти е друга история. Ама и там както си го свикнеш.


плюс 1
Освен това, ако имаш подходяща тераса (тиха, в чист квартал и добра сянка) част от деня бебето може да прекарва на нея - спане, игра, а ти да свършиш това онова и или просто да седиш край него и да си гукате.
2-3 часа на ден разходка са напълно достатъчни.

# 42 817
  • Варна
  • Мнения: 36 750
Пийкок, няма да си мълчиш! Свикни мъжа си всеки ден след работа да отделя по 1-2 часа поне сам с детето. И да нямаш работа за вършене казвай му, че имаш. Ще кажеш една седмица, две седмици и после то ще му се впише в ежедневието и няма да има нужда да казваш. Бъди упорита. Уикендите и по повече време.

# 42 818
  • Мнения: 35 151
Оплаквам се също, че с една колежка тодихме горе-долу по едно време. През ден ѝ предлагам да се видим, да се разходим, тя все е или заета или не може или нам си какво и се чувствам като загоряла девственица, че ѝ се моля на лягане и на ставане. Ама вече ѝ тегля една майна. Казах ѝ ако иска да се обади. Баси , раждат едно дете и вече хвашат Господ за.. ай сиктир!

# 42 819
  • София
  • Мнения: 14 764
А каква е идеята за цял ден навън? Как пък не съм зависяла цял ден по улиците. Един - два часа преди обяд, хранене вкъщи и задружно спане на мама и бебе следобед 😊 Като си дойде в шест благоверния  хваща количката и навън. Ако искаш и ти с него, ако искаш чисти и готви. Защо си го причиняваш това трамбоване по улиците, не знам.

# 42 820
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Дали ще припадаш от изтощение зависи и от самото дете/деца. Но това с нисенето навън и постоянното набиване как трябвало и мен ме тормозеше в първите месеци, когато не знаех къде се намирам. Чувствах вина, че нямам сили да се мъча с корички, да вървя и всичко останало. След едни изречения с майка ми как ме била държала навън всеки ден и по цял ден, а аз 'и казах че за 2 години веднъж не е извела хлапето на разходка, та трудно 'и вярвам, ме остави намира за сега. Като не ми се излиза имам 2 огромни и обезопасени тераси организирани за игра. Спрях и да страдам, че днес нямам сили да тичам след торнадо. Пълни глупости са това, кой нормален човек ще издържи да разхожда дете целодневно, всеки ден, че и да го обслужва при открити условия.

# 42 821
  • Мнения: 1 985
Хай, според мен въобще няма нужда да лъже, че има работа. Казваш му, че си уморена след цял ден трамбоване и лягаш да почиваш той да изведе бебето за час - два. През това време наистина почиваш, а не се грижиш за къща и манджа. Хапвате нещо готово и после ти като приспиваш бебето, той пък може да почива или гледа тв. Не го свиквай отсега да е мързелан, а ти да теглиш, че няма да имаш оправия цял живот. Снощи бяхме на гости на такова семейство и щях да припадна от държанието на мъжа. Омрънка целия свят, че трябва да държи 3месечното им бебе, докато жена му хапне един бургер. Ей подивях, накрая му викам да го даде на мен и да млъкне, че виждях момичето колко е изнервено и как бърза да го мушне за 3 минути.
Аз пак съм в драма. Вчера ми предложиха нова работа с доста по- добри условия от сегашната. Проблемът е, че ме искат веднага, но това е невъзможно. В крайна сметка могат да отложат до 1ви юли, т.е. аз трябва до тогава да намеря ясла и дребната да посвикне. Иначе планът ми беше от септември. Не знам какво да правя, хем искам да пробвам новата възможност, хем не искам да е за сметка на малчоганката. Притеснено ми е.

# 42 822
  • Варна
  • Мнения: 36 750
Щото, ако директно му заяви, че е уморена, като нищо ще получи насреща твърде честия в тези случаи въпрос, идващ от мъжете - че от какво си уморена като цял ден нищо не правиш, на работа не ходиш.

# 42 823
  • Мнения: 35 151
Не знам защо сме цял ден навън. Детето. И няма претенции за сега къде да сме. Може да спи и навън и у дома. И у баба си. Въобще не е махнат. Но когато родих имаше майки, с които излизахме и те обясняват как от 10 до 19 са навън. Стана ми супер гузно, че си мъча детето. Дори при -15 градуса си извеждаха децата. В молове и големи магазини , но ги извеждаха. А аз го държах у дома. От тогава ми е криво. Никой не го изисква или очаква от мен. Просто излизам и правим всичко навън.

# 42 824
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Щото, ако директно му заяви, че е уморена, като нищо ще получи насреща твърде честия в тези случаи въпрос, идващ от мъжете - че от какво си уморена като цял ден нищо не правиш, на работа не ходиш.
Ох, що не ми дойде един такъв да си го изкарам на него. 👿

Общи условия

Активация на акаунт