Да се оплачем...

  • 7 257 061
  • 65 224
  •   2
Отговори
# 43 740
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Прибирам се преди около час и до една спирка в тревата лежи мъж и не мърда. На спирката 4-5 човека си чакат автобус и никой не се трогва. Питах ги някой звънял ли е на 112, не били, ама той бил пиян. Обадих се, оттам ме насочиха към спешна помощ. С диспечерката (предполагам) оттам се обяснявах сума време какъв е, ама сигурно бил пиян, ама да съм кажела точен адрес. Аз й казах улицата и точно къде е , не, трябвало номер да й кажа. Е, откъде да знам точния номер на спирката, наоколо нямаше табели?! Както и да е, дойде линейка и полиция след 15 мин. През това време на хората продължава да не им пука. Само една дойде да ми вика да съм се обадила на линейка. Вече се бях обадила, но, мама му стара, в такава ситуация трябва да ходиш да даваш акъли на околните ли, вместо ти да направиш нещо?!
Както и да е, дойде линейка и си го прибра.
Но не мога да си обясня как никой не се трогва от пльоснат на земята човек, който даже отдалече приличаше на умрял. И второ - ми пиян бил и паднал. Ами като е пиян, да го оставим да умре на улицата ли?!
П.П. От полицията ми записаха име, егн и телефонен номер. Нали сега няма да ме привикват на разпити?!

# 43 741
  • Мнения: 68 648
Това сме го коментирали. Идентичен случай беше. Гледните точки са две тук.

# 43 742
  • Мнения: 2 760
Моят син се е проявил много зле на зеленото училище...
Явно възпитанието ми с добро не дава търсените резултати. Ще се наложи да сменя кардинално подхода. Нямам разбиране от бившия си съпруг, според когото трябва да се оправям сама, той ги виждал за малко и нямало да бъде лошото ченге. На довода ми, че може да ги взема когато поиска и никога не бих ги спряла освен с обективни причини - болест, тренировки и тн. н. - не получавам  смислен отговор.
Ще се консултирам с психолог, друго не ми идва на ума. И може би някакъв източен спорт, уж нали възпитавали дисциплина и самообладание, знам ли.
Търся си грешките постоянно и вече намирам грешки и там, където може би ги няма. А изначалните грешки са ми ясни и колкото и да са разбираеми за всеки родител, на когото бебето е стартирало с операции и здравословни проблеми живота си, не са оправдани. Първо ще трябва да науча себе си.
Споделих, олекна ми. Оставих го да се нареве на воля на пода в кухнята, като видя, че няма да отида, спря. Ще си понесе последиците, а аз съм съвършено спокойна, не викам, не удрям.
Ще го науча, че светът не му е длъжен и че никой няма да търпи истерия и агресия.

# 43 743
  • Мнения: 11 344
Annabelle*, какво толкова е станало на това зелено училище.

Преди да променяш детето и себе си се огледай дали проблема е перманентен или само в училищната среда. Ако нямаш проблеми с детето у дома и на улицата, а само в училището то по-добре смени училището.

# 43 744
  • Мнения: 2 760
Агресия към деца, истерии, трошене на телефон. Не е проблемът в училището и не е отсега, много са проявите на агресия и липса на самоконтрол. Затова търся и намирам вината у себе си. Че растеше без бащино възпитание дори докато на хартия имаше баща е факт, но уж съм педагог, трябваше да намеря начин да се справя.
А иначе в момента гледам от терасата как градушка ми убива колата. Прежалвам я, нищо не мога да направя.
Наздраве Grinning

# 43 745
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Annabelle*, нямам с какво да съм ти полезна по проблема, обаче едно рамо с наздраве от мен. 😉🍷

# 43 746
  • Мнения: 17 987
Провокирана ли е агресията? Или той е причината?

# 43 747
  • Мнения: 47 985
Не изпадай в другата крайност. Намери баланс между строгост и грижа. Не губи и ти връзка с него.
Прегръдка
Много е трудно да си родител

# 43 748
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Оплаквам се, че не мога да си намеря лентички за урина за нитрити. Четири аптеки обиколих и няма, не били зареждали, не били получавали...
Да поръчаш онлайн?

https://apteka.framar.bg/30003013/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B … D0%BD%D1%82%D0%B0
Пише, че продукта не е наличен. Ще проверя и в други аптеки и ще звънна на някой познат доктор.

# 43 749
  • Мнения: 11 344
Силно се съмнявам, че си можела сама нещо да сториш.  Hug
Наистина е добре да поговориш и ти и детето с психолог. Може би трябва да е мъж. Лятото ще има повече време и може да се променят нещата.

Прегръщам те и ти желая кураж!

Аз съм киокушинкайка /тренирам киокушин с десетилетия/ и това ми помага да се контролирам и да превърна агресията в упорство. Но ако твоето дете бе мой син бих го записала на Айкидо  - дава вътрешен баланс, тушира собствената агресия в кризисна ситуация /не нападаш, а използваш силата на противника/ и ако школата е добра дава широк духовен мироглед и спокойствие.

# 43 750
  • Мнения: 2 760
Благодаря ви!
Агресията му е в пъти по-голяма от провокацията на другите деца, а вкъщи е непровокирана, просто защото не е получил желаното веднага. Психолог мъж е добра идея, благодаря, а за айкидо информацията е супер!

# 43 751
  • Мнения: X
Cece, май беше от София, разходи се до Ремедиум, пише че има.

# 43 752
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Cece, май беше от София, разходи се до Ремедиум, пише че има.
До нас в Ремедуима няма, ще отида утре до по-далечния. И аз преди малко зяпах в сайта. Пък, ако не намеря, в понеделник ще дам урина за изследване.

# 43 753
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Оплаквам се от лекарите и здравната система. Отношението на личната лекарка беше неочаквано лошо.

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 21:22 от Blink_me

# 43 754
  • Мнения: 68 648
Профилактичен при гинеколог няма, ако не се бъркам. Тоест...не се полага по каса. За да ти даде талон, лл трабва да измисли някакво оплакване. Цитонамазката също не е по каса.

Общи условия

Активация на акаунт