Да се оплачем...

  • 7 258 603
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 43 755
  • Варна
  • Мнения: 36 702
Ехеее, ти си късметлийка направо. Моята лична казва, че имам право на 1 направление годишно, с много зор - две. И по толкова дава.

Свиквайте. Не е далеч времето, когато и касата ще се срине. Както много други неща в държавата.

# 43 756
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
     Ясно. Значи аз съм в грешка. Може и така да е, не зная. Наистина не съм мислила, че е неправилно да искам направление дори и всеки месец, ако имам проблем и ми се налага. Няма да точа повече касата, само ще наливам.Hands Plus1  По-скоро ми стана много кофти от отношението, вероятно съм много чувствителна.
    Предишният ми личен лекар беше добър човек и винаги помагаше на пациентите си, често за без пари. Не мога да откажа, казваше..човекът не е дошъл от хубаво при мен, как да го върна. Мъчно ми е, че няма да намеря друг като него.
    Благодаря, че ме "прочетохте" и си сверих часовника, а и ми поолекна сякаш. Бъдете здрави и желая както на вас, така и на себе си, да нямаме нужда от лекари.

# 43 757
  • Варна
  • Мнения: 36 702
Отношението е било кофти и наистина недопустимо. Можеха по нормален начин да ти кажат колко направления ти се полагат.

# 43 758
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
С едно направление не ти ли се полагат два прегледа при специалист? Първичен и вторичен?

# 43 759
  • Варна
  • Мнения: 36 702
Май да - в рамките на месец трябва да са, ако не бъркам.

# 43 760
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Да, Хай. За мен е много важно отношението, дори към напълно непознатия човек. Почти всяко нещо може да бъде казано по нормален начин, като зрял човек, без нападане и викане. Нищо..и това ще мине.

# 43 761
  • Мнения: 9 196
Може, когато искат. Явно в случая не искат. Дори те е подканила да я смениш и да не се вясваш повече там. Може би си им неприятна по някаква причина, така че по-добре я смени. И когато се нуждаеш от профилактики и успокоителни прегледи, се подготви, че трябва да си ги платиш.

# 43 762
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Не, аз ѝ казах, че не съм имала намерение да я сменям и не зная защо ми го казва. Тя явно беше набрала на някой преди мен и просто я хванах на кеф. Идвало някакво момче, което искало направление за рехабилитация, миналия месец искал за ортопед, преди това за нещо друго...тука да не е гара разпределителна, така ми каза. Просто съм била поредната и ме подхвана.

# 43 763
  • Варна
  • Мнения: 36 702
По-скоро им е неудобна, защото е започнала да иска много направления. Моята майка дълги години беше близка приятелка с нашата лл, преди да ни бъде лична още, нямаше такива тогава. После започна тая история с личните лекари, записахме се всички там, години наред всичко беше ок. Да, но родителите ми се пенсионираха вече, годинките минават, обаждат се болежки и имат нужда от лекар по-често, понякога и от специалисти, т.е.направления. Е, познайте колко още останаха приятелки. Родителите ми миналата година се записаха при друга лекарка.

Не казвам, че всички са така, но има и такива случаи.

# 43 764
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Аз разбирам и тяхната страна, на лекарите. Но смятам, че нещо в цялата ни система не е наред, затова едните обвиняват другите, те са изнервени и също искат своето, което им се полага...получава се един омагьосан кръг. Всеки месец внасям над 100лв здравни осигуровки. Сега ще плащам като поп на частно. Защо? Минали години почти не съм ходила на лекар, не се е налагало. Болничен не съм излизала. Как точно мамя и точа? Та така, смятам, че не е правилно отношението към пациента.

# 43 765
  • Варна
  • Мнения: 36 702
Здравните са двайсетина лв месечно. Останалото са социални. Какви са тия 100 лв здравни...

# 43 766
  • Мнения: 9 196
Аз разбирам и тяхната страна, на лекарите. Но смятам, че нещо в цялата ни система не е наред, затова едните обвиняват другите, те са изнервени и също искат своето, което им се полага...получава се един омагьосан кръг. Всеки месец внасям над 100лв здравни осигуровки. Сега ще плащам като поп на частно. Защо? Минали години почти не съм ходила на лекар, не се е налагало. Болничен не съм излизала. Как точно мамя и точа? Та така, смятам, че не е правилно отношението към пациента.

Внасяш 100 лева здравни, друг път.

# 43 767
  • Мнения: 68 893
За проблем си в правото си да искаш талон за гинеколог. Но цитото не минава по каса. Аз виднъж съм искала от лл направление с идеята да правя цито и профилактично да ме погледне, но не е редно. Тогава лл вписа, че имам оплаквания и за това ме насочва към гинеколог. А нямах никакви оплаквания. Това се води точене на касата. Обяснявам ти го добронамерено.😊

# 43 768
  • Мнения: 2 040
Как ще са 20 лв. здравните осигуровки? Те ако са толкова,  досега здравната ни система щеше да е срината. 8% от осигурителния доход са здравните осигуровки. На моя фиш са написани.

# 43 769
  • Мнения: 13 780
20 лв са за безработните, при работещи на трудов договор са някакъв процент върху заплатата + процент от работодателя, така че като нищо внася по 100 лв и повече в Здравната каса всеки месец.
Според мен редно е личната да дава толкова направления, колкото му трябват на човек. Какво значи имала средно по толкова, не можела да дава всеки месец! За болестите няма "средно"! По-голяма част от осигурените лица с години не търсят направления, или най-много 1-2 на година. Значи "техните" ще отидат за другите.
Знам и докторската гледна точка, и тяхното не е лесно, но болният не може и не трябва да се съобразява със "средното".

Общи условия

Активация на акаунт