Коледа е близо вече, а във МАМА се е скрило ЮЛСКОТО човече!

  • 21 705
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 181
Здравейте момичета!Относно окосмяването и премахването му с бръснач-скоро четох тема по въпроса тук и една умна девойка предложи просто да ползваме огледало! Crazy

# 31
  • Мнения: 5
 smile3535 и аз в темата!
Много е хубава-благодаря   bouquet само хубави нивини и емоции да ни носи.
За колата маска и епилатора на триъгълника знам че води до контракции от снаха ми на която доктора като разбра че прави такива работи и й се скара,но тя вече беше с контракции и й изписаха магнерод.
За първи път немога да ви смогна да ви изчета,така че се връщам да чета  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 17
Хайде и аз да се запиша в новата темичка! И мен болките малко ме плашат, боли ме ту вляво, ту вдясно.. или като ме схване кръста една усилваща се, затопляща болка, почти като контракция  Embarassed Днес питах и докторката, тя каза че нямало проблеми, стига да не ме боли в средата на коремчето! Питах и за напрежението в гърдите, тя беше категорична, че няма как да е постоянно. Каза ми и още нещо, понеже сакчето не било изпълнило още матката, когато това станело, можело да има леко зацапване  Shocked това малко ме притесни! При първата си бременност нямах никакво зацапване?! Не е ли знак това, че има проблем?! Иначе с нетърпение чакам да ми започне отпуската от другата седмица... едва издържам на работа, много ми се спи...  Sunglasses като стане 16 часа.. ииии сърцето ми заспива, а тогава имам най-много работа. Момичета вие къде сте на консултация, аз се насочих към Щерев! Моя позната скоро роди там и е много доволна...

# 33
  • Мнения: 766
За косъмчетата -добрия стар бръснач  bite

# 34
  • Мнения: 87
Това с огледалото ще е интересно  Mr. Green. Аз срещу вратата на банята имам огледало в цял ръст  Embarassed. Голямо шоу ще съм ако просто не затворя вратата , седна си на ваната и както казва Кобилкина почна да се опознавам  Joy.

# 35
  • Мнения: 57
 Hugето ме и мен

# 36
  • София
  • Мнения: 131
абе чудя се аз защо не получавам известие за нови отговори в темата, а то какво било - имаме си нова тема  Mr. Green голям заплес съм  Embarassed връщам се да чета

# 37
  • София
  • Мнения: 131

Съжалявам, ако отговарям на постове, на които вече е отговорено, но карам подред Simple Smile


Татковците и прегледите. Някъде бях чела, че не е хубаво да изолираме таткото от бебето, даже в самото начало, когато бебето расте в корема на мама. Има татковци, които супер много се вълнуват, има и такива, които трябва насила да ги накараш да дойдат с теб. Истината е, че и едните и другите в крайна сметка ще са ви благодарни, че са присъствали и са видели, че са взимали участие в прегледите и са слушали това, което е казвал доктора.

Момичета нормално ли е  болките  в кръста и корема почти всеки ден ?До кой месец е нормално да продължават ?
може да ги имаш от време на време през цялата бременност - това са контракции. Пий но-шпа!

Petq T, стискам ти палци и аз. Всичко ще е наред, ще видиш   bouquet

petita, нормално е по време на бремеността да имаш по-различно кръвно, най-често по-ниско. съветвам те да имаш около себе си кола. Макар и да не е препоръчителна, от половин-една чаша нищо няма да ти стане на теб или на бебето. Но колата най-бързо вдига кръвно. Аз и предната бременност и сега съм средно с 90 или 100 на 60. Като усетя, че ми прималява - айде малко количка Simple Smile
 


Момичета, извинявам се за деликатния въпрос, но как се справяте с обезкосмяването (на триъгълника, а и не само). Аз преди ходех на фото епилация, сега няма как, но забелязвам, че космите ми си растат, а съм чувала, че при бременност обикновено спира или се забавя растежа.
  Laughing Laughing Laughing Laughing де да беше така Simple Smile ем без цикъл ем без косми - е па цел живот щех да си бременеем  Laughing Laughing Laughing бръснене си му е майката, а като порасне корема и спреш да се виждаш - идва ред на мъжО да помага - няма как Simple Smile

vivi80, Щерев имат ли дни на отворените врати или нещо подобно? аз още не съм се ориентирала напълно честно казано. утре съм на преглед във Фемина при Цолова, една ноемврийска мама ми я препоръча, но това още нищо не значи, не съм си взела още направление за водене на ЖК. При кой лекар си там и какво ти е впечатлението?

# 38
  • Мнения: 963
petita, нормално е по време на бремеността да имаш по-различно кръвно, най-често по-ниско. съветвам те да имаш около себе си кола. Макар и да не е препоръчителна, от половин-една чаша нищо няма да ти стане на теб или на бебето. Но колата най-бързо вдига кръвно. Аз и предната бременност и сега съм средно с 90 или 100 на 60. Като усетя, че ми прималява - айде малко количка
 

Plesure, мерси Hug аз принципно съм с ниско кръвно и преди да забременея пиех по 5-6 Embarassed кафета на ден, че и кола, сега съм ги ограничила до 2, а кола въобще, но днес беше просто екстремно - второто го изпих още преди 10 ч и следобеда на 2 пъти ми прималяваше и щях да се изхлузя от стола в офиса, та си взех кола и хем отпийвам, хем гузна и притеснена, да не стане нещо на шушулката ooooh! в крайна сметк 2-3 глътки ме освестиха, но не си е работа хем да го пиеш като лекарство, хем да се чувстваш виновен. аз като се прибрах и вечерях си измерих кръвното и беше 80:60...

п.с. дано успея да закрепя кръвното,че освен най-близките на другите мисля след края на февруари да казвам, а с това кръвно и гадене ще ми е повече от трудно... все пак работя с още 50-60 човека в едно помещение и е трудно да се скрия

# 39
  • Мнения: 10 874
Благодаря за прекрасната нова темичка! Heart Eyes Да я пълним само с хубави новини и положителни емоции. bouquet
Петя, стискам палци нещата да се развият по най-добрия начин. Hug
За обезкосмяването - аз съм със самобръсначка и смятам да продължавам така, пък ще видим докъде ще се докарам. Peace

# 40
  • Мнения: 556
и аз при вас 55
В тинейджърските години имах проблеми с ниско кръвно и ме следиха с холтер във Военна болница. Един от лекарите каза, че кръвно се вдига много по-успешно със солен айран, отколкото със сладко и кофеин. Освен това е страхотен източник на соли. Мисля че се слагаше 1 кофичка от 2 % и се допълва с вода до общо количество 1,5 литра. И на това нещо му се слага една равна лъжичка сол. Аз все така съм се лекувала и ми помага
А за космите, борбата е жестока, бременна не-бременна те все са си там. За колата маска знам че при дърпане предизвиква контракции, но и аз познавам мами дето и на тоалета преди раждането пак на кола си отидоха.
Имам обаче друго въпросче. Вашите татковци всичките изглеждат много съпричастни и любвеобвилни. При мен нещата не са баш така и това доста ме угнетява. Все едно не съм бременна, едва-едва ще ме изслуша ако имам някакво оплакване и хоп, сменя темата. Пък на мен ми се ще да си ги изживея моите 9 месеца слава. Някой да посъветва нещо?

# 41
  • Мнения: 366
Добро утро

Аз днес се събудих с нежелание - сънувах че сме на морето - моето любимо място Simple Smile

Да това за айряна е вярно аз откакто родих първото съм все със ниско кръвно и ми е полезно - а и е полезно и за бъбреците - но не слагам толкова много сол.
Ох бебе2 според мен е най-добре да седнете да си поговорите с твоят мъж - може и той да си изживява нещо в него - така ще разбере ако не е какво е за теб, а пък ти може и да откриеш защо все сменя темата.

# 42
  • Мнения: 11
Привет и от мен в новата група!

# 43
  • Мнения: 770
Добро утро и от мен!
bebe2, да не би съпругът ти да е уплашен, притеснен от новото бебе? И просто това да е начинът да се справи с напрежението - като не говори за това?  newsm78 Хубаво е да си поговорите, но без да го притискаш, така изтънко да го подпиташ и завъртиш разговор в тази посока.

# 44
  • Мнения: 262
добро утро и от мен в новата супер темичка
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт