Халит Ергенч "Великолепният век"(Muhteşem Yüzyıl) и новите проекти на екипа-82

  • 76 626
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 555

Жалко за Хюрем - султанът остана абсолютно непреклонен!  Rolling Eyes Rolling Eyes



Невероятно добра игра и на двамата големи актьори!  bouquet

# 46
  • Мнения: 896
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,тъкмо Ани даде линк за онлайн гледане и цял ден се навивам да ги почна сериите от новия сезон, а то  и Сюмбюл го няма вече, Матрака ,Шекера и т.н!
А аз още не мога да прежаля Мерием!
 ooooh! Отивам да се навивам още, още и още.......

# 47
  • Мнения: 3 485
Кети  Peace

Ето и сцената на терасата :
Нурбану и Низенин
Низенин: Тук е много скучно,не е като в Истанбул!Ти все още ли гледаш звездите,все още ли гадаеш по тях?Ти казваше ,че ще се издигнеш високо,но виж какво стана къде стигнах аз ,колко високо се издигнах…
Нурбану:Ти си на високо,но дълго няма да можеш да се задържиш там!
Низенин: Как си позволяваш да говориш така с мен!
Нурбану дърпа колието на Низенини го хвърля,тя загубва равновесие и пада.
Сюлейман пита как се е случило това и му отговарят ,че е случайно…
Преди това Нурбану си спомни за писмото писано още преди от Хю /мисля преди 2 серии/ и в което и казва да се избави от Низенин.

# 48
  • Мнения: 3 485
Ето сцената на пазара.Султана е преоблечен като народен човек и се спира при жената която продава на сергия.Пита я:
Ти ли си тази която пусна жалба срещу принц Селим?
тя отговаря:
-Да аз съм.Принца е юнак ,той ми плати повече отколкото беше необходимо,погрижи се за децата ми и за мен.Подари ни къща.

Селим се жалва ,че султана не го е взел на петъчен намаз и че го игнорира,но в това време султана отива при него и му казва:
-Аз ще почета петъчната молитва на покойната Валиде и ти ще дойдеш с мен,знай че има 7 врати за Рая те се отварят и се затварят ,но вратата на порока никога не се затваря!

# 49
  • Мнения: 3 485
Рустем и Хюрем:
Рустем:Султанке писмата от Амасия се трупат..
Хюрем:И какво пише в тях?
Рустем:Края на принца наближава и на близките на него хора, в писмата хората го наричат султан/Мустафа/
Хюрем: В такъв случай Сюлейман трябва да научи за тях!

Рустем заминава за Маниса,там научава за смъртта на Низенин.Султана го приема.

Рустем:Господарю моля да приемете моите съболезнования
Сюлейма:По каква работа дойде тук?
Рустем: Дойдоха отговорите/писмата/ от Амасия ,вие лично трябва да ги видите…
Сюлейман чете писмата които възхваляват Мустафа и го наричат султан.
Сюлейман:Какво е това,да не е нова игра Рустем?
Рустем:Неисках да ви огорча,но мой дълг е да ви запозная със ситуацията.

# 50
  • Мнения: 3 485
Фатма и Хюрем
След завръщането в Топкапъ ,посрещат Сюлейман и той ги освобождава.Фатма пита агата който се грижи за султана къде е Низенин.
Агата: За съжаление ,султанке ,тя падна от балкона и почина,беше нещастен случай.
Фатма към Хю:Хюрем ти не си изненадана нали?Надявам се да не си съучастна с това!
Хюрем:Вие бяхте най-близката с Низенин в двореца ,затова приемете моите съболезнования!

# 51
  • Мнения: 141
Момичета на мен пък ми е много тъжно за Сюмбюл.Още от предния епизод.Какво е било това време?Добре, че днес по-рядко се среща, с изключение на някои страни, където и момичетата ги обрязват.Радвам се че получи свободата си, дано знае какво да прави с нея, след толкова време в харема.Хюрем тук ми хареса много.За миг забрави коя е и си спомни от къде е тръгнала.Добрата си страна я беше скрила на дълбоко, но се вижда, че не я е изгубила съвсем.Но...ако искате ме мислете за калинка или кисела краставица, жал ме е и за Мустафа.Казвам си го, защото и той не го е заслужил.Поне не, чак толкова.
"Старата гвардия" на финала ли ще се предавате?Не се докачайте.Толкова битки минаха и заминаха.
Даркроз, работата в екип има няколко етапа.Не се предавай на втория има още два  Peace

# 52
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Благодаря за новата тема, дано е добронамерена и весела   bouquet

# 53
  • Мнения: 14 571
В сряда вечер Трендафилка отново е на мястото си!!  Grinning  Heart Eyes   bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 228
Присъединявам се към последните две мнения!
Тази тема е свеж полъх в трудния ни бит и нека бъде толерантна.
  bouquet Благодаря на всички които отделят от собственото си време
за да имаме добри преводи, като и добро настроение с чудесните вметки, стихове и колажи!

Хубав ден!


Тази тема БЕШЕ свеж полъх, вече е едно мъртвило.
Разни криви ракети и доносници дадоха всичко от себе си за това положение.
"Злобарките", дето бяха живеца на темата вече почти или изобщо не пишат. Поздравявам ги всички, те ще се познаят и няма нужда да ги изреждам поименно. За времето прекарано тук с тях  винаги си спомням в усмивка и лека носталгия.  Heart Eyes Аз самата вече влизам тук изключително рядко.


Не ме иронизирай, поста ми бе по-скоро апел към това
непонятните за мен постоянни препирни да престанат!
И пожелателен, доброто настроение да се върне.
Аз чета и рядко пиша, защото не се чувствам комфортно в такава среда.
Cледя сериала и благодарение на доброволния труд на момичетата успявам да му се насладя!
Хубав ден!



Shocked Shocked Shocked
Честно, къде видя ирония в написаното от мен?!?  newsm78

Haseki DenisassHug
минало-бешело, както се казва.

Тио, благодаря за превода!   bouquet
Не съм гледала епизода снощи. Днес, ако намеря време ще го прегледам.

Хубав ден!

# 55
  • Мнения: 683
Рениета, благодаря ти за превода на интервюто  smile3525 smile3525 smile3525 Ще го прибавя при другите на първа страница.

Тио, благодаря ти за превода в ефир
  newsm51 smile3501 smile3525 А последният ти колаж е абсолютно Тио трейд марк  hahaha Laughing

# 56
# 57
  • Мнения: 683


Линк за 114 серия на турски


http://www.turkweb.tv/izle/79016/muhtesem-yuzyil-114-bolum

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 09:59 от anna3com

# 58
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря за превода в ефир   bouquet  bouquet  bouquet

# 59

Общи условия

Активация на акаунт