ОКТОМВРИЙКИ - Тема 1

  • 28 084
  • 635
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 91
Няма да коментирам осоляване, мас и други продукти. Не ми се влиза в излишни полемики.

Херцогиньо, разбирам те. Голямата ми дъщеря спеше много малко през деня, за сметка на това пък рано спря да се буди през нощта. Представям си пък 2 бр. неспящи Crazy Тя беше и доста ревлива. За сметка на това малката е спокойна, поспалива, не изпада в истерии, има справедливост на този свят Laughing През деня общо-взето заспива след хранене, по половин-един час, на шезлонга или на дивана.
Снощи обаче й беше подуто коремчето и беше много нервна, едни газове, едно чудо. В такива моменти заспива върху мен по корем Grinning

# 31
  • Мнения: 0
Аз също веднъж го къпах в солена вода, защото се бях притеснила, че съм го простудила през деня. като се каже солена вода - имам предвид 1-2 супени лъжици в коритото. педиатърката на моя приятелка също я беше посъветвала да къпе бебето в солена вода - да отбележа, че бебето беше със сополки /настинка или вирусче не знам/.
Дупето съм мазала с бепантен, но основно с едно кремче, което ми приготвят в аптека-много съм  доволна и в комбинация с Либеро - не сме имали грижи. сега съм на зеления памперс /мъжа ми ги купил, поради липса на Либеро/ и забелязах, че контактните зони се зачервяват, та сменям по-често пелените, а и да свършат по-бързо  Wink
За спането - през нощта се събужда 2 пъти да се храни. през деня общо взето се носим на ръце - покрай коликите така се научи. с "дундуркане" заспива". ако го мъчат колики - по цял ден мрънка и най-вероятно ще будува, ако не го приспивам естествено с "дундуркане".
Днес сме на консултация, после ще пиша как вървим.... моето бебче има афинитет да гледа на дясно. четох разни работи в нета и се спекох. нямам търпение да се консултирам с педито.

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 10:20 от ari-bari

# 32
  • Мнения: 758
На моето бебе не му се подсича дупето за сега, но пък излязоха едни ситни пъпчици в долната част на корема, под памперса. Когато го сменям забелязах, че точно тази зона е влажна. Явно там се задържа повече урина и памперса не държи съвсем сухо. Сега обмислям да пробвам с пудра за подсушаване, пък да видим.

# 33
  • Мнения: 38
Aри Бари, какъв е проблемът да гледа на дясно  newsm78

Моята бебка все още сучи 40-50 мин. Нормално ли е за двумесечно бебе? И никакъв режим на хранене, веднъж през 1,5ч., веднъж през 3ч. Всички ми казват, че трябва вече да я вкарам в графика на 3ч., ама как се кара да чака гладно бебе, сърце не ми дава.

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 10:41 от Lapen

# 34
  • Мнения: 0
не знам как да го обясня, определено си извърта главата на дясно - предпочита тази посока. извъртам му главичката на ляво, а той пак на дясно.

# 35
  • Мнения: 38
И ние гледаме надясно, но какъв проблем е това?

# 36
  • Мнения: 487
ari-bari  в този случай се прави масаж . С 2 пръста (показалец и среден) се започва от долната част на ухото до началото на вратлето. Но това е хубаво педиатърът да ти го каже. На голямото ми дете така му бяхме изкривили врата. След месец масажи се оправи. Сега сме изкривили и на бебето врата, та пак правя. Нашето изкривяване е наляво.

И ние гледаме надясно, но какъв проблем е това?

Получава се схващане и бебето не може само да си върти главата на другата страна.

# 37
  • Мнения: 7 803
sol y arena , аз справедливост не виждам  Tired едната кака ми беше много ревлива, но поне нещем спеше без проблем. някъде 2 месеца и нещо спяха и двете цяла нощ без да се будят. сега тези крокодили  Tired а не смятам да имаме повече деца  Rolling Eyes та къде му е справедливото

# 38
  • Мнения: 1
  При нас нещата вървят така напоследък. През деня е будна през по- голяма част от времето, но много често я оставям в леглото й с висящи играчки и тя може да им приказва цял час или я слагам в количката при мен в кухнята с висящи играчи и тя къде дремва, къде си бърбори, къде раздава усмивки. Обикновено през деня дремва общо около 2 часа и половина. Вечер в 8/8,15 я къпем, към 8,30/9 я храним и към 9,30 е заспала, буди се сутрин около 6. За подсичането, след баня я мажа с бочко, тъй като следва дълъг нощен сън, но иначе през деня не мажа с нищо, до сега не ми се е подсичала. За повръщането- " с малки суми, но редовно" GrinningVery Happy:D По- скоро изплюва, но поне 3-4 пъти между яденета, колкото да може да оплюе всичко и навсякъде, не след всяко ядене повръща, но понякога между две яденета  може и 4 пъти да я свърши. Тя е с хрема в момента, от сухия въздух тук, пък вероятно и наша грешка с облеклото, знам ли, нищо сериозно, диша си като се храни, но я чувам и усещам, че я дразни, пръскаме стиримар в носа и после махаме сополчетата. Вече е 5,700- цяла шушонка, не сме я мерили на дължина, но последния път беше 60 см, расте детенцето не се шегува.

П.С. Херцогиня, не че разбирам от бебета, обаче при нас много я приспива и успокоява бял шум, особено от ширм, сешоар или прахосмукачка, дори и да не заспи, поне не мрънка, будува си като кротко и тихо! Grinning
 Относно проблема ми с термометрите, бях казала, че имам два и ме съмнява, че не мерят правилно. Единият ми е по- скъпичък и при него този номер за чакането след сигнала не стана, не се променя, пробвахме няколко пъти, на няколко места и хора, обаче другият, който ми беше от комплект и към него въобще нямаше нито кутийка, нито упътване, номерът стана, задържах го след сигнала и след няколко секунди продължи да се покачва. Така че кучата марка термометър май ще свърши работа! Grinning
Благодаря за съвета, никога нямаше да се сетя сама, да го държа след сигнала.   bouquet

# 39
  • Мнения: 0
Catalonia   bouquet

Схващане на врата на бебето - намесвам се в тази тема - често се случва при самото раждане и то не е точно схващане, а блокада. Това, че бебето обаче има предпочитана страна на гледане, не значи, че има блокада. Ако има такава, то въобще няма да може да се върти на другата страна или ще плаче, когато вие му слагате главата на нея. Ако тези признаци ги няма, то често бебетата си имат предпочитана страна за лежане. Затова го има и (не знам как се казва точно на български) синдромът на плоската глава - споко, не е някаква болест, а значи, че от страната, на която бебето обича да лежи, главата е леко по-плоска. Не, не остава така и не е грозно и недъгаво, оправя се с месеците сама. Нека лекарят провери, дали се касае за блокада на врата или не. Масажи не винаги се препоръчват и понякога са даже вредни. Малката гледа пък повече наляво, но така и е кеф.
Аз в момента съм със схващане на врата и масажи са строго забранени. Само топло и кранио-сакрална терапия може. Наместване не се прави, защото тялото още се свива и може да стане голяма беля. Рентген не се прави, когато се кърми. Отделно и тазът ми се е поразместил нещо и наболява, та съм пълна с инфо по въпроса  Mr. Green
Исках да добавя по върпоса с червените пъпки по тяло, лице и глава - може да са запушване на потните жлези, което е нормално при бебетата и не се третира. Сами изчезват и се появяват.
И аз не ставам почти нощем нито уригвам, само ако нещо мрънка малката. А тя все се напъва сутрин милата, все едно не знам какво има да вади  Laughing Иначе се буди различно, я на 2 я на 5 часа. Като е в скок в растежа през деня е по-нервна.
За подсичане ползвам на Веледа крема с невен, няма равен просто. А мокрите кърпички на ДМ никога не са причинявали зачервено дупе. Но аз след тях подсушавам дупето с кърпа, иначе спарва памерса.
Днес сме при остеопата, ще споделя, ако науча интересни факти.

# 40
  • Мнения: 261
Не знам при вас как е, но аз имам чувството, че пера на половината град прането.  Rolling Eyes

Уж дрехите на детето са по една педя, какво толкова, средно по два пъти на ден да го преобличам и как става така, че всеки ден има една пералня за пране и аз не знам!

Пък за гладенето и стерилизирането да не говоря...  ooooh!

# 41
  • Мнения: 91
Аз пера в седмицата веднъж, т.е докато дрехите по мярка не се изчерпят Laughing Не гладя бодита и гащеризони, само блузки. Спрях да стерилизирам преди 2 седмици.  bowuu

# 42
  • Мнения: 261
Като казвам една пералня на ден, тя не е пълна само с бебешките дрехи. И нашите и на детето дрехи пера общо.

Една приятелка ми се подиграва, че пера толкова, все едно вкъщи живеем 40 човека. Само трима сме, от които единият е половин порция!  Laughing

Не е ли рано да се спре стерилизацията? От болницата ме снабдиха с всякакви книжки за бебе: хранене на бебе, хигиена на бебе и т.н....
В някоя от тях прачетох, че до около годинка трябва да продължи стерилизацията.

# 43
  • Мнения: 316
Ето  ни и нас с Ади тук се пльосваме да се следим  Hug
Благодаря Каталония Simple Smile

# 44
  • Мнения: 350
Aри Бари, какъв е проблемът да гледа на дясно  newsm78

Моята бебка все още сучи 40-50 мин. Нормално ли е за двумесечно бебе? И никакъв режим на хранене, веднъж през 1,5ч., веднъж през 3ч. Всички ми казват, че трябва вече да я вкарам в графика на 3ч., ама как се кара да чака гладно бебе, сърце не ми дава.
И аз го храня по 20-30мин. на гърда и то на 3ч, изрично си спазвам графика, е имало е изключения и на 2ч и половина да започна храненето и малко повече от 3ч. А ти как разбираш, че е гладна?
 А до кога се гладят постоянно дрешките  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт