Новите ви книги - 15

  • 57 746
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
От размяната с nezito:

# 16
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Днес съм много щастлива. Имам три нови книги, като едната направо жадувах да я имам.

 

 Мечтаех си за коледно чудо и да мога да придобия книгата, и то се случи.  Simple Smile

 От антиквар си взех

 

 Как да не съм доволна с такива ценности!

# 17
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Оуу Нели, много се радвам, че си намерила дълго търсената от теб книжка! Честито!Аз по твоето желание се поведох и я търся и аз сега Simple Smile А, " Предречено от Пагане" отдавна искам да я прочета.

# 18
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Зори, като си дойдеш в Бг, мога да ти пратя за Пагане. Предусещам, че ще е хубава, нямам отзиви отникъде за книгата.

 А с тази книга имам интересна история отпреди дни. Намерих я в Продавалник, заедно с Време разделно. На цена по един лев.  Shocked Поръчах и двете, писа ми жената, че ще ми ги прати. И на другия ден получавам съобщение, че като взела да ги търси да ги опакова, вижда, че ги е продала. Разочаровах се, но пък я разбирам. И някакси оттогава ги искам още повече. Било ми е писано да си я намеря днес, а Време разделно същият антиквар я има, ще ми я достави, трябва да мина да си я взема.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 531
Малвина~Ина, благодаря за новата тема!  bouquet  bouquet
Аз наминах до библиотеката да върна две прочетени книги и си излязох от там с нови. LaughingПлюс старите ми...Направо съм се заредила доста добре за дългите почивни дни,които предстоят. GrinningЕто с какво излязох:

Лу,прочетох "Светлината между два океана" и ми хареса. Peace
Скрит текст:
До сега никога в живота ми не съм влизала във фар и сега се насладих,макар и само докато четях на разходката из него.Сега знам,че сигурно всичко е различно,но ми беше интересно да науча повече за това как е работил и какво представлява.Харесва ми самата идея за фара,като носител на надежда със своята светлина. Peace
Насладих се и на самата обстановка на Янус Рок.Един съвсем отделен и мъничък свят.
Хареса ми да си представям чрез героите какво е да стоиш на терасата на фара и да се наслаждаваш на гледката на разбиващите се морски вълни,да слушаш тяхната музика,да усещаш силните прегръдки на ветровете.Насладих се на усещането и тръпката от това да заживееш на ново и непознато място,да си направиш разходка из острова с карта в ръка,да си направиш своя изследователска експедиция,да назовеш скали,плажове,които за картографите са били маловажни,но за теб са важни,защото са част от новия ти свят,част от теб.
И отделно от очарованието на новото място беше другото,което ме накара да изтръпвам на моменти,да се просълзявам.Другото,което беше ценно в тази книга.Това беше човешкият елемент.Проследих настръхнала бягството от ужасите на войната с Том,чувството за вина пред това,че се е завърнал жив,когато толкова други не са успяли,кошмарите и спомените за мъртвите му другари,страха и невъзможността да повярва в щастието,в това,че го заслужава,във възможноста да обича отново,заболя ме и за спомените му за майка му,за самотата на детето,за вината,която е нямало,защото просто децата няма как да знаят някои неща.
И после се вълнувах и радвах на любовта им с Изабел.На това как се събужда сърцето му,надеждите му,той самият за нов живот.Но особено ме трогнаха моментите му с Луси,както като малка,така и накрая,начинът по който обичаше този човек,който си мислеше,че вече не може да изпитва нищо освен болка.Много харесах Том,някак си ме спечели този герой-добротата му и силата,с която обичаше,с която направи всичко за Изабел.
А  самата Изабел...също я харесах,макар и някак да не можа да ме грабне толкова обаза и като този на Том.Много силни и тежки ми бяха сцените от загубата на децата и,особено на последното,което се роди мъртво.
Много ме развълнува и сцените с малката Луси,обичта и връзката между двете.
Макар че на моменти нещо в мен казваше,че не постъпва добре-като принуди Том да не казва за бебето,като не го върна на Хана,като не помисли как той се чувства от загубата на децата им,че и той може да страда.Но всичко това беше само за миг,защото после се запитах как бих постъпила аз в подобна на нейната ситуация-толкова изтерзана от загубата на три деца?!Щеше ми се да отвърна,че не бих причинила болка на друга жена отнемайки и детето,но кой знае...Понякога човек е способен на какво ли не и сам се изненадва от себе си.
Животът не е само черно или само бяло,както се казва.
Раздялата с Луси и после как тя я търсеше,как копнееше за нея ме накараха да изтръпна.
Заболя ме обаче още повече за това малко човече Луси,за това как света и се срива,за това как се оказва изведнъж пред една непозната,която твърди,че и е майка,че трябва да забрави миналият си живот и хората,които е смятала за свои родители.Тежка ми беше сцената,в която тя избяга от вкъщи,за да ги търси.Горкото объркано мъниче!
А и за Хана ми беше мъчно.Да търсиш толкова дълго своите любими хора,почти да се съсипеш от мъка,да загубиш единият от тях,а детето,което си родила да се окаже съвсем непознато за теб,да те мрази дори.Много тежко.
Обаче много ми хареса какво беше казал мъжът и Франк:"Ние винаги имаме избор.Всички ние."
Ето точно този разговор между Хана и Франк:
-Толкова много си страдал,а винаги си щастлив.Как го постигаш?
-Така съм решил-каза той.-Мога да се оставя да гния в миналото,непрестанно да мразя хората за онова,което се случи,както правеше баща ми, или пък да простя и да забравя.
-Но не е толкова лесно.
Той се усмихна с онази негова неповторима усмивка.
-Напротив,съкровище,то иска далеч по-малко  усилия.Трябва само веднъж да простиш.А омразата трябва да се повтаря по цял ден,всеки ден.Трябва непрекъснато да си спомняш всички лоши неща.-той се засмя и се престори,че бърше потта от челото си.-Би трябвало да си съставя списък,много дълъг списък и да съм сигурен,че мразя всекиго точно колкото му се полага...
Гласът му стана сериозен.-Ние винаги имаме избор.Всички ние.

# 20
  • Мнения: 1 983
Отдавна закупена, но за мен нова, все още неотваряна!
Благодаря за новата тема, Малвина~Ина! Hug

# 21
  • Мнения: 1 420
Добър вечер    bouquet Набелязах си някои заглавия от последните страници, но ще почакам да си подхраня портмонето  Laughing За начало мисля да си взема тази пък после ще видя коя ще следва
http://www.helikon.bg/books/31/-%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D … 16.html#book_info

# 22
  • София
  • Мнения: 735
Запис (нови книги - само за детето в последните 2 седмици).
Пак останах без никакво време за четене за мен.. дано по празниците се поправя.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Подарък от Коледната игра
Скрит текст:

# 24
  • Мнения: 2 134
Зори, като си дойдеш в Бг, мога да ти пратя за Пагане. Предусещам, че ще е хубава, нямам отзиви отникъде за книгата.

 А с тази книга имам интересна история отпреди дни. Намерих я в Продавалник, заедно с Време разделно. На цена по един лев.  Shocked Поръчах и двете, писа ми жената, че ще ми ги прати. И на другия ден получавам съобщение, че като взела да ги търси да ги опакова, вижда, че ги е продала. Разочаровах се, но пък я разбирам. И някакси оттогава ги искам още повече. Било ми е писано да си я намеря днес, а Време разделно същият антиквар я има, ще ми я достави, трябва да мина да си я взема.  Simple Smile

"Предречено от Пагане" ми е от най-любимите книги. Чела съм я 3 пъти. Нямах я, но преди няколко години я открих затрупана в един ъгъл на библиотеката на родителите на милото и им казах, че си я присвоявам  Blush Та към момента съм горд притежател. Ако някой ме попита коя ми е любимата книга на секундата бих отговорила - Предречено от Пагане и Железният светилник (четирилогията). Отплеснах се, исках да кажа - страхотна книга, невероятна придобивка имаш, чети я с удоволствие!  Hug
Да не спамя много - днес за 5лв на една маса в Сиела си взех това

# 25
  • Мнения: 1 601
Минах покрай Хеликон и не се стърпях ,та си купих тази книга

# 26
  • София
  • Мнения: 25
Запис и от мен с последните ми нови попълнения за електронната книга:

# 27
  • Мнения: 387
Част от последните ми книги:



С нетърпение ще очаквам да прочета мнение за "Куклата". Чета (за N-ти път) "Ребека" от същата авторка. Обожавам я тази книга, но нищо друго нейно не съм чела (от страх да не разваля магията на Ребека) Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 420


[/quote]Да не спамя много - днес за 5лв на една маса в Сиела си взех това

[/quote]

Аз също я взех на намаление в Сиела, още не съм я почнала, но много интригуващо звучи, ще се радвам, ако я започнеш скоро, да споделиш мнение Hug

# 29
  • Мнения: 2 134
Да не спамя много - днес за 5лв на една маса в Сиела си взех това

[/quote]
Аз също я взех на намаление в Сиела, още не съм я почнала, но много интригуващо звучи, ще се радвам, ако я започнеш скоро, да споделиш мнение Hug
[/quote]
 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт