Математически турнири - 25

  • 74 834
  • 702
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 53
Здравейте, Някой да има задачите по математика за 5 клас от олимпиадата тази неделя?

# 601
  • Мнения: 864
Аз искам да попитам нещо. Интересува ме кога могат да се очакват резултати от олимпиадата по математика. Детето ми е 4 клас и за първи път следя и това състезание. Прочетох регламента, но там не е упоменато /или аз не намирам/ кога и къде ще бъдат публикувани резултатите.


До десетина дни, а може и по-рано, трябва да ви ги съобщят в училище. Предвид това обаче, че наближава Коледа, нищо чудно да си разберете резултата чак след Нова година. Обобщено класиране, ако въобще има такова, може да се очаква доста по-късно.
Доколкото си спомням, миналата година не публикуваха никъде резултатите от общинския кръг - само по училищата имаше списъци. Днес са казали точките в училището на сина ми. Миналата година в старото училище май чак след ваканцията ги разбрахме. Зависи как ще се организират и колко бързо ще ги проверят в самото училище.

# 602
  • Мнения: 2 124
KMС ЗА ВАРНА

На 19.12.13 год. /четвъртък/ в интервала 12.00 ч. - 14.00 ч. в зала „Европа“ учениците могат да се запознаят с проверените писмени работи от КМС.

Получаване на грамоти и награди – на 21.12.13 год. от  11.00 часа до 16.00 часа в стая 111, първи етаж.

За съжаление линкът с резултати от сайта на уч-щето не ми се отваря.

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 29
Явно нещо сгафиха със слагането на файла във Варна newsm78

цък

# 604
  • Мнения: 5 178
http://www.slaveykov.com/novini/koledno2013klasirane.xls
oт този линк става да се тегли класирането за Варна

Ох да си похваля детето 81 точки има  Heart Eyes

# 605
  • Мнения: 2 124
Благодаря за линка!
На първо място има дете, което все още ходи на ДГ!!!

# 606
  • Мнения: 4 370
Здравейте!
Имам въпрос относно 5 и 6 задача за първи клас:
1. 5задача - защо на най долния ред е 10, а не 5? Нали 4+5=9, а не 4+10=9

2.6задача -2ра пирамидка - защо най долния ред числата са 5;2;1? Нали сбора трябва да е равен на 10?

# 607
  • Мнения: 444
Благодаря за линка!
На първо място има дете, което все още ходи на ДГ!!!

Еха. Все пак в детската градина даже и до 10 не ги учат да смятат, камо ли такива задачки с пирамиди и тем подобни. Предполагам в къщи са му давали да решава подобни и то определено им е хванало логиката.  

# 608
  • Варна
  • Мнения: 346
Благодаря за линка!
На първо място има дете, което все още ходи на ДГ!!!

и на мен ми направи впечатление - браво на детенцето - резултатът у дома беше
цитирам баткото към малкия "Догодина си на състезание"  Laughing


elyth, за кой град става въпрос - ако е за Варна пусни ми мейл на лични - ще ти ги пратя  Peace

по спомен миналата и по-миналата година имаше критерии, тази година поне аз не намирам - ако някой има ще съм благодарна да ми ги сподели

# 609
  • Варна
  • Мнения: 17 954



elyth, за кой град става въпрос - ако е за Варна пусни ми мейл на лични - ще ти ги пратя  Peace



А за 4 клас за Варна, дали могат да се намерят?

# 610
  • Варна
  • Мнения: 346



elyth, за кой град става въпрос - ако е за Варна пусни ми мейл на лични - ще ти ги пратя  Peace



А за 4 клас за Варна, дали могат да се намерят?

аз мога да помогна само за пети - даже в стаята на сина ми не са им дали нищо - всичко /и чернови, и белови/ са им прибрали, но на децата в съседната стая са им ги дали - и ни ги прати съученик, който е бил в съседната стая и си е излязло детето с условията

# 611
  • Мнения: 5 178
Хексе резултатите са за всички класове, на различни табове от xls-а

# 612
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Хексе резултатите са за всички класове, на различни табове от xls-а

Задачите от Олимпиадата търся.
Иначе резултатите от Коледното вече ги видях. Peace

# 613
  • Мнения: 293
Резултатите при мен се отварят,синът ми не е доволен от себе си,защото не бил постигнал пълния максимум от точки.Поздравих го,поне от неговото училище е на първо място сред второкласниците.Аз съм доволна.

# 614
  • Мнения: 2 124

и на мен ми направи впечатление - браво на детенцето - резултатът у дома беше
цитирам баткото към малкия "Догодина си на състезание"  Laughing


Ами да се явява на пролет на състезанието на Малкия принц - има и за предучилищна Simple Smile
Някои от челната тройка от тази пролет, сега пак са сред първите и на КМС.

Общи условия

Активация на акаунт