Математически турнири - 25

  • 74 833
  • 702
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 918

Да, Дико Михов може би се доближава най-много. През втората половина на 80-те той си беше „легенда”. По-малкият му брат Владо Михов (който май беше един набор с Кортезов) също има златен медал от МОМ, но за онова поколение наистина Дико Михов си беше „бог”. Заради тях „Толбухинската” школа беше много уважавана.

След това сигурно също има много талантливи момчета и момичета, но аз между 1989 и 2010 въобще не съм се интересувал от тези неща.  

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 17:53 от Ant12

# 616
  • Мнения: 4 370
Здравейте!
Имам въпрос относно 5 и 6 задача за първи клас:
1. 5задача - защо на най долния ред е 10, а не 5? Нали 4+5=9, а не 4+10=9

2.6задача -2ра пирамидка - защо най долния ред числата са 5;2;1? Нали сбора трябва да е равен на 10?

Логиката на пиамидите е , че 5+2 =7 , 2+1=3, а на върха резултата е 10, защото 7+3=10

За 5-та задача гледаш "грешните верни" отговори, ето виж тук
http://danybon.com/index.php/education/sustezania/1354-kms-2013



Да, после като огледах пирамидките и схванах логиката.  Wink  Мерси за верните отговори!

# 617
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета!
Рядко пиша по форумите Simple Smile , но понякога и това ми се налага Simple Smile
Изчетох всичко от последните 4-5 дни , но така и не намерих задачите от олимпиадата в неделя Sad . Някой (съжалявам , че не помня кой) беше качил условието на задача 3 за 4 клас, но останалите не ги намирам. Моето разбойниче има 15т. защото не са му зачели една от задачите макар и да е стигнал до верният отговор. Искам да ги решим у дома и да видим какво не е донаписал Simple Smile
Много ще съм благодарна ако някой има условията на другите 2 задачи да ги сподели Simple Smile

Благодаря

# 618
# 619
  • Мнения: 5 259
На първо място има дете, което все още ходи на ДГ!!!
Хех, браво на детето. Пък аз си мислех, че моята дъщеря е най-малката участничка.  Laughing
От друга страна, тя е по-малка от повечето деца, които сега са 4-та група в детската градина...

# 620
  • Мнения: 21 455
Хех, браво на детето. Пък аз си мислех, че моята дъщеря е най-малката участничка.  Laughing
От друга страна, тя е по-малка от повечето деца, които сега са 4-та група в детската градина...
Бегъл поглед показва, че това дете е било на четири години през март.  Grinning

Резултати КМС- Гоце Делчев - нещо не мога да копирам връзката. На сайта на І ОУ- Гоце Делчев са.
Директният линк наистина не се получава.
КМС - резултати Гоце Делчев

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 18:34 от Дидева

# 621
  • Мнения: 415
А относно участието ми като родител в подготовката, мога да кажа следното:

Синът ми започна сравнително късно да се занимава с математика (от гледна точка на стандартите в темата), като беше малък търсеше изява предимно в плувните спортове. Първи клас – нищо; втори – само Кенгуру, записа го класната/госпожата му, подготовката беше теми от предишни години, каквото не можеше да реши, аз обяснявах; трети клас – Коледно, Кенгуру, Великденско, Кенгуру – национален, подготовка – теми от предишни години, с мои обяснения. Лятото 3 за 4 клас решихме да кандидатства в СМГ. Не сме го записвали на курсовете, но му купихме Математическата читанка и той се готвеше по нея + теми от предишни години + моя помощ. От Националния кръг на Кенгуруто влезе в СМГ и след това вече го пое г-жа Петя Тодорова.

Сега участието ми се състои в търсенето на подходящи задачи в Интернет (една скоростна + една дълбокомислена тема на седмица) и обяснение на тези, които не са решени, както и помощ при някоя задача от домашното в школата.

Дъщеря ми също аз я готвих за изпита в СМГ и сега и помагам за задачите в училище.

Възхищавам се на такива родители и деца! Успех и в бъдеще!
Би ли споделелил една скоростна и една дълбокомислена тема.

И благодаря на всички, които споделиха опит за олимпиадата по математика.

# 622
  • Мнения: 5 234
Може ли линк или файл със задачите от руски олимпиади за 1-ви клас? Не помня коя потребителка беше писала, че са интересни.  newsm78

# 623
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз благодаря за последните коментари. Мнението на родители на по-големи деца е много полезно.
Детето не се е засилило да решава много, нито да ходи на всичко. Справя се добре, но нито то, нито ние виждаме сиренце. Освен развитието, което може да се постига и по други начини, основната мотивация си остава тръпката при мъниците.

# 624
  • Мнения: 939
P.S. Всъщност, понеже ми се струва, че оставям впечатление, че съм някакъв вид tiger-father, който спуква децата си от математика, нека уточня, че имам и дъщеря, която също е в СМГ (5 клас), но нито ходи на школа, нито се е явила на някое състезание от началото на годината до момента, с изключение на Олимпиадата. Просто това не е нейната "игра". Тя си има други таланти, които се стараем да развиваме, чрез допълнителни уроци, но те далеч не са тема на този форум.

Постът ми в никакъв случай не беше с лоши чувства или заяждане. Напротив - фен съм ви  Simple Smile

# 625
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Може ли линк или файл със задачите от руски олимпиади за 1-ви клас? Не помня коя потребителка беше писала, че са интересни.  newsm78
Тук намерих някакви (има и задачи за съобразителност в линка), но ми се струват лесни. Sunglasses Mr. Green По-скоро бих приравнила нашия първи клас на техния втори... Имам приятелче русначе, по него съдя. Simple Smile
още, още, тук има повече

# 626
  • София
  • Мнения: 158
http://problem.iztok-smb.com/test/form.php

Резултати и за София.

# 627
# 628
  • София
  • Мнения: 1 326
Всъщност ДА. Получаваш резултат като въведеш име и фамилия.
Сега ще чакаме и обобщените утре Simple Smile

# 629
  • Мнения: 59
КМС-резултати Пловдив :
http://draganmanchov.info/christmasevent2013.html
Това, което ми направи впечетление е, че на първо място при седмокласниците, всъщност е ученик от 6-ти клас.

Общи условия

Активация на акаунт