БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 36 427
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 280
и двете сте в голяма грешка. Не всеки, който е на линия е правил най-сочните телешки пържоли и готвено месо, за да ви отговори. Или питайте по-рано, или имайте малко търпение, все пак днес е неделя, хората не висят пред пс-то.

Пържоли - соломоните са чудесни, подкрепям  Peace но с телешко не съм правила. Най-сочните телешки пържоли са панираните - т.е. шницел по виенски търси. http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,825.msg8123/top … seen.html#msg8123 ето как го правя, нищо, че снимката е десетгодишна.  Но и месото трябва да ти е хубаво, това е много важно за готвенето му. И да почистиш от ципите.

Шола  най-добре някак си задушено да го направиш - в гювеч, на бавен огън,  или по рецептата на Червено винце.

ПП: Чубрицата не я препоръчвам за телешко месо.

Поли, май ти пита по-назад за машината за сладолед  newsm78 Същата е, на която си попаднала  с приличната цена  Laughing

Защо да съм в грешка?????

# 676
  • София
  • Мнения: 3 760
Биляна,аз кисна месото една нощ в прясно мляко!Ако искаш може да добавиш към него горчица,соев сос,зехтин...

# 677
  • Мнения: 9 144

Защо да съм в грешка?????

защото на всички въпроси в тази тема се отговаря   Peace

# 678
  • Мнения: 2 282
Абсолютно! Аз дето понякога досаждам през пост с въпроси, на всички ми отговарят търпеливо  Grinning

# 679
  • София
  • Мнения: 10 825
В едно ресторантче ядох уникални пилешки филенца със сос Рокфор (от синьо сирене). Как се прави този сос, някой зне ли?
Гугъл, както обичайно.  Simple Smile
То в Гугъл всичко има, ама аз искам нещо изпитано от вас Simple Smile

Мерси за съветите на спанака. Почнах го, накрая ще го застроя като  за супа, с жълтък и кисело мляко и малко лимон. От подправките ще сложа само черен пипер и сол.
Не знам какъв е бил сосът, който си яла, но аз правя ето така: Синьото сирене, натрошено се слага в тигана с чаша бяло вино и се стопява. Добавя се и течна сметана и черен пипер. Клоква и е готово.

# 680
  • Мнения: 19
polly,vela,Благодаря за съветите.  bouquet
Значи,вече ще разбърквам на ръка и ще променя температурата на печене.
Ще се науча да правя хубав блат за торта-поне съм инат. Crazy
Лека вечер. Hug

# 681
  • Мнения: 7 848
Благодаря ви на всички от сърце. лабрекс, пеп-4o,Vanja77,Магика HugВсички ги сложих в един файл и имам време да мисля и реша кое да е. Ето не знаех, че не бива да соля предварително....

Месото го купих днес - хубаво е и няма сухожилия.

# 682
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Аз тази вечер си нямах работа и направих тези мъфини, но си поизмислях малко промени. Вместо 2 ч.ч. брашно, сложих 1 брашно и 1 пшенично нишесте, освен ванилията, добавих и капачка ром. Взеха, че се получиха добре  Laughing

# 683
  • Мнения: 4 569
Тру Блу, стана ли спанака?  Grinning

# 684
  • Мнения: 2 282
Много добре стана, само дето не знаех колко ориз се слага и сложих 2 чаши  Crazy та не стана супа, а нещо като каша  Grinning Но пък вкусничко. Застроих с кисело мляко, жълтък, сметана и лимон.

# 685
  • Мнения: 4 569
 Grinning Другия път ще е по-хубав със сигурност!  Peace
Ориза набъбва и става двойно повече отколкото си сложил/а.

Ох, сещам се за една моя изцепка, пак така от незнание. "1 ч.л. сода се разтваря в една чаена чаша кисело мляко." - за кекс. Правех двойна доза следователно една кофичка мляко ще ми е достатъчна. Разбих го, сложих две лъжици сода и се обърнах да погледна рецептата. Като се обърнах - масата в мляко. капе и по земята. Аз откъде да знам, че ще стане така?  ooooh!  Laughing
Сега ми е смешно, но тогава хем ме беше срам, хем се чувствах смотана.

# 686
  • Мнения: 2 282
Не 2 пъти, а сигурно 6 пъти се удвои тоя ми ти ориз  Laughing Другия път ще знам да сложа половин чашка  Grinning

# 687
  • Мнения: 11 607
Grinning Другия път ще е по-хубав със сигурност!  Peace
Ориза набъбва и става двойно повече отколкото си сложил/а.

Ох, сещам се за една моя изцепка, пак така от незнание. "1 ч.л. сода се разтваря в една чаена чаша кисело мляко." - за кекс. Правех двойна доза следователно една кофичка мляко ще ми е достатъчна. Разбих го, сложих две лъжици сода и се обърнах да погледна рецептата. Като се обърнах - масата в мляко. капе и по земята. Аз откъде да знам, че ще стане така?  ooooh!  Laughing
Сега ми е смешно, но тогава хем ме беше срам, хем се чувствах смотана.

Аз днес направих меденки без захар......компенсирах със захар в пълнежа - бяха от тези, които се слепват, и малко шоколад......

Обаче....присъствието на Блу в темата дължим И на Бебока  bouquet.....Силно се надявам, че  след като се роди пак ще ни навестява често......И.....малко повечко ориз си сложила, да, но пък Челси биха......

# 688
  • Мнения: 2 282
Маме, абсолютно си права  Laughing по цял ден няма какво да правя и мисля разни неща за ядене  Laughing
А за Челси - той за това ориза ми беше още по-сладък.  Hug Hug

# 689
  • Мнения: 22 867
Ама какво се оплаквате, момичета? Естел Бързоход направо е щастливка, попаднала е на истинско мляко, иначе имаше да чака да се задейства содата. Grinning Маме, пък ти си направила здравословни меденки, всичко е ок! Grinning  True Blue вместо супа, си е спретнала манджичка, идеално! Grinning  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт