БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 36 339
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 10 861
Аз мисля да приготвя свинско с моркови и лук в гърне, със заливка от сметана и яйца; сладки с орехи, баклава с мед, гъбен пастет с крем сирене, салата от цвекло и портокали и тези питки.

# 736
  • София
  • Мнения: 30 142
здравейте,

преди време някой беше споделил в темата една рецепта за баница с прясно мляко. Корите се намазваха, слепяха се и се сгъваха на 4, после се разгъват, слага се плънка, залива се с прясно мляко и т.н.

Някой да си спомня рецептата и дозировките?

# 737
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Моля Ви кажете ми "сгущенное цельное  молоко с сахаром" трябва ли да го варя 3,5 часа или е сварено.

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
здравейте,

преди време някой беше споделил в темата една рецепта за баница с прясно мляко. Корите се намазваха, слепяха се и се сгъваха на 4, после се разгъват, слага се плънка, залива се с прясно мляко и т.н.

Някой да си спомня рецептата и дозировките?

Дали случайно не е Моята баница?  Thinking

клик за рецептата

# 739
  • София
  • Мнения: 10 861
Моля Ви кажете ми "сгущенное цельное  молоко с сахаром" трябва ли да го варя 3,5 часа или е сварено.

Ако а сварено трябва да пише "вареное сгущенное молоко".

# 740
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Vanja77 , благодаря. Започвам да го варя.

Последна редакция: пн, 30 дек 2013, 17:29 от вилия

# 741
  • София
  • Мнения: 30 142
Morena, точно твоята е   bouquet  bouquet  bouquet Утре ще я правя нея с късмети. Правила съм я 2-3 пъти и съм обирала овациите  Hug

***

Сега, ако може, да споделите някоя вкусна салата, която да става за пийване на ракия и винце. За Коледа ядохме снежанка и руска салата. Сега искам да е нещо друго, но да е по-традиционно  Peace

# 742
  • Мнения: 11 607
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ БЯХМЕ ЗАЕДНО И ПРЕЗ ТАЗИ ГОДИНА, ПРИЯТЕЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА 2014 ГОДИНА!!!!!!!!!!!!!!!!

И ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ДА ПИТАТЕ И ДА ОТГОВАРЯТЕ!!!!!!





НОВА  ТЕМА

# 743
  • Мнения: 3 410
И пак тук за кестените - в Карфур ги нямало, не ги зареждали от няколко месеца  newsm78 това ми го съобщи днес наша позната, която работи там - на Цариградско... дали пък в друг Карфур не са останали???!!!
моля, някой ако е виждал такива готови кестени някъде, да пише къде...  Praynig

В краен случай ще купувам от пазара и ще варя  ooooh! Tired

В Карфур във Варна има кестени - в буркани по 400гр, някъде към 12 лева струват Peace

# 744
  • Мнения: 140
Имам спешен въпрос, ще правя блат за една тортичка и по рецепта блата ми е:
Цитат
Платка:  2 яйца, 1/2 к.ч. зехтин, 1 к.ч. типово брашно, 1 ч.л. течен "Хиксол", 1 бакпулвер, щипка сол.

Притеснява ме количеството на бакпулвера, на моето пакетче пише че е за половин кг брашно, дали да сложа цялото пакетче или по-малко Rolling Eyes

# 745
  • Мнения: 280
Morena, точно твоята е   bouquet  bouquet  bouquet Утре ще я правя нея с късмети. Правила съм я 2-3 пъти и съм обирала овациите  Hug

***

Сега, ако може, да споделите някоя вкусна салата, която да става за пийване на ракия и винце. За Коледа ядохме снежанка и руска салата. Сега искам да е нещо друго, но да е по-традиционно  Peace

1. Смесвам в купа  на око : извара, майонеза, лютеница. Добавям по желание - ситно накълцан пресен лук /или праз/, орехи, магданоз и др. по избор. Всичко се обърква.

2. Сварявам за кратко замразени грах и царевица. Във врялата вода / но вече извън котлона / пускам нарязани на шайбички замразени ролца от раци и ги държа кратко време колкото да се отпуснат леко. След това хубаво изцедени граха, царевицата и ролцата ги  обърквам с майонеза.

Ние у дома си харесваме тези салатки/мезенца. Вървят и за ракиика и за водка и за винце.

Дано съм била полезна.

# 746
  • София
  • Мнения: 30 142
PaulaSS   bouquet

# 747
  • Мнения: 1 883
Не пишете тук, има нова тема!

Общи условия

Активация на акаунт