Кремвиршки

  • 33 628
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 382
Кремвиршките са страхотно вкусни  Peace Благодарско,Билянче!   bouquet

# 16
Страхотно звучи,ще я опитам задължително!  bouquet

И аз

# 17
  • Мнения: 2 040
Сори за оффа:
Малееееееее Билянче, ти си била страхотен готвач ... Grinning Браво .. Разгледах ти снимките и няма да ти казвам как преглъщах - като неяла от 5 дни ....  Laughing
А тази орехова торта - ще я сънувам направо  Laughing От форума ли е рецептата да пусна една търсачка или е твое произведение?

# 18
  • Мнения: 3 663
тъй Simple Smile и аз ги направих кремвиршките   chef
ама с няколко НО-та Simple Smile
вместо кремвирши сложих наденички нарязани
вместо 2 яйца, сложих 3
вместо 700мл вода, сложих 500 мляко и 200 вода
и вместо една щипка сол сложих повечко, че ми се видя безсолно тестото
еми станаха екстра Simple Smile
малко не ги доопекох, ама то вече пусто не издържах, умирах от глад  Crazy

# 19
  • Мнения: 2 220
И аз ги направих!  Grinning Супер станаха! Биляна, благодаря за рецептата!   bouquet Само наистина трябва поне 1ч.л. сол, така е малко безсолно тестото, ама пак си е супер.

# 20
  • Мнения: 1 290
Сега си спомних, че преди много време майка ми правеше такива кремвиршки - сякаш усещам вкуса им - божествени са! Върна ме в детството! Непремено ще се пробвам сега и аз Simple Smile

И аз разгледах снимките - БИЛЯНА, всико изглежда страхотно1 Поздравления за една истинска кулинарка!
семейството ти са щастливци Wink
  bouquet

# 21
  • Мнения: 143
1пакет суха мая, 1ч.л.сода, 1с.л.кисело мляко,2яйца, 1щипка сок, 1щипка захар, 1/2ч.ч. олио, брашно окло 1кг, 700мл. вода.
От двете яйца се заделя единия жълтък.Содата се разбърква с киселото мляко и от всички останали продукти се замесва меко тесто и се оставя да втаса.След това се късат средни по големина топчета, натискат се леко с длан и с точилка се разточват на ленти с големина по желание.В единия край на лентата се слага парче кремвирш(аз режа един на средата и го разделям на две по дебелина) и парче кашкавал(кашкавала да не е много, че при печенето изтича).Завива се на руло, слага се в тава и се намазва с жълъка, в който е добавено малко олио и щипка сол.Пече се на около 180градуса.Пускам снимка за да имате поне бегла представа на вид какво представляват, като фотограф хич ме няма.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=13689&photo=23
 Стават меки и вкусни.На мъжа ми и детето вече са им любими.Ако на някой нещо не му е ясно, ще обяснявам с удоволствие!

ще ги пробвам и аз ! интересно ми е как се възприемат тези вкусотии от англичаните -черпили ли сте ги с тях ?

# 22
  • Мнения: 1 403
E,как ги направихте бе  #Cussing out Аз ги хвърлих станаха ужасни  smile3518 Нещо не направих както трябва  ooooh!

# 23
  • Мнения: 22 867
А на мен ми се получиха от първия път. Да не би маята да ти е била стара? Аз ги правих не със суха, а с тази в малките пакетчета. И страшно ми хареса тестото, ще стане и за други закуски. А може би при печенето нещо не си уцелила фурната? newsm78 Наистина са вкусни и според мен лесни. Опитай пак по-нататък, като ти мине яда. Grinning

# 24
  • Мнения: 1 403
Ами и аз мислех от другата мая ама  newsm78 мисля,че много брашно сложих и затова.Но не няма да меся повече  Naughty

# 25
  • Мнения: 529
Биляна, предлагам като си започнала да дадеш рецептите и на останалите вкусотии. Например торта Трюфел, ромовите сладки и тези аладушки, абе всичко. Огладнях.

# 26
  • Мнения: 139
аз отскоро меся и много лепкаво ми става тестото и слагам още брашно и накрая стават много тикляви...Какво трябва да направя?

# 27
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Скоро правих едни кренвиршки по рецепта от Готварство, но нещо тотално беше сбъркано в пропорциите-сложих допълнително почти 2 чаши брашно и тестото пак лепнеше отвратително, не можеше да се работи с него.
Дано тази рецепта да е точна, ще я опитам задължително.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мами,страхотни сте.Готвенето ми е слабост,рецептите-чудесни и не мога да смогна да направя всичко.На ден по една,две вкусни изненади,няма време за повече,а и в къщи,за мое съжаление,се яде много малко та понякога изхвърлям.Рецептата е много хубава.В следващите дни ще се меси.Благодаря ви.

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
тикляви...Какво трябва да направя?
vikito, тази дума съм пропуснала да я науча Thinking, но подразбирам, че тестото не става хубаво Simple SmileДори и рецепти с точните грамове се е налагало да коригирам.Някои яйца са по-малки, киселото мляко по-воднисто и за това не винаги се получава.jaklins, брашното винаги се слага постепенно и по малко.Слага се на дъното на съда и тестото се меси докато не се вземе цялото брашно.След това се преценява дали има нужда от още.Моето винаги го оставям по-меко(т.е. леко да лепне), защото се точи по-хубаво.След като откъсна част от него на плота на който ще точа слагам брашно.Поръсвам тестото и отгоре с брашно за да не залепва точилката.Но човек се учи от опита си.Първия път може да не стане идеалното тесто, но следващият ще е успешен!
  max-mama , надявам се да ти харесат!
 sladur4e*2 , аз готварска книга няма да издавам за да преписвам всички рецепти!Но тези които искаш ти са от форума.Ще ти помогне търсачката за тази цел.
 

Общи условия

Активация на акаунт