Кремвиршки

  • 33 621
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 577
изглежда многооооо вкусно.ще ги приготвя тази вечер,очакваите и моите снимки скоро Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 550

Маре, за сефте виждам твои снимки на нещо за ядене  Grinning Heart Eyes

Как бе, има още няколко снимки на мои творения  Joy Joy Joy

П.С. Джистока снимка имаш  Laughing

# 62
# 63
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И милинките съм правила на Биляна!!!!!И те супер Peace

# 64
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ох, боже, тези кренвиршки...направо ми текат лигите. Утре ще ги направя, то се е видяло   Crossing Arms


п.п Откъде мога да си купя точилка ?  Crazy

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 21:44 от doniboni

# 65
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ох, харесах си тези медно-орехови пури
Билянка ще ми дадеш ли рецептата, моля  Heart Eyes

# 66
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
doniboni , това са страхотни сладки, препоръчвам ги!
             продукти:250гр. брашно, 1 яйце, 125гр. маргарин, 65гр. захар, 1пакетче ванилова захар (сложих една ванилия), 100гр. орехови ядки, 100гр. стафиди, 1или 2 с.л. ром, 4 с.л. мед, 1 яйце, прясно мляко.
 Разделяме тънко разточеното тесто на правоъгълници, ореховите ядки и стафиди накълцваме грубо, добавяме рома и меда.Разбиваме яйцето с малко прясно мляко и с тази смес намазваме нарязаните парчета, разпределяме върху тях ореховата маса и завиваме правоъгълниците откъм тясната им страна.Нареждаме ги в намаслена тава, намазваме ги с остатъка от разбитото яйце и мляко и ги печем на средна температура до златистожълто.

# 67
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пак да питам, че предния път не съм обяснила явно правилно, това нещо ме впечатли и го сънувам.
Какво е и ако може рецетичката?  Blush

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1040220

# 68
  • Мнения: 2 550
Аз пак да питам, че предния път не съм обяснила явно правилно, това нещо ме впечатли и го сънувам.
Какво е и ако може рецетичката?  Blush

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1040220

Моля за рецептата и аз  Praynig

# 69
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз не съм разбрала ConfusedТова са едни страхотни пасти, но не се сещам от къде взех рецептата.Обещавам да я потърся и ще ви я напиша.

# 70
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
                   шоколадови пасти:
    Продукти:8 яйца, 200гр. захар, 150гр. брашно, 40гр. какао.За сиропа150гр. захар, 1ч.ч. вода.За крема250гр. масло, 300гр. захар, 2 белтъка, 1ч.ч. прясно мляко, 2 пакетчета ванилия, 100гр.шоколад, 100гр. орехови ядки.
 Яйцата се разбиват със захарта.Прибавя се брашното, смесено с какаото.Всичко се разбърква добре и тестото се изсипва в правоъгълна или четвъртита тавичка, намазана с масло и поръсена с брашно.Пече се в умерена фурна.
        Приготвя се кремът.Белтъците се разбиват на сняг и внимателно се разбъркват с млякото.Прибавя се захарта и сместа се вари на тих огън, като се разбърква непрекъсното.Прибавя се настъргания шоколад и се разбърква добре.Кремът се дръпва настрани и се оставя да изстине.
     Маслото се разбива на пяна с ванилията и смлените орехи.Накрая лъжица по лъжица се прибавя шоколадовата смес, като разбиването продължава, докато се получи гладък крем.
     Изпеченият и охладен блат се разрязва на две.Платките се напръскват с горещия сироп(водата и захарта се варят около пет минути).Слепват се с пласт крем.Отгоре се разстила останалия крем и се заглажда.Сладкишът се поръсва с настърган шоколад, смлени орехи и се нарязва на паречта.
     

# 71
  • Мнения: 2 550
Благодаря!!!!!!!!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 72
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni , това са страхотни сладки, препоръчвам ги!
             продукти:250гр. брашно, 1 яйце, 125гр. маргарин, 65гр. захар, 1пакетче ванилова захар (сложих една ванилия), 100гр. орехови ядки, 100гр. стафиди, 1или 2 с.л. ром, 4 с.л. мед, 1 яйце, прясно мляко.
 Разделяме тънко разточеното тесто на правоъгълници, ореховите ядки и стафиди накълцваме грубо, добавяме рома и меда.Разбиваме яйцето с малко прясно мляко и с тази смес намазваме нарязаните парчета, разпределяме върху тях ореховата маса и завиваме правоъгълниците откъм тясната им страна.Нареждаме ги в намаслена тава, намазваме ги с остатъка от разбитото яйце и мляко и ги печем на средна температура до златистожълто.


Благодаря   bouquet
Копвам си рецептата незабавно  Heart Eyes Само имам един въпрос: мога ли да заменя маргарина с масло ?

# 73
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да, аз ги направих с масло Heart Eyes

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
.......... като фотограф хич ме няма.

Но, пък като готвач доста те бива Wink

Общи условия

Активация на акаунт