Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 9, Коледна

  • 55 271
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Изгубеното писмо до Дядо Коледа е прекрасна книжка, ние я имаме от миналата година и сега смятам да я извадя за четене Simple Smile

Ето от мен какво напазарувах от Панаира на книгата - ако някой се интересува от нещо конкретно като цени съдържание, да пита и ще се сещам в движение Simple Smile:


От издателство Милениум пак получих подарък, този път Избрани разкази на Йовков (на Алея на книгата ни подариха Бай Ганьо) - много мило Simple Smile

И няколко за мен, част от тях с идея да ги четат и синовете като поотраснат:
Скрит текст:
Тези са с идеята да се четат и от децата:


А тези са си лично за мен:

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 10:49 от SZA

# 16
  • Мнения: 11 823
Моренка, можеш да редактираш до 24 ч. след пускане на темата, т.е. до към 22.30 довечера! Peace Ако искаш напиши, че store.bg нямат намаление на книгите.
Сетих се, че ще хубаво е да има на 1 стр. и Националния регистър на издаваните книги в България - http://www.booksinprint.bg/Home/Index/. Аз лично често го ползвам за справка!

v_spasova, и аз взех миналата година две книжки от поредицата "В лешниковата гора", хубави са, но аз, честно казано, повече бих се радвала, ако бяха без стикери. Peace

SZA, страхотни книжки, браво, голям пазар си направила! Hug Някои ги имаме, други също съм набелязала, но нови за мен са "Приказки за щастие" и "Ваканция в средните векове", ще се радвам на отзиви. От Милениум и аз винаги съм с хубави впечатления, на мен също ми бяха подарили Бай Ганьо веднъж. А за Тери Пратчет  Heart Eyes каката от малка постоянно разглеждаше, но има време. Wink Иначе си харесах есенната и на Питър Мейл, сега точно чета Една година в Прованс на Киндъла..

# 17
  • Мнения: 3 993
Вчера подарих на дъщеря ми таласъмския пакет.
"Голямото приключение на малкото таласъмче" пожъна абсолютен фурор! Heart Eyes Детето е въодушевено, защото приказката-игра е нещо различно и ново за нея. Снощи успяхме да прочетем само една история, легна си с книгата и картите. Днес ще продължим да четем като включим и картите на 4-те таласъмчета. Може би след време ще й омръзне, но разчитам дотогава г-н Райков да напише нещо ново и завладяващо.  Laughing
Играта с картите, която включва и приказката, е много интересна. Детето си избира едно или повече от едно таласъмче от 4-те и с тях "заменя" главния герой в приказката Таласъмчо. Тези 4-те си имат характерни за тях черти и навици и е добре историята да се съобрази с тях.
Дъщеря ми е запленена от тази книга, заради активния начин, по който участва в историята и усещането, че тя самата я играе и фантазира по нея. Точно това е замисълът на автора, нали г-н Райков?  Simple Smile Моите поздравления за оригиналност и креативност!  Hug
Много съм доволна от пакета с картите и днес поръчах още за подаръци на близки деца.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 694

SZA, страхотни книжки, браво, голям пазар си направила! Hug Някои ги имаме, други също съм набелязала, но нови за мен са ... "Ваканция в средните векове", ще се радвам на отзиви.
Да не повтарям Сиси, честити ви придобивки, SZA! За мен нова е само цитираната, другата е в списъка ми, наред с някои от другите, но на отзиви и аз ще се радвам.  Hug

Сиси, готово (за редакцията на 1ви пост).  bowuu

# 19
  • Мнения: 11 823
Little wingels, поредното страхотно мнение за книжката! Peace Като деца четяхме едни книги с няколко различни края, но явно тази е далеч по-добре замислена. Нямам търпение и ние да се сдобием с нея, утре ще я търся на панаира.

Да напомня само и в новата тема, като помощ на всички, които предстои да посетят Панаира на книгата, че разположението и щандовете на участници, може да погледнете тук - http://www.abk.bg/articles/view/271, излиза като DOC файл.  Peace

Morenka, Hug  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 153
Иначе си харесах есенната и на Питър Мейл, сега точно чета Една година в Прованс на Киндъла..
Да не би някой да се е престрашил да продава бг книги за Киндъл?

# 21
  • Мнения: 11 823
Иначе си харесах есенната и на Питър Мейл, сега точно чета Една година в Прованс на Киндъла..
Да не би някой да се е престрашил да продава бг книги за Киндъл?
Не разбрах точно въпроса, книгата, която чета в момента на Киндъла не е купена. Но вече отдавна продават е-книги на български език, напр. - http://www.helikon.bg/ebooks/ Някои дори са на достъпни цени, а точно Хеликон правят редовно и промоции, да кажем книжки по 2 лв.! Peace

# 22
  • Мнения: 3 379
secret girl, вече има доста електронни книги на български, на Питър Мейл май са поне две. Това, което ме ядосва е, че цените им са същите като на хартиеното издание (при премиера имам предвид и по принцип, а не като има промоция - сега видях поста на Сиси).

Сиси, ти успя ли да одитеш до Панаира? Има ли вече Коледта на Малкия Никола?

Изненадващо е, че всички знаете за Вкусна география на Точица- аз разбрах едва онзи ден, а премиерата е сега на 15-ти декември в Столична библиотека.

Аз пък забравих да се похваля, че взехме и последната книжка за Петсън и Финдъс, както и продължението на Чарли от Роалд Дал - Марли и стъкеня асансьор, но понеже джуджетата на Дядо Коледа им ги сложиха в Коледния календар веднага, не ги видях в купчината. Децата бяха много щастливи, аз също, защото историята за Петсън и Финдъс не завършва тъжно, както имаше предположения тук Simple Smile

За почитателите на Тери Пратчет да кажа, че неговте книжки се продаваха от издателството за 5 лв (иначе май са по 9).

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 694
Ааа, SZA, и аз точно от тогава я знам.  Laughing

А книжката на Ирина Катеринска - "Малка книжка за Есента", забравих да спомена и аз смятам да си я набавя, както идругите две. Харесвам авторката, чийто блог посещавам.  Grinning

# 24
  • Мнения: 3 379
Малко офф, но да кажа, че книжката на Ирина за Коледа е страхотна - почти всичко от там съм правила е са много хубави нещата й.

# 25
  • Мнения: 11 823
SZA, утре предиобяд ще ходя, но виждам, че в store.bg вече е активна за поръчка, така че се надявам, че ще я има и на панаира.
"Чарли и големият стъклен асансьор" и дъщеря ми се канеше да я почне след първата, но после подхвана нещо друго, а и едно приятелско по-голямо дете й каза, че не е толкова интересна като първата и още не я е прочела. Но скоро гледахме филма за фабриката и като видя асансьора се сети, че трябва да я прочете.
А за "Вкусна география" във вторник и аз видях във Фейсбук, vesi1 написа първа, нали занеш, че сме бързи тук с новините! Wink Надявам се и Анда да ни навести скоро пак, че отдавна не е! Heart Eyes
Мерси за споделеното относно книгите на Ирина! Hug

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 694
И аз малко офф...
Харесвам всички, които правите темата толкова уютна и прекрасна за мен, обаче... с няколко от вас си предствям колко хубаво бих си прекарала цял един ден да си седим на топло кафе, какао, шоколад; Бейлис; малко домашни сладки... в една книжарничка (като мечтаната от мен), на сладки приказки за книги, книжчици и прочие...  newsm51

# 27
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 786
Little wingels, благодаря за споделените впечатления за "Голямото приключение на малкото таласъмче". Още днес смятам да допълня кошницата си с нея - вярвам, че и моето момиче ще я оцени. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 458
И аз малко офф...
Харесвам всички, които правите темата толкова уютна и прекрасна за мен, обаче... с няколко от вас си предствям колко хубаво бих си прекарала цял един ден да си седим на топло кафе, какао, шоколад; Бейлис; малко домашни сладки... в една книжарничка (като мечтаната от мен), на сладки приказки за книги, книжчици и прочие...  newsm51
Ах,Моренка! Побързай с вълшебната книжарничка! Hug   И да споделя за тази книжка,вече я подарих!   Моята сладуранка я изсрича с огромно удоволствие!Много е подходяща за предучилищна възраст! newsm10 Реших да и взема и тези на "Славейче"/"Фют",пак Коледно-зимни,тамън за първи стъпки в самостоятелното четене. и Оказаха се еднакви,с първата на издателство "Парнас"! С тук-таме сменени имена на Снежковци и градчета....Та, да го имате впредвид ,че се припокриват текстовете!

# 29
  • Мнения: 22 867
Момичета, когато поръчате от ТУК, идва ли нещо обратно? Като имейл или съобщение? Вчера поръчах "таласъмчето", но нямам никаква обратна връзка засега...... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт