Грижи за косата - 94

  • 70 530
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Здравейте,и аз имам проблема с наелектризирането на косата.При мен това се появява предимно есенно-зимния сезон.Ползвам доста приглаждащи финиши,но след час два отново има стърчащи косички.Но пък искам да похваля един шампоан за коса(конски)от форума научих за него и преди месец.си поръчах един от някакъв сайт за проба и за месец употреба косата ми е пораснала с около 3-4см,това по корените го определям горе долу толкова.Също и косата е една такава лъскава.

# 16
  • Мнения: 394
Здравейте, юли месец си направих студено къдрене, много харесвам резултата, а и косата ми изглежда жизнена. Единствения проблем, който всъщност ме побърква, е че пластът коса точно зад врата толкова много се заплита, че само 1 ден след като е окъпана и сресана, става като голяма раста. Ползвам балсам, пяна за коса, кристали, а сега си взех и един продукт на Алфапарф, изръсих се 22лв. (нещо като кристали за впръскване), който се ползва на вече изсъхнала коса. Косата ми изглежда много лъскава от него, пръскам го и в долния пласт коса, но заплитането продължава. А като е толкова заплетена, едвам я сресвам (и то с балсам) и се накъсва страшно много. Дайте някакви съвети Simple Smile

# 17
  • Мнения: 14
Да не ти е изгоряло,че така се заплита?Там по сухо ли е?

Момичета,трябва ми спешно преса за вафлички.Моля помагате с предложения.Иска ми се да е от тесните,които правят ситни вафли.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 127
И аз търся решение за наелектризирането ....

# 19
  • Мнения: 18
Annieto и аз имам тоя проблем,просто я държа варжана когато ми позволява излизането,защото аз подозирам че е от високите яки и шалове които носим зимата.

# 20
  • Мнения: 0
Привет, красавици!  Hug
Трябва ми съвет. От известно време скалпът ми е зачервен (не знам от какво, от новата боя преди няколко месеца ли макар тогава точно да не забелязах нищо, от шампоана ли, че ползвах известно време детски и те нали не почистват добре), но нямам сърбеж, съвсем малко лющене, появи се лек косопад, който сигурно е от това, а не нещо сезонно както си помислих първоначално. Фризьорката ми каза да си взема противопърхотен шампоан от някоя аптека, защото са ми се били запушили порите на скалпа (или каналчетата, нещо подобно, не я разбрах съвсем Blush) и две опаковки по-късно не виждам никакъв ефект. Можете ли да ми препоръчате нещо? Или направо да ходя на кожен  newsm78

# 21
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте,и аз имам проблема с наелектризирането на косата.При мен това се появява предимно есенно-зимния сезон.Ползвам доста приглаждащи финиши,но след час два отново има стърчащи косички.Но пък искам да похваля един шампоан за коса(конски)от форума научих за него и преди месец.си поръчах един от някакъв сайт за проба и за месец употреба косата ми е пораснала с около 3-4см,това по корените го определям горе долу толкова.Също и косата е една такава лъскава.
Сподели, моля, за кой шампоан пишеш.

# 22
  • Мнения: 4
 Относно шампоана,който похвалих по-горе(конския)понеже не съм си в нас мисля ,че се водеше някаква маркаBasler.За името на сайта от който поръчах не го помня,но в гугъл излиза.Хубавото е ,че има разфасовки от 100,200мл.които са идеално за проба,и не са скъпи като в продавалника

# 23
  • Мнения: 0
Zdraveyte, mili dami. Az godini na red poddyrjah cherno - sinya kosa, izvednaj reshih da stana rusa za 1 den. Sled tova tryabvashe byrzo da ya vyzstanovya. Eto i moyat nachim:
Spryah vsyakakvi presi i seshoari..!
Shampoan - Elseve oranjeviya za podhranvane na silno iztoshtena kosa
Balsam - Elseve lilaviya za sredno iztoshtena kosa
Maska - V sedmitsata se kypya okolo 2-3 pyti. Edna vecher prez sedmicata se maja s trivitaminol i prespivam. Na sledvashtoto kypane izpolzvam chervenata maska s kosten mozyk ( Miosotis ) v mesetsa edin pat hodya na frizior i mi pravi maska ot profesionalnite. Osven tova sled vsyako kypane reduvam vednaj s Bademovo maslo si maja vryhchetata, vednaj s arganovo i nyamam problemi s cyfteja
E, smeya da kaja, che za 2 mesetsa kosata mi ot nakysana i izgubila vsyakakyv blyasyk, sega e mnogo jiznena i podhranena. Ne i lichi kolko mnogo izgaryaniya prejivya. Dano sym Vi bila polezna..!

 newsm10

# 24
  • Мнения: X
Не знам тук ли да споделя, но онзи ден след като говорих с фризьорката ми, се оказа, че съм си била премивала косата, тъй като винаги я мия по два пъти със шампоан.
Първия път винаги ми се струва, че не се пени достатъчно. Фризьорката ми каза, че това говорело добре за шампоана и ми каза да я мия само по веднъж.
Интересно ми е само тя ли мисли така или и вие бихте се съгласили с нея.

# 25
  • Мнения: X
Не знам тук ли да споделя, но онзи ден след като говорих с фризьорката ми, се оказа, че съм си била премивала косата, тъй като винаги я мия по два пъти със шампоан.
Първия път винаги ми се струва, че не се пени достатъчно. Фризьорката ми каза, че това говорело добре за шампоана и ми каза да я мия само по веднъж.
Интересно ми е само тя ли мисли така или и вие бихте се съгласили с нея.
Зависи какви шампоани използваш. Повечето купешки са малко по-агресивни от нормалното. Ако наистина ти е "премита" косата би било добре да си вземеш по-мек шампоан, който измива по-нежно,а не да си миеш по веднъж косата. Аз лично винаги си я мия по два пъти, но редувам различни по вид и ефект шампоани. Peace

# 26
  • Мнения: 14
Да не ти е изгоряло,че така се заплита?Там по сухо ли е?

Момичета,трябва ми спешно преса за вафлички.Моля помагате с предложения.Иска ми се да е от тесните,които правят ситни вафли.

http://www.babyliss.co.uk/root-boost.html

# 27
  • Мнения: 616
Не знам тук ли да споделя, но онзи ден след като говорих с фризьорката ми, се оказа, че съм си била премивала косата, тъй като винаги я мия по два пъти със шампоан.
Първия път винаги ми се струва, че не се пени достатъчно. Фризьорката ми каза, че това говорело добре за шампоана и ми каза да я мия само по веднъж.
Интересно ми е само тя ли мисли така или и вие бихте се съгласили с нея.

Ако шампоана не се пени много, то почистващите агенти не са толкова силни в него. Това не значи автоматично, че не измива достатъчно, но е възможно. По-меките шампоани пак могат да мият добре, просто вместо да се направи с няколко разтърквания пяна, която да махне мръсотията, се търка малко повече и така става.
Косата за да е премита трябва да има някакъв симптом - сух скалп,лющене, сухи дължини, липса на блясък например. Има ли налице проблем?

Аз лично не мия два пъти никога. Ако например имам много стилизиращи продукти по главата или някаква маска и не съм сигурна че с 1 насапунисване ще е перфекта първо слагам вместо шампоан балсам и с него хубаво разтърквам навсякъде  - балсама има също макар и доста по-малко почистващи агенти, но няма да премие.

# 28
  • Мнения: X
Аз обикновено по скърцането и заплитането, когато косата става някак грубовата, съдя дали един шампоан е по-добре измиващ. Тази пяна наистина много заблуждава при миенето. При мен в корените винаги се получава много гъста пяна,но надолу по дължините почти не се разпенва и оставам с впечатлението,че не се е измила, затова повтарям.

# 29
  • Мнения: 31 195
Не си мия косата по два пъти и са ми казвали фризьори никога да не го правя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт