Грижи за косата - 94

  • 70 652
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 761
Благодаря, за съвета,Bubble ще потърся такава преса за букли. Нещо се оплетох по сайтовете, моля помогнете ми в избора до 25-30 лв. с марка, и магазин. Благодаря  bouquet

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 09:50 от Elysana

# 61
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
reproche, може би мякой шампоан с меки пенители, без SLES?
Знам, че NUXE имат такъв, а също и БГ-марката Rhytocode. За втория мога да кажа само положителни неща.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 534
Благодаря, за съвета,Bubble ще потърся такава преса за букли. Нещо се оплетох по сайтовете, моля помогнете ми в избора до 25-30 лв. с марка, и магазин. Благодаря  bouquet
Говори първо с детето дали е съгласно на такава опция.Иначе в Технополис има всякакви предложения,от 20 до 200 лева.

# 63
  • Мнения: 761
Току що и показах твоя отговор, просто иска преса, няма значение за вафли, кроасани или каквото и да било там просто преса. В Технополис казваш, още днес следобед ще отида.

# 64
  • Мнения: 36
bof4eto, какъв е твоят конски шампоан, че ми стана интересно? Намира ли се по магазините и за колко  Embarassed

Здравей.Не е от този mane n tail който широко рекламират,според мен това е пълен боклук,козината на коня ми когато го мих с него стана много суха и кожата отдолу започна да му се лющи.Не рискувах да го пробвам на моята глава.Честно да ти кажа,като отида да язда ще видя името му защото в къщи имам само разредения.Аз купувам от един ветеринарен кабинет в Дупница.Поръчвам им го и техния доставчик го докарва.Предплащам го така,че като дойде доставчика веднага да му го платят.Шампоана струва 52 лева,но имай в предвид ,че това е концентрат,който се разрежда 1:100
и за един човек сигурно ще му стигне за 5 години.  bouquet Надявам се съм ти била полезна

# 65
  • Мнения: 18
Благодаря ти, ще пробвам да го потърся, когато разбереш името, че Дупница ми е доста далеч   bouquet

# 66
  • Мнения: 376
Момичета, аз съм дала малко почивка на грижата за косата си, освен че ползвам професионални шампоан и балсам, и не ползвам сушоар всеки път. Искам да ви питам, не знам дали тук, но така или инаме искам да се запиша, имам чуплива непослушна коса, дълга ми е вече няколко години, и почна да ми омръзва. Очаквам хубава промяна в живота си, искам да променя и стила си, кажете каква прическа може да отива на чуплива коса? Имате ли линкове? Аз имам фирзьори, но ми се иска да видя дали някой тук има успешен опит с нещо по-различно, по-нестандартно като прическа. Ако съм объркала мястото за въпроса, моля а извинение. Благодаря!  Hug

# 67
  • Мнения: 1 774
Здравейте, обмислям да си сменя сешоара с такъв с йони Rolling Eyes Сега съм с една Ровента,слаба,обикновена и мисля за Babyliss,2200w , дали са добра марка?Гледам ,че не са много скъпи  Rolling Eyes

http://www.babyliss.eu/products/hair-care/classical-hairdryers/d261e/

# 68
  • Мнения: 395
Здравейте, дайте ми съвет какво да правя с лющеща се кожа на главата(не е пърхут). Ходила съм на дерматолог, пих разни таблетки, по негова препоръка ползвах шампоаните на Ducray няколко години, но нищо. От 2 години ползвам Ketozal, бях доволна, но явно косата ми привикна и вече не действа. Косата ми иначе е иначе хубава (доста дълга, сравнително неизтощена и жизнена). Препоръчайте някакъв медицински шампоан.  Simple Smile

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 161
Здравейте, дайте ми съвет какво да правя с лющеща се кожа на главата(не е пърхут). Ходила съм на дерматолог, пих разни таблетки, по негова препоръка ползвах шампоаните на Ducray няколко години, но нищо. От 2 години ползвам Ketozal, бях доволна, но явно косата ми привикна и вече не действа. Косата ми иначе е иначе хубава (доста дълга, сравнително неизтощена и жизнена). Препоръчайте някакъв медицински шампоан.  Simple Smile

Къде точно е лющенето? Моята също е така, само над челото и се мажа с крем, защото каквито и меки професионални шампоана да ползвам ефекта е нулев Peace

# 70
  • Мнения: 616
Здравейте, дайте ми съвет какво да правя с лющеща се кожа на главата(не е пърхут)....Препоръчайте някакъв медицински шампоан.  Simple Smile


Медицински са единствено шампоаните с активна противогъбична съставка. Пърхут е люспенето на кожата на главата в следствие на гъбички. Щом казваш, че не е пърхут, значи дерматолог е направил тест за гъбички и не е това. В такъв случай ползването на медицински шампоан не е нужно, а е и противопоказно (излишно приемане на лекарства).
Обаче ако досега Ketozal е действал добре (противогъбичен шампоан) и след време е спрял, то най- вероятно наистина са  гъбички и трябва по-радикално лечение с вътрешен прием на таблетки. 
Та най-добре е да се направи актуален тест за  гъбички. Ако е положителен - дерматолога ще назначи лечение. Ако е отрицателен - третирай кожата като пресушена кожа навсякъде другаде - меки измивни средства и овлажняващи маски, маслени  и т.н.

# 71
  • Мнения: 0
Лющетето на скалпа може да се дължи на прекомерно изсушаване или липса на витамини.  Peace

А за зачервен скалп някакви препоръки да ми дадете? Не ме сърби, не се лющи (е, може би съвсем малко), ползвам шампоан за чувствителен скалп откакто забелязах, а ефект няма. Е, не е зачервен през цялото време, понякога се успокоява, но не разбирам при какви условия честно казано. Не се боядисвам, нищо не слагам в корените.  Преди около три месеца нещо се зачерви и така си остана ooooh!

# 72
  • Мнения: 35
Здравейте,моля помагайте...Когато си навия косата с маша,става страшно суха....На клечки ,къдриците ми не стават така живи,пухкави..ами сухи и като проскубани...Само да отбележа,че косата ми не е изтощена,за да става така,подстигана е...съвсем си е здрава...Просто незнам защо става така?

# 73
  • Мнения: 35
Здравейте, юли месец си направих студено къдрене, много харесвам резултата, а и косата ми изглежда жизнена. Единствения проблем, който всъщност ме побърква, е че пластът коса точно зад врата толкова много се заплита, че само 1 ден след като е окъпана и сресана, става като голяма раста. Ползвам балсам, пяна за коса, кристали, а сега си взех и един продукт на Алфапарф, изръсих се 22лв. (нещо като кристали за впръскване), който се ползва на вече изсъхнала коса. Косата ми изглежда много лъскава от него, пръскам го и в долния пласт коса, но заплитането продължава. А като е толкова заплетена, едвам я сресвам (и то с балсам) и се накъсва страшно много. Дайте някакви съвети Simple Smile
А може ли снимка на косата,за да видя как изглежда,защото и аз искам да си направя.а незнам как изглежда?

# 74
  • Мнения: 1 774

Здравейте, юли месец си направих студено къдрене, много харесвам резултата, а и косата ми изглежда жизнена. Единствения проблем, който всъщност ме побърква, е че пластът коса точно зад врата толкова много се заплита, че само 1 ден след като е окъпана и сресана, става като голяма раста. Ползвам балсам, пяна за коса, кристали, а сега си взех и един продукт на Алфапарф, изръсих се 22лв. (нещо като кристали за впръскване), който се ползва на вече изсъхнала коса. Косата ми изглежда много лъскава от него, пръскам го и в долния пласт коса, но заплитането продължава. А като е толкова заплетена, едвам я сресвам (и то с балсам) и се накъсва страшно много. Дайте някакви съвети Simple Smile


Аз също съм била по същия начин едно време Blush и докато бях в банята като нанасях балсама,в повече в този участък и решех,не само да го разтъркам и постоява малко така и чак тогава миех Peace Май сравнително добре се справях с топката заплетена коса.

Общи условия

Активация на акаунт