ЮЛСКИ бебета - тема 9

  • 27 980
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 237
murmeli, добре дошла  Hug

Дами, добро утро  Hug

Възглавниците лично аз не смятам за вредни и както казах, още първия ден слагам на децата си. И разбира се тука не говорим за някакви огромнярски дебели възглавници, а съвсем леки и нежни бебешки такива. Но ако не слагах такава на Боци, не знам как щеше да заспива  ooooh! От съвсем малък се научи да я прегръща, гушва се в нея и е заспал на мига. Толкова е ниска, че изобщо не виждам с какво е вредна. Така избегнах дундуркането, приспиването с часове и прочие. Просто си заспива сам и то за няма и 3 минутки.


Агнес, странно но и у нас имаме пищящ до небесата Бо. Явно нещо им става. Обаче такова вряскане падна....чак ме хвана срам от съседите. И се успокоих, че явно Боци не е най-тежък в темата. Макар че Ого е над 10 кг, но той все пак е и доста сантиметри. А Боци расте на широчина  Mr. Green
Агнес, има, има как да научиш бебе да заспива самО. Ей на моето бе ! Както казах и по-горе.....ми той от самото начало заспива сам.

Сандалке, има нещо вярно за слагането на памперса и пропускането ми. И аз ги слагам горе-долу както го описваш, понякога по 100 пъти го проверявам. Наистина пропускали са ми такива, които слагам не както трябва. И...подкрепям за боледуването. Моята теория е същата  Peace

Снощи се къпахме семейно във ваната. Беше смешна картинка, тъй като ваната ни е от малките. ММ едва си побра шкембето, аз - паласките. Накрая се побрахме някак, ваната преля, но ние гордо поставихме най-отгоре Боци. Станахме като човешка скулптура във вана  hahaha


Охъ...сестра ми цяла нощ се е мъчила с хапче да изкара бебето, и чак сега ще я кюртират. И защо само я мъчиха с хапче, не знам  ooooh!


Поръчахме си да ни нарисуват икона на св. Боян и днес ще си я вземем. Надявам се да е хубава.

# 721
  • Мнения: 4 708
Здравейте!
Аз съм й сложила възглавница от как беше на 1м, тя малко никаква си пада, ама е възглавница все пак, и тя се научи като се успива да мачка възглавницата и да я гушка. Иначе все като върне по малко мляко, трябва да пера целият чаршаф, а така ми се разминава само с калъфката.
Лъки не всички чайове са подсладени, откакто купих храносмилателния чай на хип това мойто изпива по около 300мл чай на ден  Shocked нали затова бях питала дали изобщо е нормално от 50мл с 300 зора чиста вода, чак ми е чудно толкова ли й харесва, но явно да. В него има копър, анасон и лайка, и няма захар специално съм го чела.
Роси бързо оздравяване ви желая, ужасно е това което си писала, аз пък не знаех, че не можело да хванат ротавирус кърмените, тогава защо някои от нашите бебета кърмени, им дават ваксина  newsm78
Луизапреди да родя бях сигурна, че ще се върна на работа след първата година, но сега установих, че то на една година си е съвсем бебе, и една позната работеща в ясла, като ми разказа как ги гледат такива бебета там се отказах, оставяли ги в една кошара и да се оправят. Като се сетих, че нали ще си яде сама по това време, ще си седи гладна горката. Та реших, мизерия или не ще изчакам следващата пролет на 2015. Тогава ще е на 1,5г ще си взема  насъбраната отпуска, и така ще е нашата. Нямаме баби наблизо и ще е на ясла, а ако нещо има проблем със вземането от ясла, ще търсим човек да я взема и да я гледа за 2ч примерно, но има време до тогава. Знам само, че на моята учителска заплата, ако плащам на човек да я гледа докато съм на работа, по-добре да си седя в къщи.
Пине как чешмяна непреварена, тази и ние не я пием, на мен ми се е случвало да ме хваща стомашно разстройство от тази чешмяната  Shocked
Няма да ходим на почивка, 1. с бебе е много сложно 2. няма финанси за такива екстри
Глупи преди да спечеля тази пералня, и аз имах мерак на комбинирана, но тогава поне преди 2г ми бяха казали, че много дефекти давали и се отказах

# 722
  • Мнения: 181
Добро утро!
Явно зъби ги мъчат децата, защото и моя се буди снощи. Въртя се после един час в моето легло.
Агнес, аз идвах до Русе, но по други причини и нямаше как да звънна. Да го намачкаш този пухкав Ого от мен! Hug
Таничка, това, което Сандалка ти е написала е абсолютно вярно. Брат ми и снаха ми направиха тази схема с гледането. Тя започна работа,  когато малката беше на 6 мес, а брат ми я гледаше. Вярно, че си е до човек, но в един момент тя започна да му набива, че тя вадела парите, че не знам си какво, той се чувстваше много зле и без тя да му срива самочувствието на мъж. Ако щеш вярвай, но имах чувството, че ще се разведат, защото скандалите бяха ужасни. Запозната съм, защото брат ми само на мен споделяше. Все казваше, че обича жена си, обожава детето си, но не знае какво да направи, защото тя е все недоволна.
Сандалка, хич не ми мина през акъла, че това за боледуването е така. Като се разболея и ходя с маска вкъщи, защото не искам той да боледува, сърце не ми дава да го разболея! :/
Аз питах за авокадото, благодаря за отговора! Simple Smile А мога ли да го смеся с нещо или чисто авокадо трябва да дам?
Пюрето меря в мл., нямам кухненска везна. Но понякога става толкова рядко, че си е направо течност Simple Smile
Бени, щях да питам с какви хомропатии се лекуваш, понеже и аз пак се разболях, но този път по бавно ми действат тези, които пия. Предния път имах подобрение още на следеащия ден.
За комбинираните перални, не съм ползвала, но доколкото знам, правят проблем с уплътнението.
Мурмели, добре дошла! Ами ти направо си си с юлско бебе! Ако искаш да те добавят на първа страничка, пиши данни на бебка в червено! Simple Smile За спането, Юли не заспива сам в кошарата. Пробвала съм и с рев, става, но само денем, вечер не смея. Заспива търкаляйки се до мен на леглото или цокайки. После го местя в кошарата му. Ако се събуди го оставям да го пробвам, но не стане ли, пак  го вземам при мен. Пробвай да сложиш до нея своя дреха, да му мирише на теб. Юли си харесва "парцала", както аз го наричам, това е тензухена пеленка, която подлагам при кърмене. Тя мирише и на мен и на кърма. Като заспи му я вземам.
Възглавница слагах, когато го взема при мен. Идеята беше да има лек наклон. Тя е пълна с обикновена вата, като се стисне, остава половин сантиметър от нея. Вече не слагам, защото той спи по корем и ме притеснява да не се захлюпи с нея / в нея. Но пък той обожава да се сгуши в мен и да ми спе на ръката, даже доста по-високо от възглавница, но и по меко, нали съм мама Меца! Хихихи Simple Smile
Памперса го слагам както Сандалка е описала. Дори застъпвам яко лепките, стягам доста, защото се е случвало да му се свлече памперс (Молфикс). Проверявам по няколко пъти, трудно е, защото той се опитва да се завърти по корем. Понякога си мисля да го залепя отзад на гърба, че ще ми е по-лесно. Grinning
И все пак му пропуска от време на време, но той не се спира.
Вода давам откакто се е родил. Пие по малко. Сега със захранването пие, но и доста се лигави дъвчейки бибата.
Чай не съм давала до сега, не съм и запозната какви има по пазара.
Мама днес тръгна към Варна. Ще пътува девет дена път с камили. Не знайно защо днес всички са хукнали насам. Първият автобус бил пълен и не я е взел. После пътувала с друг до Силистра. В 11ч нямало места за Варна. Имало запазени, ако не се яви никой до 10:50ч. може да си купи билет, ако не, ще чака този в 13ч. Та отиде цял ден в път. Важното е да пристигне по живо по здраво! Че и мъгливо било... :/

# 723
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мами, заповядайте в НОВАТА ТЕМИЧКА

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
...........

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
опс обърках темите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт