ЮЛСКИ бебета - тема 9

  • 27 990
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 237
Момичета, прибрах се от селата. Оправям багажи и не съм ви чела, само да се обадя Simple Smile По-после ще ви прочета подробно.

Леля няма да съм. Сестра ми е в Тина Киркова за аборт. Мисед.  Confused

До после.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 318
Танче, нямам думи Cry Много съжалявам.... Дано твоята история се повтори при нея- след мисед, да си има детенце. Прегръщам те.
Момичета щях да пиша някакви глупости, но вече не ми се пише. Само ще ви споделя за един филм, ако имате време, гледайте го /и по-специално тези, които вече имат по-големи дечица и кроят планове за бъсещето им/.
http://www.cinefish.bg/Vsichko-ni-e-nared-Everybodys-Fine-id15237.html

# 707
  • Мнения: 69
Близначе, разбира се, че ще бъдеш леля! Знам колко е тежко, аз преди Ева имам мисед. Но забременях 3 месеца след това и всичко беше наред.  Hug

# 708
  • Мнения: 2 237
Ами какво да кажа....Природата си знае работата и отхвърля това, което не бива да се ражда. Следващия път. И аз преживях мисед преди Боцинко, но при мен беше за добро. След кюртажа матката ми беше изчистена, израстна нова тъкан и Боцето се задържа и роди. Дано и при сестра ми стане така  Praynig

Данче, направо не мога да повярвам, че твоето свеки е от моето село. Излага ни таз жена. А вие като сте били на гости, къде бяхте? Тя къде живее? Не ми казвай, че сте идвали до село !
При всички положения никак не ти е лесно, и родителите ти май много не помагат Sad

Агнес, и аз съм свикнала да си предимно положителна и явно много ти е прикипяло Sad Гушка и не се предавай, винаги има възмездие  Peace Много съжалявам за детенце, вероятно си се изплашила много Sad надявам се, че сега е по-добре.

М-тина, много умеят да симулират кашляне дребните Simple Smile Предполагам, че така търсят внимание. За съжаление при нас от симулация си прерасна в жива кашлица  ooooh!

Бемол, аз лично не виждам проблем в мандаринения сок. Специално аз съм от майките, които не смятат да лишават децата си от алергени, разбира се умерено. По-добре да се сблъскват с тях и да свиква организма, отколкото да ги изнежвам.

Гърлче, мерси за инфото за памперсите  Hug Аз за момента май съм доволна от всякакви марки, пропускат ми само зелените памперси, никои други. Предполагам, че си е до дете, тяло и прочие.
Много ми стана мъчно за твоята разплакана Коледа и ти пожелавам другата година да не е така. Ще се моля.

Гери, аз слагам Боцинко на възглавница от как се е родил. И дъщеря си слагах. Разбира се не висока. И двете ми деца без възглавници не могат да спят. И сега си спи с възглавничка и даже с нея се приспива - хваща я за ръбчето и забива нос в нея. Simple Smile

Роси
, много мъчно ми стана за Далийка Sad Дано да оздравява бързо и да не преживчваш повече висене по болници  Praynig между другото май точно преди една година се запознахме с теб Simple Smile

Лузие, както казах на мен май ми допадат всякакви памперси. До момента съм доволна и от оранжевия, нищо че няма еластични лепенки. И от Хъгиса съм доволна, само зеления памперс е пропускал до сега.
За ходенето на работа - аз мисля да се върна след 1-вата година, но само ако има кой да гледа Бобето, а май се очертава, че няма....Sad
За пюрето - изяжда по едно цяло от 190 гр.
Радвам се, си доволна от жената, дано нямате проблеми  Peace

Джине, завиждах за дъщеря ти, за котката, а сега и за майка ти  Crossing Arms

То и нашата Коледа както виждате не беше от най-веселите....Болни родители, болно дете, сестра с аборт...за*би  ooooh!

Селския банкет на селото на ММ не беше лош, но много запушено от цигарен дим. Окадих се цялата, нищо не се виждаше от дим  Sick Имаше доста селяни (но не като географско понятие) селски пръчки и пияници. Пийнахме с жената на кмета една бутилка уиски (разделихме си я) и се прибрах. заварих Бобето насран до ушите, спящ при свекитата. Качих го веднага на нашия етаж и хубаво го почистих. Не ги бива много в гледането, ама то е ясно, че аз винаги ще имам забележки. Свеки ми носеше ядене в леглото, каза че съм майка с дете и не бивало  да слизам на долния  етаж да се разкарвам. Та и рум-сервиз си имах  hahaha
Боцето го запознах с кучетата и котките и даже вече погали първата си котка а тя го близна по бузката. Горда съм, дано ме наследи  Praynig
ММ разбира се беше на лов и се върна с глиганско месце. Обаче ми писна вече от неговите ловове и му дръпнах як скандал. Казах му да си ме остави в София при цивилизацията и да ходи после по села и паланки на лов. Без мен.  Naughty

Отплеснах се. Айде утре пак.  Hug

Последна редакция: сб, 28 дек 2013, 22:29 от blizna4e

# 709
  • Мнения: 120
Близначе, съжалявам  Hug, всяко зло за добро, ще се опряват нещата!

Възглавница няма да ползвам докато не направи 1г.

Памперси - пак ще похваля Toujour от Лидъл 5-ти пакет ползвам. Индикаторът при белия памперс е само до №3.

Хранене - продължава да стиска упорито уста, че днес и гърда отказваше, та се притесних да не ми намелее кърмата, но от друга страна, нали казват, че децата си "програмират" гърдите.
Да се похваля К. вече има зъбче  bowuu Вероятно заради него е и проблемът със сученето. Сега вечерта сука добре.

Отделяне - започна да ходи през ден, днес беше голямо пръцкане и напъване, което се увенча с успех в 20ч. Може и това да е причина да суче през деня.

Работа ще си търся след като направи 2г., освен ако тя не ме намери по-рано, но се съмнявам. Дано да го приемат в детска градина.

Утре ще имаме гости, та днес понапазарувах, запасих се с щолен Embarassed

P.S. Може ли да дадете рецептите за питките Hug. Агнес, записала съм бонбонките и обезателно ще ги направя.

# 710
  • Мнения: 86
Пъпешите изяждат по 170-180гр.пюре,като последните 20-30гр. малко се надлъгваме. Носовете ги пълним с пюре като сладоледена фунийка. Каша папкат по 150-160гр.

Възлавница ползваме, мекичка е, но съм я сложила под протектора и чаршафа,за да се сплеска и да не могат да си я сложат на главата.

Утре ставаме на 7 месеца. Времето лети.

Купих бънджи. Сложих ги за по 10мин.и беше страшен кеф и подскачане. Слагам ги да спят вечерта и няма заспиване - хилят ми се, даже като затвориха очи продължиха да се усмихват.

# 711
  • varna
  • Мнения: 871
Близначе, много кофти, дано да е за добро Hug Praynig
Възглавница за сега не слагам, тя си спи вътре в тази за кърмене и няма нужда.
И Ема последните 20-30 гр малко им се куми и си пълни носа, но пък много й е забавно да гледа как се правя на маймуна, само и само да яде  Laughing
Аз мисля на 2 г. да я дам на ясла, ама частна, щото за държавните ясли и детски градини тая галимация хич не ме кефи, тъкмо дотогава да посъберем пари.
Бемол, какво стана с Меделата? Май забравих да кажа в продавалника има един, всички резервни части продава без самия мотор, така че може да е поправимо.

# 712
  • Мнения: 115
Близначе, съжалявам за случилото се със сетра ти - но съм сигурна, че скоро пак ще се похвалиш с бъдещо лелинство.
За възглавничка, поне до годинка няма да слагам.
Отново на работа, живи и здрави - ако сме добре финансово, ще си гледам малчо до 2 годинки, даже ще са 2 години и 2 месеца, че нали септември ги приемат. В тази връзка да се похваля, в кварта ли направиха ново ОДЗ, надявам се да М. да има късмет и да го приемат там, като му дойде времето.
Да ви питам за памперсите - от къде купувате Хъджис, днес ходих до Кауфланд Младост и нямаше. В момента ползвам Памперс (зеления) и почти всеки наакан е и пропуснал. Пробвах и Пуфис, Либеро, Ганчев - пак същия резултат newsm11.

Днес захраних М. с морков на BabyLove (от MD), с малко кърма - е много му хареса, искаше и още. Към 18:00 вдигна Т. май ще избива зъб и сега се чудя дали да поспра със захранването? newsm78 може и да го отложа с ден, два - да видя какво ще става с тези зъби.

Като прочетох за летните почивки се замислих, че е време и аз да се разровя за моренце  grinning039 че януари се правеха ранните резервации.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Хера ,Танче ,радвайте се ,че акат децата ,че и другата крайност е много кофти.

така е, права си  Laughing

Глупи, Хера, бънджито засега е с успех - оглежда се и се усмихва...сега остава да се научи че на това нещо се и скача...

Бемол, сподели за комбинираната пералня какво те дразни, че и на мен ми се иска някой ден да сменя наличната с комбинирана.

Ееее Близначееее, стига бе, така се бях зарадвала  Confused

За работата да си кажа че обмисляме няколко варианта с Мм: или да застъпя 2 майчинства, или сега 2рата година да се върна на работа и да прехвърля втората година на него, така и така е без работа, поне аз да печеля пари.

# 714
  • Мнения: 726
Bebooooo, ти кой квартал си, че и при нас правят ново ОДЗ - да не се окажем комшийки. Макар че нашето едва сега почват да го строят, но дават срок 7м и се надявам, че докато му дойде време на Крисчо, да е готово и да ни приемат.  Praynig
В тази връзка аз мисля да се връщам на работа след първата година, че няма да издържим финансово с вноските по кредитите. А малкия дзвер мислим да го оставим на отглеждане при баба му, докато не направи две - нали живеем заедно, та тя е обещала, живот и здраве, да го гледа.
За възглавницата - не слагаме. Но си има сгъната малка бартерна пелена под главата, че току връща след ядене. Само дето редовно я прави ня баница, че понякога и цялата я избутва настрани или си я пъха частично в устата.
Близначе, много съжалявам за сестра ти. Hug дано скоро пак да ни се похвалиш с добра вест покрай нея! Praynig Ще видиш, че лелинството няма да ти се размине.
Роси, дано се оправя бързо Далийка!! Наистина много неприятно и то баш по празниците. От няколко дни си мисля да ви питам двете с Хера, а и другите момичета на хормони за щитовидната - вие изследвахте ли вече ТСХ-то на малките или е рано още? Аз си мисля да питам педиатърката на малкия като ни пусне изследванията на 6тия месец.

# 715
  • Мнения: 181
Добър вечер, мами!
Близначе, добре си си дошла! Съжалявам за сестра ти! Дано всичко мине наред и скоро да се похвали с хубава новина!
Агнесанка, ако знаеш как ме разсмя с Ого и душа! Представих си го душицата малка!  hahaha
Роси, дано Далийка да е добре вече! А какво искаш да кажеш с това, че си я разболяла?
Уаззз, честито зъбче!
Джема, аз ходих при ендокриноложката си, питах я и за детето, тя каза, че щом е минал тестовете в АГ да не се притеснявам, че аз залудях. Аз съм с Хашимото, а мъжът ми беше с Базедова болест  Sad
За връщане на работа си мислех, че ще е след първата година, но вече не знам, не правя планове за нищо, ще видя първо как ще се развият нещата.
Мисти, идейно сте побългарили пералнята! Дано имаш късмет и да имат частта.
Днес реших да не се оплаквам, а да се похваля (макар, че и вчера се похвалих с първата думичка на малкия, ама...). Та, купих проходилка, стана случайно, обявата беше от Варна, че и от съседния блок. Отидох да я взема, намали ми я с 5лв, защото съм й спестила разхождането. Каза, че е ползвана само 20 дена, но ако за толкова кратко време се е надрала и нацапала така, то те имат си прасенце-разрушител вкъщи Simple Smile До сега я мих и прах. Но пък всичко й работи и съм доволна!
Днес станаха и снимките от сесията, много си ги харесвам! Качих снимки в снимка-та. Снаха ми и тя е водила племенницата ми, нейните са уникални просто!
Пожелавам лека нощ и спокойни спящи бебета!  newsm46

# 716
  • София
  • Мнения: 802
Гърлче, просълзи ме тоз твоя Юли  Hug Колко сладко, вече си чула "мамо"!
При нас няма такива наченки, само гххх и кккххх се чува  Laughing Че покрай нея, и ние почнахме да пеем  песнички вместо с думи, с гхх и кккхх. Радостта от това, че сме научили бебешкия й диалект е голяма!

...
Сандалка, що искаш да боледува детИто, бре? ...
За да добива имунитет, да се укрепва организъмчето. Ако детенце не боледува никак до 1,5 година, има голяма опасност след това всяка малка настинка и вирусче да прерасват в болести с усложнения, дори нещо хронично да се придобие, да се завлачат едни дълги и напоителни боледувания... Защото организъмчето не се е сблъсквало досега с болести и не е изградило поне малко имунитет (начин на борба). Аз ще съм доволна и на хремички - възможно най-леките вируси. Но вируси.

Близначе, много жалко за твоята сестричка. Дано не се е сринала психически. Наистина след мисед (който е и често явление при първо забременяване) бързо и хубаво се зачева. Желая ви скоро пак да се похвалите  Peace А също, нека и крепкото здраве да се установи трайно в цялата ви рода - имате нужда от него!

Агнес, абе трудно е да се зачертават ей така с лека ръка връзки, които са били дълги и скъпи - дали кръвни или не - няма значение. Аз си имам свое собствено откритие по този въпрос.
Скрит текст:
Като теб бях решила да преустановя всякакви отношения (веднъж с баща ми, веднъж - с мнооого близка приятелка). И в двата случая адски ме болеше. И сигурно за да нараня и тях, а и защото съм си такава овца наежена по природа, преди да ги драсна, взех и си го изкарах всичкото върху тях. Фанах, отидох и лууууд скандал от типа "Ти знаеш ли, замислял ли си се някога, как постъпваш с мен... не те ли е срам от позицията на годините, които сме изкарали заедно да направиш/кажеш това и това... защо плюеш върху всичко, което сме имали заедно... някога нещо да съм ти искала голямо... някога с нещо да съм те притеснила... така ли се постъпва с верни хора, с всичките си верни кучета ли така правиш + епитети + сравнения + зачерквам те от живота ми, повече няма да те погледна, а и децата ми няма да си спомнят за теб!" Едни такива гневни крещящи монолози, много емоционални, но изпълнени с болка и думи-удари... Реакцията на тия хора беше... страшно отбранителна. Оправдаваха се много. Аз не приемах оправдания, заявих, че оправданието да си го запазят за спокойните нощи със сладък сън и аре чао.
Оттогава... и двамата тия са страшно внимателни с мен. Макар и да не са се извинили в пряк текст. Вътрешно явно чувстват вината си и стъпват котешката около мен. Общуваме, но пък аз никога няма да мога да се доверя на ръцете им. Защото не съм получила откровен изяснителен разговор след това. Какво да ти кажа - хем съм ги зачеркнала в списъка си с нощни телефони тези двамата, хем... някак връзката ни продължава изцяло по тяхна инициатива. Предполагам, че ме ценят по някакъв си техен начин. Който не е моят, де. И като са видели, че котето може да го обърне на тигрица със зъби, взел им се е страхът. И все пак, аз се радвам, че има надежда за нас... някъде там в тунела. И че не всичко е скъсано. И разбира се, че ако изпаднат в голяма беда, аз ще бъда до тях. Просто защото това е моето семейство. Но определено сега ми е по-леко, категорично е така. Не страдам като пребито куче. Просто подавам ненужни ми кокалки на гладни кучета...

Сега малко непоискани съветииии  Mr. Green
Възглавниците. Са вредни. Ненужна вещ, макар и много умилителна за майките. Защо ще слагате възглавница на детето, ако то е свикнало без нея и си спи и така? Ако искате красота, сложете му калъфка. Посъветвайте се с педиатри, с ортопеди, не вярвам някой да препоръча възглавница на здраво дете  Peace В момента животът на децата е ужасно, просто отвратително ужасно обездвижен и позата "въпросителен знак" заема минимум 60% от ежедневието им (на ученици). Горещо се надявам, когато днешните 5-6 месечни порастнат, нещата да са променени, но едва ли - по-скоро това е утопия... Възглавницата само благоприятства за гръбначни изкривявания и други ортопедични проблеми. За здрав човек тя въобще не е нужна. Аз самата съжалявам, че започнах да ползвам възглавница, но това стана заради дисковата ми херния.

Памперси. Възможно ли е да не ги слагате както трябва, та затова да пропускат? Странно, но мен ММ ме научи да слагам памперси - правеше ми забележка, че пропускали моите (а ние купуваме не марка, а най-промоционалния вариант). Гледал човекът някакви видеа в тубата, та ме обучи. И наистина - откак започнах да се придържам към неговите правила, няма значение марката - всичко си остава вътре.  Peace Трудно е да го опиша, но. Когато се придърпват лепенките (от гръбчето към коремчето) се прави едно пълно изтягане на памперса откъм гърба, а после се прилепват на еднакво ниво лепенките  - трябва да са хем по средата на лентичката за залепване, хем да са срещуположни. И е важно да са (почти) една до друга - да се срещнат и докоснат. Ако това срещане не стане, може би размерът трябва да се смени с по-голям. Това слагане наистина не оставя никакви пролуки между тялото и памперса дори когато детето се движи. Опитайте, може би да правите моята грешка...

Луиза, аз харесвам мнението на Глупи, че тръгвайки рано на работа, майката може много да изпусне от развитието на бебето, а точно тогава идват големи радости - първите "първи", както каза Глупи - едни малки победи за човеченцето и огромни награди за майчиците. Обмисли, дали си готова да ги изпуснеш. Парите са нищо по сравнение с тях  Heart Eyes
Инак аз нямам особено за споделяне - работя и сега, но отсътствам от вкъщи 2 или 3 дни седмично. Майка ми идва да гледа бебето. Дълбоко съм удивена колко добре се справя, при положение, че й е за пръв път в живота, а наближава 70-те... Е, аз също искам да започвам едно обучение след Нова година, ама ще видим. Да не й прегреят бушончетата на милата  Laughing И на почивка с бебето - засега не! Решили сме, че само някакви уикенди можем да правим с нея, иначе няма да сме си свободни да щъкаме и да лудуваме. Ще я оставяме у бабите. Като порастне малко и почне да се рови в пясъчници докато родителското тяло се напива на теферидж - тогава може с нас  Mr. Green

Таничка, опитайте да избегнете варианта мама-носи-пари-татко-гледа. Това може за месец-два, но ако стане продължителен период, много от мъжете загубват самочувствието си на ... мъже, чувстват се не тъй полезни, колкото биха могли да бъдат. Тъй като осигуряването на финанси дава основното себеусещане на мъжа, така са устроени. Нататък тази работа може да ви довлече купища, купища неприятности и сълзи... като ефекта на пеперудата е... и има доста нещастни семейства именно поради такова решение. Единици мъже успяват да са ОК с тази си роля на гледачки по градинките, а и те недокрай. Търсете варианти по-скоро за него , дори и да се налага да инвестирате пари в начинание. Много се надявам скоро да изскочи нещо, все пак сте край морето и там винаги може нещо временно да се намери. Дори и такси да кара? Или да се преквалифицира? Зная, че в момента доста се търсят специалисти по климатични системи, програмисти и всякакъв вид авто-майстори. Не зная, какъв е по професия ТМ, но ако няма нищо против да смени професията си, осигурете му едно обучение, чиракуване, и така би било най-благоприятно за всички ви. Извинявай за вмешателството  Hug

Вода. Опитайте да давате веднага след като се приберете от разходка или след мол/супермаркет. Както жегата, така и студът ожаднява. А в суперите от многото фреон и климатизации е направо гадост без вода. Както ние, така и Дарито силно ожаднява в такива ситуации.

Чай. При нас е много любим чаят от шипки. А е и доста полезен - витамин С бомба  Peace Явно, защото е леко киселичък, бебка му се кефи и прави маймунски звуци, когато го види  Laughing
Абе, аз не мога да разбера, защо така бягате от захарта? То е ясно, че е вредна, но действието й е с натрупване. Не казвам да слагате във водата захар или на всяко пюре. Но в името на това, детето да изкара едно приятно за него запознанство с новите храни и вкусове, защо да не се подслади в началото?  Пък дали със захар, дали с друг подсладител, сега има доста безвредни (поне така се твърди за тях на този етап) Пък то дори и аспартамът действа с натрупване. Не виждам, какво ще навреди толкоз една седмица по веднъж на ден да се добавя подсладител към картофчето или нещо друго, което не се приема с успех. В купешките със сигурност има дооооста овкусители. Всяко нещо иначе е вредно, ако се прекалява с него, дори и месото.
В противен случай рискът е определени продукти да бъдат намразени от бебето и нататък то да набляга предимно на тиква и банани... защото са сладки... ама с фруктозна захар, нали.

Кой питаше за авокадото? Ако е твърдо, не е докрай узряло. Но лесно се омекотява - слага се в торбичка с банан и за ден, максимум два, узрява, омеква. Става меко като бананът отвътре. Иначе е възможно най-неутралният плод/зеленчук и може да се дава от самото начало. Съдържа много минерали, както и Омега-3. Google it!

Я сега аз да попитам.
Казвате, че бебето изяждало по Х грама пюре или каша. Ама как го мерите? С домашни везни ли?  newsm78 Аз още не мога да придобия ориентация колко грама се изяжда в храна. Или се има предвид не грамове, а милилитри? С шишето ли мерите?

# 717
  • Мнения: 147
Здравейте ,момичета ! Пишех в юнски мами в началото, но темите там позамират ,та да се прехвърля тук Blush и без това моята бебка закъсня и е юлче. Много ви се радвам на активността тук  Hug . Та да се включа с проблем, ако въобще има отговор. Как спят вашите бебета ? Моята София не заспива сама, все трябва да я разнасям на ръце / а вече таака ми тежи/ или най-малко да я гушкам легнала до мен. От около месец се буди посред нощ поне веднъж за кърмене, после приспиване , гукане  поне още час ... много съм уморена.Почнах захранване, вечер пробвах с АМ, снощи в 23 ч изпи мляко + оризово брашно / това някакъв продукт от Bimbosan/ имах мостра и пробвах, уж за често будещи се бебета,но не помогна ,в 3 беще будна ,аз не можах да заспя и пека сладки  Shocked...Как да я науча да заспива сама в креватчето ?  newsm78 давайте идеи ,защото още спи между нас на спалнята.....

# 718
  • Мнения: 4 841
Гърлче винаги ми е много хубаво да те чета  Hug Намачкай Юли от мене, пък на лято може да направите една разходка до Русе и да си го намачкам на живо  Whistling

Сандалка твоите съвети винаги са безценни. Аз обаче явно го играя в момента много обидена и изобщо не искам да говоря с никого. Чух неща от устата на хора, неща които никога не съм очаквала да чуя, па камо ли и от тях. Явно и тяхното напрежение е дошло в повече и просто аз съм била кошчето за боклук. Може пък аз да съм виновна за всичко, знам ли. Щом започнах да задрасквам, вместо да си решавам проблемите, то както казаха те, проблема си е в мен.

Близначе знам какво и е на сестра ти. Силно гуш и от мене. Аз след мисед първа бременност бях изпаднала в дълбока депресия, за която никой не разбра. Само минаваха и ми обясняваха да дойда на себе си и че природата си знаела работата и че лесно майка не се ставало. Идеше ми на всеки един, който ми каза тези думи да му завра гаечен ключ там където светлина не е влизала. Все пак както казва една приятелка, ако не се беше случило това, сега нямаше да си имам най хубавото нещо на света - Зар, а сега и Ого.

murmeli добре дошла  Hug
Ого тази нощ се буди не един или два пъти, а цели пет. Поне тези пет помня. И това не е еднократно, а напоследък се случва все по често. Няма как да научиш бебето да заспива само. Варианта е да го оставяш да се дере до припадък няколко пъти, но може и да стане, може и да не стане.
Аз големия ми син го научих да заспива сам като го оставях в леглото и му пусках въртележката постоянно. Когато продължи да реве, го бях оставила 40мин да реве. Контролиран рев обаче. Ако стане напечено се намесвам, че после става по зле. Рева 40мин и заспа от изтощение. Малко по малко така с въртележката и започна да си знае, че като легне и пусна въртележката и е време за сън. Бях се зарекла с второто дете да си купя вътрележка с дистанционно, че с механичните два механизъма заминаха. То хубаво се зарекох, но сега не ползвам въртележка заради големия звяр. Ого заспива на цица.

Аз незнам дали се похвалих,  но Ого е 10,300 според кантара на педиатърката. Качил е кило за месец. И е над 70см, но забравих колко. 71 или 72 беше. Та ми натежава доста и е абсурд да го приспивам на ръце. Имам тренинг от батко му с килограмите, но колкото и да нося 22кг, 10те пак си ми натежават.

Ого тая сутрин е много боен. Само пищи и се мята като риба. Гимнастиката за пореден път изхвърча извън леглото.

# 719
  • Мнения: 748
lucky_charm, имаш време да работите за второто  Wink Трябва да излезеш в 45-дневния болничен преди детето да е направило две години (може и няколко дни преди това). Тогава няма да ти изчисляват ново майчинство, а ще ти дават това, което вземаш в момента.
Аз изпуснах срока с два месеца някъде и сега майчинството ми е много ниско, защото цялата втора година съм взимала 240 лв.

murmeli, аз не мога да помогна. Провалих се и с двете деца по въпроса за спане в тяхното легълце. Но пък аз го кърмя за 3-4 минути както спи до мен и след това и двамата заспиваме.

Бемол, според това, което чета из нета, мандарината не е силен алерген. Просто на тази възраст препоръчват плодовете да са от нашите ширини, защото цитрусите са много третирани, за да стигнат до нас.

БлизначеHug Надявам се много скоро пак да се похвалиш. Навремето доки ми каза, че тези неща се случват много по-често на жените, на които им е за първи път и няма обяснение защо е така. Но пък, каза тя, успокоителното е, че може да забременееш, всичко друго ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт