Нова мама-помощ!!!

  • 1 093
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
Няма нужда да правиш режим на бебо, нито да му ограничаваш кърменето. Кърми го на поискване и така и ти спокойна и той. Няма лошо да стои повече на гърдата, аз в началото съм го държала и по час. Също не се притеснявай и за честотата на кърменията - колкото бебо иска, толкова. А за позицията - нека нослето на бебо да е срещу зърното ти, така няма да те наранява. И честито радост !!!

# 16
  • Мнения: 1 383
Искам само да допълня, че кърменето на поискване и коликите са две доста объркващи неща. Причината е в това, че при колики бебето търси като че ли е гладно. Но някои майки са споделяли, че честото кърмене увеличава коликите. Опитай се да се научиш да познаваш кога бебето ти е гладно, наблюдавай ритъма му. Кърменето на поискване не означава безразборно кърмене.

# 17
  • София
  • Мнения: 212
Честито бебче!Да ти е живо и здраво!!!  bouquet
Виждам,че мамите са ти дали вече добри напътствия и съвети!
Всичко,което ти правиш е ОК!!!Всяко кърмене в началото е трудно,но след първите седмици нещата се нормализират-и ти и бебчето ти ще си изградите ваш си ритъм.Хълцането е нещо нормално при новородените бебчовци-и моят хълцаше първите седмици доста често!Не винаги причината е една и съща!
Храни си го честичко,но все пак да има интервал от 1-1,5часа между кърменията,за да може стомахчето да се изпразни!
Успех!!! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 10 618
Кърмя с накрайници, защото родих секцио, той беше свикнал с биберона, зърната ми са малки и плоски и въпреки усилията на акушерките и моите в къщи, той не иска да суче от гърдата. Вчера даже го мързеше да суче и само се лигавеше!!! Днес ходихме на лекар и е наддал 130гр., което все пак е успокоение за мен. Четох библиотеката, Книга за кърменето и каквото друго ми попадна, но май ще си изработваме собствен модел и режим Simple Smile. Още веднъж ви благодаря за отзивчивостта!!!

# 19
  • Мнения: 138
Ето и моето мнение: по въпроса за навика и силиконовите зърна мисля , че едно толкова малко бебче не може да има кой знае кави навици, и единственото което ще постигнеш ако продължаваш е наистина да му изградиш такъв навик, още повече , че зърната ти може да се разраняват именно заради тях. По повод на това ,че нямаш зърна, трябва да знаеш че те не са необходими за нищо друго о свен да ориентират бебока, както може би сама си забелязала бебчо захваща ареолата а не самото зърно. Имам позната която живее в англия и тя имаше същия проблем , но тамошна акушерка й показала много ефикасна техника  на поставяне на гърдата - като легнеш по гръб и поставиш бебчето от страната от която ще го кърмиш  и с ръка го подържаш и насочваш към гърдата. не знам дали ме разбра, сори ама не ме бива в обясненията май, дано да разбра. А за режима най подходящо е да приложиш метода (както аз го наричам) "За всяко мрън цица" и да махнеш бибата, така ще си решиш много проблеми за напред. За да свикнете с бебчето един с друг и си се установи приблизително някакъв си негов "режим" ще мине около месец. и все пак добре си решила да четеш много и най- накрая да постъпиш така както ти смяташ че е най- добре, защото много важно е да си уверена в това което правиш. Успех.

# 20
  • Мнения: 3 929
Според мен детето се нахвърля постоянно да суче от коликите. Много майки бъркат особено в началото коликите с глада. Моя бебо имаше колики от 4-я ден от раждането си и имах чувството, че една ненаситна хала, а той просто се успокоява на гърдата, но така му става по-тежко и се засилват повече коликите. Опитай да го поносиш на ръце, вместо да го слагаш на гърда, ако не стане, давай. Аз лично бях така. Успокоявах го в повечето от случаите на гърда, а после му давах Еспумизан. Храня го на поискване, а коликите отшумяха на 2-я месец.

# 21
  • Мнения: 577
моят бебо нямаше никакви колики,но се хранеше по 40 мин,а сега по 20 мин,и стоеше много време буден,но пък за сметка на това вечр си спеше цяла нощ.Не се притеснявай толкова и недей да го отбиваш.Успех!!! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 189
Да кажа и аз, като се извинявам, ако повтарям някоя от по-опитните мами по-горе. За разранените зърна... Добре е наистина да махнеш накрайниците и да стиснеш зъби, защото болка сигурно ще има, но ще мине по-бързо. След кърмене според мен е най-добре да оставяш малко бебешка слюнка и да изцеждаш по една капка мляко, с която да намазваш зърното. После ходене гола, му е майката Simple Smile Лошо е, че сме в студен сезон, но аз например си правех и нагревки с лампа и благодарение на тези съвети успях да мина без рагади Simple Smile
Успех и не се шашкай! В началото всичко е много трудно! После обаче става най-приятното нещо на света Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт