Банята - 20-та тема

  • 126 741
  • 1 022
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 421
Момичета, от опита ви досега бихте ли споделили мнение ... В нашата баня мислим да сложим линеен сифон при душ паравана. Въпросът е в така нареченото сухо помещение да запазим ли сифона или не и трябва ли да има праг и в частта, в която няма да има параван?

# 1 006
  • Пловдив
  • Мнения: 40 733
Момичета,вие от къде гледахте за да направите избор Rolling Eyes Уф...нещо не мога да реша.

# 1 007
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Ние обикаляхме по магазините на 6-ти септември и гледахме готови решения. Ходихме и до РИЛЛА,но там нямаше нищо особено. Има и голям магазин нещо като складова база точно по пътя за Войводиново.  Peace

# 1 008
  • Пловдив
  • Мнения: 40 733
 Peace и ние така ще направим...

# 1 009
  • София
  • Мнения: 12 228
Аз пък още не мога да измисля точното разположение. Цялото помещение е 3,14 м на 1,9 м, като в момента е едно, но е било предвидено за две отделни помещения.
Първоначалната идея беше ето този план в тюркоаз. - http://aila.snimka.bg/family/banya.682166.33593809
След това го смених с този в зеленото банбук -http://aila.snimka.bg/family/banya.682166.33593802
Сега последно съм се спряла на подобен вариант - http://aila.snimka.bg/family/banya.682166.33593875
,но с тюркоазените плочки може би.
При него мивката и душът са разменени, а колоната е направена по-голяма за да може отпред да сложа бойлера, тъй като друго място не му откривам. Идеята ми за бойлер в коридора беше отхвърлена от половинката. Бойлера ще е 120-140 см височина и почти 50 см диаметър, тоест никак не е малък и трябва да му предвидя място задължително.
Първоначално смятах да е със стъклена преграда между двете помещения непрозрачна, сега с последният проект се замислям и за плътна стена, само трябва да питам майстора колко най-малко може да се направи с плочките заедно.
Приемам всякакви идеи и предложения, тъй като във вторник почваме да разбиваме и да избиваме врата и местим ВИК и ток, а аз още не знам кое къде ще е окончателно...
Тоалетните и душът ще са вградени, мивката също ще е за вграждане под плот голямата, в малката тоалетна до пералнята и сушилнята ще има малка мивка с отделна душ слушалка. Вратата на малката тоалетна ще се отваря към стената, а пералнята и сушилнята мисля да гледат към межднинната стена, не към тоалетната.

# 1 010
  • София
  • Мнения: 2 132
Определено като разпределение най-удобен изглежда вариянт3. Така пътя  от вратата до мивката е свободен. У нас съм  и замислила същото разположение, въпреки, че сега е на другия край на банята. Имам слабост към тюркоаз, та цвета е въпрос на вкус и съчетание със интериора в целия апартамент.
На каква програма правиш тези неща?

# 1 011
  • София
  • Мнения: 12 228
Не съм ги правила аз от Баня Стил са тези последните.
Във варианта душът до вратата преградата щеше да е подвижна и когато не се ползва душът, щеше да се прибира към стената и пак да има доста място и свобода....
А за бойлера смятате ли че може да го оставя пред тази колана или не е подходящо. Всички ме съветват да е вертикален, а не хоризонтален...

# 1 012
  • София
  • Мнения: 2 132
Доколкото разбрах ще сменяш вратите. Аз бих обърнала отвора на вратата в другата посока, така че  бравата да е към пералнята, така като влееш ще попаднеш на пералнята и ще ти е по-лесно да я обслужваш, вместо да заобикаляш вратата и няма да налиташ на бойлера, за който и аз не виждам по-подходящо място.

# 1 013
  • София
  • Мнения: 12 228
Geraldine да за вратата и аз така съм решила, просто на проекта не я е завъртял, по-горе съм писала че ще е към междинната стена вратата, а пералнята ще гледа също към междинната стена. В коридора, до пералнята и сушилнята от другата страна на стената до тях, най-вероятно ще е шкафа с мръсни дрехи и ще ми е по-удобно по този начин организирано.

# 1 014
  • Мнения: 5 160
Aila,

с тюркоазените плочки много ми хареса  Peace (може би защото вече имам реализирана баня в зелено  Laughing )
Третият вариант е най-добре (всички уреди в отделно помещение). За бойлера - и аз съм за хоризонтален, въпреки че отнема място във височина. Аз така нямам как да сместя и сушилня над пералня, затова някой ден при смяна може комбинирана да взема, ако не е пак само пералня.
За преградната стена - както ви харесва. Защо се замисли за плътна? За по-голяма изолация?

Успех!

# 1 015
  • София
  • Мнения: 12 228
За стената за да е с плочки и да е по-завършено някак. А и дори от закалено стъкло стъклена стена 1,6 метра дълга и толкова висока някак ме притеснява с трите деца.. Още не съм го решила окончателно обаче.
За плочкиет и на мен тюркоазените повече ми допадат.  Simple Smile Притеснява ме че се налага доста от почти изцяло белите да сложа, защото иначе става много тежко.

# 1 016
  • Мнения: 33

angala, Lady April, Bunnyslava, vesi1, Дива, lorenca, gadamer, Любенов Любомир, благодаря за мненията и съветите. Ще ви послушам да обособя от стена до стена душовото пространство.
А къде бихте сложили хоризонтален бойлер?

Какво ви е мнението за плочките на фабриката "Венус", Испания?

vesi1, и аз съм на същото мнение, че пространството, над вграденото казанче, е подходящо за лавици или шкаф. Нямам представа защо на проекта е сложено цвете...

# 1 017
  • Мнения: 1
Здравейте,


Поради теч изкъртих  банята. Препоръчайте майстор за водопровод и съответно за лепене на плочки.
От тук разбрах,че сте доволни от Румен ако може неговите координати на лични.

# 1 018
  • София
  • Мнения: 2 132
Да попитам тези, които имат стоящ смесител на умивалника в банята... Какво се гледа , когато се купува? е е ли неудобно като е толкова близо до мивката?  Нашият си е от стената в момента, а сега ще бъде стоящ и не знам по какви критерии да го избера.

# 1 019
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Момичета, позволих си да пусна нова тема, защото вече с много страници пресрочваме сегашната:

Нова Тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=790203.new#new

Общи условия

Активация на акаунт