Банята - 20-та тема

  • 126 747
  • 1 022
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 140
Жоржета, и друг път съм го писала - ние в момента сме с пералня с банята - вече 2 години. Проблем не съм имала - пералнята е вградена в шкаф/плот, като над нея има голям шкаф, където побирам всякакви козметични неща. В твоя случай бих сложила сушилня над пералнята - така ще правя в новото ни жилище. Може да ги изолираш със стъклен параван или плоскост.  

# 991
  • Варна
  • Мнения: 3 415
На мен преди малко ми хрумна тази идея със стъклен параван по повод думите на mari6a за декоративното изолиране ...а сушилня не мисля да имам и моята първоначална идея беше да се вгради пералнята в някакъв шкаф, който ще е и на мивката и с един общ плот...нещо в този дух...аз и без да имам пералня в банята я държа винаги отворена, за да може да се проветрява добре и да не хваща мухъл...
mari6a, а за интимността на банята и тоалетната...не държа вече на нея...в смисъл, който влиза в банята или тоалетната си затваря цялото помещение и това е...толкова мразя такива общи бани с тоалетни, но новото строителство масово е така... ooooh!

# 992
  • Мнения: 2 140
Наши приятели си отделиха в детската баня тоалетната в стъклен параван - непрозрачен. Понеже помещението е голямо има две тоалетни - всяка отделно оградена и мивки отпред. Изглежда като в заведение, но те имат 4 деца и е удобно докато едните са в тоалетната другите да се мият на мивката.

# 993
  • София
  • Мнения: 421
Здравейте на всички! wavey
От доста време следя форума, но за първи път пиша.
Настъпи момента да се изправя пред предизвикателството "Баня".

Искам да се допитам за мнението Ви относно приложения проект за баня. Размерите ѝ са 170х270 см.
Притеснявам се дали това е най-оптималното разпределение? Дали е подходящо да има пана от светлите (с ромбове) плочки?
Ще се раздвам да споделите мнения.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
https://www.dropbox.com/s/fsmgjammd8p35l4/40000.jpg Не ми допада къта с вграденото казанче и шкафа. Идеи?

Lqs, къде ти правиха проекта? Simple Smile

# 994
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Здравейте на всички! wavey
От доста време следя форума, но за първи път пиша.
Настъпи момента да се изправя пред предизвикателството "Баня".

Искам да се допитам за мнението Ви относно приложения проект за баня. Размерите ѝ са 170х270 см.
Притеснявам се дали това е най-оптималното разпределение? Дали е подходящо да има пана от светлите (с ромбове) плочки?
Ще се раздвам да споделите мнения.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
https://www.dropbox.com/s/fsmgjammd8p35l4/40000.jpg Не ми допада къта с вграденото казанче и шкафа. Идеи?

Lqs, къде ти правиха проекта? Simple Smile

Моята баня е почти идентична като разпределение, но вратата ми се намира там, където при теб е малкото шкафче. Разликата е, че ние затворихме със стъклен параван по поръчка, включвайки към душовото пространство частта, на която ти имаш саксия и обърнахме душа на стената, на която ти е мивката, така имаме много пространство напред за къпане.

# 995
  • София
  • Мнения: 2 132
Така, аз вече събрах достатъчно информация и днес отивам за плочките и пр. неща, които трябва да взема преди майсторите да дойдат. Избрала съм тези плочки: http://www.keraton.bg/fayans.php?tile_type=1&serie=70  - Лила, като не мисля да наблягам на декор, а фризове изобщо няма да слагаме, малко шаренийка ми идват Та ако някой има впечатления от плочкие да пише, много масови са , предвид и ниската цена имам известни притеснения. А ако случайно някой може да покаже реални снимки ще е идеално, само на проект ги има.
Pupitka , към теб имам един въпрос. Не виждам праг на душ кабината в твоята баня- как е монтирана?

# 996
  • София
  • Мнения: 1 742
Плочките  са добри. Правих  зелената и лилавата  серия. Единствено фризовете са по-малки от плочките. Довечера ако имам време ще кача снимки.

# 997
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Geraldine изглеждат страхотно

# 998
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076

Pupitka , към теб имам един въпрос. Не виждам праг на душ кабината в твоята баня- как е монтирана?
Монтирана е с овален праг в тон с плочките,който е вграден в тях. Поръчан е от Баня Стил,не е граден.  На едната снимка непосредствено след ремонта се вижда:
Скрит текст:
На мен плочките ми харесват,а и ние сме с турски плочки и мога да кажа само хубави неща-нито цветът е мръднал,нито имам някакви проблеми с тях. Единствено декорациите ни са от Баня стил.  Peace

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 09:15 от Pupitka

# 999
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря, за отговора Pupitka, значи направо идеално става с тия прагове!
Румен, сложи лична снимка на аватара, ще пиеш бира всеки път като те срещна  Grinning
Мерита, радвам се, че ти харесват Simple Smile



# 1 000
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Да,идеални са,изобщо нямат нищо общо с ония бели грозотии,наречени дъно на кабината. Sick  Simple Smile Можеш да избираш от всякакви цветове и си стои съвсем естествено.

# 1 001
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
 Pupitka,а душ кабината от къде е и колко ви излезе? Peace

# 1 002
  • София
  • Мнения: 12 229
  Бързо въпросче, някой знае ли ако височината на бойлера  е 120 см, колко разстояние минимум е необходимо за да може да се монтира. Предполагам, че е нужно и отгоре и отдолу да остане известно място нали, но колко е то?

# 1 003
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
Здравейте на всички! wavey
От доста време следя форума, но за първи път пиша.
Настъпи момента да се изправя пред предизвикателството "Баня".

Искам да се допитам за мнението Ви относно приложения проект за баня. Размерите ѝ са 170х270 см.
Притеснявам се дали това е най-оптималното разпределение? Дали е подходящо да има пана от светлите (с ромбове) плочки?
Ще се раздвам да споделите мнения.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
https://www.dropbox.com/s/fsmgjammd8p35l4/40000.jpg Не ми допада къта с вграденото казанче и шкафа. Идеи?

така губиш много пространство долу вляво, за мен най-добрия вариант е параван или врата от край до край(до куфара)


Така, аз вече събрах достатъчно информация и днес отивам за плочките и пр. неща, които трябва да взема преди майсторите да дойдат. Избрала съм тези плочки: http://www.keraton.bg/fayans.php?tile_type=1&serie=70  - Лила, като не мисля да наблягам на декор, а фризове изобщо няма да слагаме, малко шаренийка ми идват Та ако някой има впечатления от плочкие да пише, много масови са , предвид и ниската цена имам известни притеснения. А ако случайно някой може да покаже реални снимки ще е идеално, само на проект ги има.
Pupitka , към теб имам един въпрос. Не виждам праг на душ кабината в твоята баня- как е монтирана?
извинявай за включването(дано не се приема като самоцелна реклама), но преди 3 дни приключихме една такава баня..., съвсем професионално мнение, плочките бяха много зле..., криви и т.н., не че банята не стана добре, но си беше наказание



https://www.facebook.com/media/set/?set=a.365767786806500.76959. … &notif_t=like последните снимки от албума

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 14:11 от Любенов Любомир

# 1 004
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Pupitka,а душ кабината от къде е и колко ви излезе? Peace
Излезе ни 270лв пак от Баня стил. Ето я само,че без поддушовото корито:
http://baniastil.com/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B8 … B%D0%BE-5003.html

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 10:11 от Pupitka

Общи условия

Активация на акаунт