Мнения и коментари за новите промени по визията на сайта

  • 92 057
  • 2 958
  •   1
Отговори
# 2 085
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
От снощи не бях влизала. Много мило ми стана, като видях старата визия в темите  Crazy Ама до кога ли?

# 2 086
  • Варна
  • Мнения: 25 293
БГ- Мама беше институция,
Не е била никога институция.
Беше институция, беше.
Вярвайте си.  Tired
Добре де, що за безсмислен спор?  Какво влагате в понятието Институция, че и аз се обърках.

# 2 087
  • Мнения: 2 483
И при мен не бачка падащото меню горе  Tired

# 2 088
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Това с падащото меню е стар бъг - имало го е и преди, много преди подвизите на лоперите.
Като се скролне надолу и то се скрива... и край.  Whistling
Като се качите най-горе на страницата, трябва да бачка, обаче.

# 2 089
  • София
  • Мнения: 6 188
Това с падащото меню е стар бъг - имало го е и преди, много преди подвизите на лоперите.
Като се скролне надолу и то се скрива... и край.  Whistling
Като се качите най-горе на страницата, трябва да бачка, обаче.

Мда, така е при мен. Най- горе работи, иначе- не.
И тази тема не ми излиза в новите отговори.

# 2 090
  • Мнения: 13 206
Много ми е хубаво така, дано се запази този приятен и удобен вид!

# 2 091
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Ай, чиститу!
  bouquet

# 2 092
  • София
  • Мнения: 4 903
Към дизайнерите и собствениците на сайта:

http://www.bgpro.com/articles/navigation.php



 smile3501 smile3501 smile3501

# 2 093
# 2 094
# 2 095
  • Мнения: 5
Може би следващия път трябва да се обърнат към въпросния г-н Георгиев, той май ще се справи доста по-добре Simple Smile

А натруфената кола - ужас!   hahaha

# 2 096
  • Мнения: 3 911
Хора, какво ви става,  тези 500 ли са, 700 ли са, 900  хиляди ли, вече отдавна са избити/сме ги избили, от далечната 2008 г. до сега.
Не ми се пише повече, извадихте ме от сивия сектор, но не можах да се въздържа.
Имате на разположение Търговски регистър, ГФО и т.н., за да си правите откритията.

Какво ви говори факта, че за нерегистирани потребители форумът изглежда по новия начин, а? Това ще е и за напред.

И междо другото Иванчо Господин Николов не е татин, а е мамин, но при предната продажба Мариана е успокоила паството и не са се задълбавали повече, а и отдавна не е само той.
Добре дошли в Матрицата, пардон "платформата".

# 2 097
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Ммм даа,
Колеги компютърната техника не е проста работа. Програмирането също.
Аз живях в една друга епоха.
Тогава беше важно да не се губи информацията.Тя беше тртойно защитена. През главата ми са минали 4 големи машини и поне 50 вида малки.  Машини не се правеха за 3 г. И на запад и на изток. Куплунзите бяха позлатени. Инженера знаеше всеки бит къде се мотае по шините, по интегралните схеми, ... Програмиста всяка точка , запетайка.За 3 дни инженера и програмиста  откриваха грешка от 1 стотинка на база данни окръг..  Библиотеката на една машина за техническото поддържане беще стая 10 на 5  на 3  метра запълнена до тавана. Та един англичанин каза че докато се научим за какво да ползваме машините ще ги изхвърлим . Така и стана. Тогава четяхме фантастични разкази как машините ще победят човека . Така става сега. Човека е роб на машината.Скъсах си нервите  с един младок , който реши че ще прави сайтове.
Колкото по шареничък, колкото по- сложни програми ползваше за да  го прави , толкова ме изкарваше от нерви.     Моя комп е на 14 години. и още може да работи , ако вие младото поколение не се осъзнаете и не помислите как си пилеете здравето и нервите да ставате роби на машините.
Всяко гениално нещо е най простичкото.Машината трябва да слугува на Човека а не обратното.

Та като за начало питам , за какво ви са големи аватари, за какво ви са видео клипове по темите , за какво ви са  картинки , които не отговарят на темата? Дори всеки цвят натоварва системата и гълта ресурси.
За какво ви са зевзеците / така казвам на пляскащите човечета/  и то поне да е едно , ами цели 2,3, ..10 ?
Те , тез зевзечета ви правят роби.
Те тез ви изсмукват жизнените сили.

Например , на мен не ми харесват  в тази версия  бутоните , почти са нечетивни, синия цвят , ...
По законите на човешкото око, цветовете трябва да са пастелни , ненатоварващи са сивия , зеления  цвят .Преди 40 г. никой не учеше дизайн , но мониторитв бяха зелени  
Има много закони които трябва да се знаят за човека , за да се направи така , че машината да помага на човека.

Нека да сме по-търпеливи и да оставим децата да се учат.Никой не се родил научен . А да се научат и плащащите , че простичкото е гениално и за него да плащат.
Друг е въпроса че парите не са у когото трябва . От тези у които са парите , пак от закона на дядо ми дето само знаеше да пише и чете , ще оцелеят само 10 процента. Останалите 90 процента ще пилеят вашето  а и на децата ви бъдеще.    
 

# 2 098
  • Мнения: 6 362
Започвам с това, че не съм чела цялата тема.
И ненарочно, поради невъзможност, но и нарочно, защото...
Защото съм сигурна и знам какви са оплакванията.
Защото знам какви са проблемите.
Защото ги предвиждах.

Приемам критиките. Съгласна съм с голяма част от тях.
Разбирам изнервеността. Обяснима е и разбираема.
Не мога да приема обаче обидите и съвсем крайните измислици (то не бях оприличена на Станишев, сега пък наречена Мариана някоя си, то че сме взели 900 хиляди-милион-два лева/евро... за справка - подценявате ни, през 2008 г. Сашо Диков съобщи, че сме взели 5 млн. евро, моля - сверете си инфото).

Не съм отговаряла в темата и не го правя поради няколко причини - първите са прекалено лични и не касаят работата, а ангажименти към семейството ми, но и второ - защото предпочитам във всеки възможен момент да работя много, защото определено ситуацията го изисква, трето - защото знам какви са проблемите, какви са исканията и от какво имат нужда хората, които са свикнали да влизат тук, и четвърто - защото не приемам ситуацията за моя грешка и не мога да защитавам и да се обяснявам за неща, които и на мен не ми харесват или не одобрявам.

Мога само да кажа, че съжалявам. Съжалявам, че се наложи да се случи това.
Ще започна да отговарям и да защитавам позицията си по промените тогава, когато съм убедена, че са това, което трябва да са или поне са близо до...
Дотогава, просто ще Ви помоля да спестите личните обиди.
Да, съзнавам, че може голяма част от Вас да се чувстват засегнати, но моля... не съм си позволявала да обиждам никого персонално! Съвестта ми е чиста, че всичките тези 11 години работя по 10-15-понякога 20 часа в денонощието, но не защото това ми носи златни кюлчета и после се рина в пари, а защото за мен лично БГ-Мамма е дете, защото е и продължава да бъде кауза и проект, а не бизнес и не средство за изкарване на прехраната, не просто работа, а нещо живо, за което се грижа, за което мисля почти денонощно и за което отделям повече внимание, отколкото дори на собствените си деца взети заедно, но ме боли точно толкова, колкото и за тях, когато има проблем.
Да, аз също бих искала да върна визията и форума, и отношенията в 2003-2004 година, но не може, няма начин. Нито технологиите са същите, нито изискванията, нито потреблението, нито хората.
Променя се не само външния вид, а изцяло платформата върху която е градено, защото до момента 11 години само е "кърпено" в опити за надграждане. Няма обаче как да се надгради и предложи нещо работещо стабилно, да се добавят нови полезни функционалности, които съм убедена, че ще се харесат, ако основата е изключително слаба, архаична и въобще не е съобразена нито със сегашните технологии, нито със сегашната натовареност.

По отношение на сегашните промени.
Да, има доста бъгове (като линкът от НОВО след темите, проблеми с менюто и т.н.), които ще бъдат отстранени.
Смятам, че заглавната страница е изключително по-функционална, отколкото предишната, когато всъщност нямаше нищо, освен насипани линкове, в които повечето хора трудно се ориентираха (изключително нисък % хора въобще влизаха и ползваха началната страница).
Смятам, че след съобразяване с Вашите забележки видът на началната страница е добър, а функционалността му е повишена в пъти.
Всички линкове към форуми и подфоруми са качени и добавени горе в менюто. Надявам се скоро (предполагам януари-февруари) да е готова функционалността, която да дава възможност всеки да подбира кои форуми да вижда в Бързи връзки в лявата колона на заглавна - т.е. там да може да добави линкове към любимите си форуми, а в раздел Активни теми от заглавната страница ще може да вижда само темите от форумите, които го интересуват.

По отношение на изгледа на форум - смятам, че в момента заглавията на темите са добре четими и достатъчно ясни и разликата във визията на списъка с теми е минимална, в сравнение с предишната.
Що се касае до дясната колона, там се предвижда да има различни функционалности, които да се показват в различните тематични форуми, а не както досега всичко на всички навсякъде. Напр. избрани рецепти в готварския, калкулатор на бременността в мамешкия, калкулатор за тегло и телесна маса в Диетите, програма на ТВ в Кино и телевизия и т.н., и т.н. (съвсем общи примери, не се хващайте за конкретика, моля).

За изгледа на тема... Това, което мога да обещая е, че ще се боря за постигане на максимално изчистен, ненатоварващ очите, удобен и читаем вид, съобразен максимално с изискванията и потребностите, както и с навиците на всички, които ползваме сайта ежедневно и по много.
Да, връщането на стария дизайн за регистрирани потребители е временно.
При преработка на новия дизайн, той ще бъде "пускан" във вариант за нерегистрирани, така че всички Вие да може (като излезете от профила си) да го видите и да споделите мнението си.

И последна молба - моля, разберете, че превръщането на темата в говорилня и тема за много, много оплюване, клюки, злословене и какво ли още не, няма да помогне да стане сайтът по-добър.
Аргументираните критики, ясно изразените несъгласия и ясно описаните проблеми, дори и крайно негативни, но съдържателни и по същество коментари, са добре дошли. Моля, помогнете ми/ни заедно да направим промените така, че тук да продължава да ни е удобно, приятно, уютно и функционално.

Благодаря Ви!

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 02:32 от BG-Mamma™

# 2 099
  • Мнения: 3 675
Реших да кликна на "Как да отделим мъжа си от компютъра" и ето какво видях
В темите са се появили огромни реклами и са доста нескопосано направени. Този Аcer не можеше ли да бъде сложен до цената и да не се превръща рекламата в километрична пътека или и за празното място сте ни подготвили още рекламки?
И защо не си тествахте приумиците и след като измислете нещо по-добро, функционално и работещо, чак тогава да ни го покажете?

 

Общи условия

Активация на акаунт