Поредното суеверие за кърменето

  • 1 472
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
А аз си мислех, че съм чула всички митове и суеверия за кърменето. Да, ама не. Чудя се какво ли още ще излезе newsm78
Изобщо не си чула всичко Laughing Заедно с една друга кърмачка от квартала ходим на аеробика. Децата ни са с 15 дни разлика в полза на моето, а ние ходим от седмица. Та вчера в съблекалнята говорим за кърменето и една мацка казва - Вие да внимавате, че изобщо не е хубаво да се кърми и да се спортува. Аз така направих мастопатия, когато бебето ми беше на три месеца, намаля ми кърмата и всичко това от спорта.
И ние двете така Shocked Да, не е удачно да се спортува и кърми, ама нашите бебоци превалиха шестия месец, лактацията ни е регулирана, всичко е съвсем различно. Но нали разбираш, че това с мастопатията ме разби - и това доктор го бил казал - ако спортуваш и кърмиш = мастопатия!

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
И аз съм чувала само за лятото поради повишена опасност от стомашно-чревна инфекция. Отбиване преди Заговезни ми се вижда голяма щуротия hahaha Това е религиозен празник и според мен започващите пости не могат да имат връзка с кърменето. Още повече, че бременните и малкоти деца са освободени от християнското задължение да постят.

# 17
  • САЩ
  • Мнения: 323
Хи хи , а мюсулманите кога не бива да отбиват???

Те сигурно преди Рамадана Laughing.
А аз си мислех, че съм чула всички митове и суеверия за кърменето. Да, ама не. Чудя се какво ли още ще излезе newsm78

Обратното - гледат да отбиват преди Рамадана. Причината е, че кърмачките са освободени от гладуването по време на Рамадана, но след отбиването трябва да си изгладуват пропуснатото.  Пък техните "пости" са много тежки, защото освен, че не се яде през деня, и вода не се пие, което за кърмачка според мен е немислимо. Това го знам от позната мюсюлманка от Либия, разхождахме заедно децата като бяха бебета.

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 21:02 от summer

# 18
  • Мнения: 250
О, да. И на мен една роднина ми се обади по тел. да ме предупреди да не го отбивам по време на пости. Ама да ти кажа това са живи глупости, изобщо не вярвам на такива неща. Даже ми беше казала и детето като стане на 40 дни незнам какво си да направя и да ида на църква и ала-бала. Нали не вярваш, че някой ги спазва тези неща. Joy

# 19
  • Мнения: 3 550
Не съм чувала такова нещо. Ще питам още утре. На мен ми звучи като някакво "бабешко" християнство.

# 20
  • Мнения: 1 277
Много ми хареса това за "бабешкото християнство"  Laughing. Изобщо, ама изобщо не мисля да подчинявам кърменето на някакви канони, независимо от кого са наложени Naughty. Мислех си за някакво логично обяснение на "забраната", ама такова ми убягва.

# 21
  • Мнения: 3 550
Както и предполагах - суеверие.

# 22
  • София
  • Мнения: 172
И аз мисля че е поредното суеверие. По време на пост болни хора, бременни и кърмачки не са длъжни да спазват поста, що се отнася до храната (постът не е диета , а има и духовна страна). Така че не виждам логична причина да не си отбиеш детето по време на пости.

# 23
  • Мнения: 1 014
Аз мисля, че това произхожда точно от факта, че кърмачките са освободени от пости и ако отбиеш по време на пости би следвало да постиш, т.к. вече не си кърмачка. Но така няма да можеш да спазиш целият пост от самото начало. Това е, обаче, само ако ти си ревностна христианка и по принцип следваш канона. Струва ми се, че в нашата държава са малко тези, които наистина спазват поста от вяра, повечето го правят като вид диета.

# 24
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Снощи една позната ме пита:"Кърмиш ли я още?".И аз отговарям-да,като имам кърма ще я кърмя.И тя се изцепи-"Ами нали само да 40 дена се кърмят бебетата и повече няма нужда????"
Направо паднах,мислех,че част от митовете са измислица,ама и на мен ми се случи.

# 25
  • Мнения: 111
Цитат
Аз мисля, че това произхожда точно от факта, че кърмачките са освободени от пости и ако отбиеш по време на пости би следвало да постиш, т.к. вече не си кърмачка. Но така няма да можеш да спазиш целият пост от самото начало.
Е ми, ако имаш намерение да отбиваш през постите, почвай да си постиш още от началото им и така когато отбиеш ще си в крак.  Party

Иначе - за бременни, кърмещи, деца и болни пости не важат, така че много не му мислете, ами хапвайте. newsm64

Общи условия

Активация на акаунт