Възможно ли е?

  • 916
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
Не се подавай!  #Cussing out
Обривът най-вероятно е от стафилококите ( малкият  ми син имаше такива).
Детето ти не може да е алергично от кърмата ти, така че просто не приемай млечни храни.
И кърмата ти НЕ Е МАЛКО (или поне много лесно можеш да я увеличиш).
Опитай се да махнеш бутилката и предлагай гърда нон стоп.
НАй- искерно ти желая успех!

# 16
  • Мнения: 4 076
Фанита, дъщеря ми е с Алергия към белтъка на кравето мляко. Аз съм на диета и я кърмя - ТОЧНО в този случай това е изключително важно. Много е важно да върнеш бебето към гърда, аз успях за около седмица в началото. Дори детето наистина да има АБКМ и по някаква причина не кърмиш, то не бива да пие хипоалергенно мляко, каквото е НАН ХА, а хидролизирано - Фризопеп, Алфаре.
Казваш, че кърмата ти намалява - вариантът да върнеш кърмата си е с кърмене - не се предавай! Тук винаги ще намериш подкрепа, не се отказвай! Дори кърмата ти да ти се струва малко в момента има начини да я върнеш, важното е да си мотивирана и информирана - не се предоверявай на педиатърката ти, а намери време да разгледаш библиотеката!
Успех, ще видиш, че нещата ще се оправят!

# 17
  • Мнения: 435
А взе ли секрет от гърлото и носа ? Каза ли да ги лекуваш с нещо ?
Моя синковец имаше стафилококус ауреус , казаха ми да мажа носа отвътре с Бактробан , ама аз нали съм от рогатите и отидох при още двама лекари , единия каза , че най-вероятно са дошли от родилния дом стафилококите и да не правя нищо , другия каза да капвам кърма в нослето . Аз реших да не пипам и нещата се оправиха за около 10-12 дни . Беше изпъпчен по лицето , главата и врата . След няколко дни пък започна да се бели кожата му , но и това от самосебеси мина . Това се получава от хормоните , няма страшно , в края на първия месец ще се разхубави и ще стане едно пухкаво , усмихнато бебче  Heart Eyes
Моите най-искрени извинения , ако съм те накарала да се почувстваш нападната  . Гнева ми е изцяло към педиатрите .
Ако имаш нужда от помощ , можеш да разчиташ на мен  Hug  bouquet
Успех и не им се давай без бой  Wink

# 18
  • Варна
  • Мнения: 632
.. дори и по този начин и щом това се очертава единствения за момента - така да е !
Иначе кърмата ми е малко Sad Лекарката каза да дохранвам, но много се надявам да му стига на детето това, което мога да му предложа аз.
Ако не реагираш веднага относно даването от шише има много голяма вероятност детето да се отбие и да свикне да пие само от шише.От биберона млякото тече по-лесно и бебето не полага никакви усилия да суче,така за по-кратко време то поема по-голямо количество.Така,че моят съвет е да махнеш шишето с биберона и да предлагаш само гърдата.Това и най-бързият,лесен и сигурен начин да стимулираш лактацията. Ако вече е привикнало бебето - предлагай гърда и след това минимални количества мляко(желателно е изцедена кърма,а не АМ). Моята дъщеря така я дохранвах с шише с изцедена кърма обаче,когато беше на 2-3 месеца и после ми трябваше поне седмица,за да я откажа и да свикне само да суче. Така,че не задълбавай проблема и не губи ценно време - вземи си бебчето и си го гушкай и си го кърми, ако се налага и по цял ден.
Успех ти желая  Hug

Общи условия

Активация на акаунт