Операция на миома 2

  • 137 045
  • 740
  •   3
Отговори
# 720
  • Мнения: 46 572
И аз още не мога. Направо имам чувството, че е сън, страх ме е да не се събудя...
Пускам снимките от ехографите, за да не ме помислите за луда  Embarassed

д-р Тошева, 14.01.
Направи снимка само на най-голямата, като каза, че не успява да я хване цялата и вероятно е малко по-голяма.
Скрит текст:

д-р Попов, 19.01.
И той направи само на голямата, другата само ми я показа, но явно не представляваше интерес (пред другата всичко бледнееше Mr. Green), успя да я хване и наистина се оказа малко по-голяма.
Скрит текст:

Билките започнах да пия на 15-ти януари.
Т.е. това са прегледите 3 седмици след тях.

д-р Горчев, 04.02.
Скрит текст:



д-р Илиев 05.02.
Скрит текст:

# 721
  • Мнения: 14
Здравейте, преди време бях чела темичката, но сега започнах да се замислям за операция. Просто ми писна от кървища всеки месец  #2gunfire
Някой може ли да ми каже каква е цената на операцията в момента?
А и тази билкова рецепта, която споменава Не се сърди, човече, знаеш ли какво съдържа? Може ли да я споделиш?
 Simple Smile

# 722
  • Мнения: 46 572
А и тази билкова рецепта, която споменава Не се сърди, човече, знаеш ли какво съдържа? Може ли да я споделиш?
 Simple Smile
Скрит текст:



Майка ми е била с много силни кръвоизливи, всъщност точно така е разбрала за Карагьозов, получила е кръвоизлив докато е била по служебни работи в офиса на негова пациентка...

# 723
  • Мнения: 14
Не се сърди, човече, много благодаря. Аз нали нахална и вече звъннах в аптеката да си ги поръчам.
Ще пробвам пък дано има някакво подобрение.
Моята миома е от 5 години и направо ми изпили нервичките вече. А, не съм раждала и се страхувам от операция. Ако и това не помогне, се мятам в Плевен.
Все пак, ще съм благодарна ако някой ми каже каква е цената на операцията.  Money Money Money

# 724
  • Мнения: 46 572
Цената за махане на миомата ли?
1950 лв. е коремната, + още 3 допълнителни нощувки по 300 лв.
Лапарото, ако може да се махне с него, би трябвало да е по-евтино, но не знам колко точно...

# 725
  • Мнения: 14
Благодаря ти!
Ще пробвам чайовете и междувременно ще събирам парички. Дано поне с тези билки да понамалеят кръвоизливите, да изкарам лятото и на есен с песен Wink
При тебе имаше ли такъв ефект или още не си имала възможност да забележиш?

# 726
  • Мнения: 46 572
Моят цикъл е много точен и лек, никога не съм имала кръвоизливи, затова и толкова късно отидох на лекар...
Но след билките беше още по-лек. Дано помогнат и при теб Hug

# 727
  • Мнения: 2 461
НСЧ, аз ти вярвам,но моето притеснение е че снимките са ти от разл.лекари. Ако се върнеш пак при Попов какво ли ще покаже...При мен един лекар ми показва 5 см, а няколки други 3 и малко.Това ме довежда до размисли за тези ехографи.

# 728
  • Мнения: 14
При мен на един и същ ехограф ми показва различни размери всеки път. Просто зависи как ще ч измерят. Тя не е правилна форма.
Пък и снимките от последните двама дават почти еднакви размери като гледам...

# 729
  • Мнения: 46 572
Така е за ехографите. На няколко см не обръщам внимание, т.е. дали ще е 5 или 7, допустимо е, но тук става дума за огромна разлика от 16 до 7...
А Горчев явно е имал предвид, че матката като цяло е уголемена, но на снимките на отделните миоми вече няма такава гигантска. Иначе матката наистина е огромна, но вече с размери с 5 месечна бременност, не на 6 като миналия месец. Което се мери без ехограф, само с опипване на корема и положението спрямо пъпа и там няма грешка. То и аз си я напипвах, че "слиза" надолу.
И като цяло е осезаемо, имах огромен корем, нарасна последната година, въпреки усилията ми за здравословно хранене, пречеше ми при елементарни дейности, уморявах се лесно. Сега шкембето изчезна, облекчението е толкова голямо, все едно съм махнала 10 кила  Crazy

Каквото и да е, при всички случаи не е нараснала, ще се следя често и ако не мърда или нараства ще лягам под ножа...

# 730
  • София
  • Мнения: 3 390
На мен в Надежда лапарото ще ми струва 750лв като занеса и направление. Включва всичко-предоперативни изследвания, операция, престой...Единствино, ако не нося документ за кръвна група-още 28 лв.

# 731
  • София
  • Мнения: 12 012
1755 ми струва на мен в Болница Щерев без участието на НЗОК с включен престой.

# 732
  • Мнения: 4 270
1 300 лв. в Софиямед, с направление, плюс 17 лв. и нещо за три нощувки.

# 733
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 479
Змия би ли споделила кой те оперира в Щерев, както и каква бе твоята миома и колко голяма бе при операцията. Може и на ЛС.

# 734
  • София
  • Мнения: 12 012
Змия би ли споделила кой те оперира в Щерев, както и каква бе твоята миома и колко голяма бе при операцията. Може и на ЛС.

Иван Димитров и Мария Коновалова ме оперираха, Димитров ме наблюдава отдавна, попаднах при него заради проблеми с шийката и последвала конизация. На въпроса каква е била миомата не мога да отговоря, нямам идея каква е била и какви са разликите по принцип. Размерът бе около 5 см.

Общи условия

Активация на акаунт