Как бързо времето отмина - петдесета ФЕВРУАРСКА тема вече е в архива! (51)

  • 61 370
  • 726
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 831
Мале, Ника, завидях! Честно!
Без уреда остен за ръчкане, не желае да прочете ред. За четенето - там с борба; писането - чете се, но може и по-добре. Книга се отваря само в краен случай - ама много краен - наказана поне 1 месец без ТВ и комп. Разказването - мъка, цял първи срок ме убеждава, че г-жата не искала да разказват - ми разйказвателните едва ли ги иска в математически запис...
Словесни задачи - бърза, бърза, бърза, все едно гони влак  ефекта е тотална омазвация на всички възможни ариетметични действия...]
Това Софи нали.
При Калина положението е мааалко по-добре, но и там има отпор  Mr. Green
Така че браво на Бо, детето е за похвала щом учи самичко, ще свикне и с краснписа...

# 166
  • Мнения: 307
Честит рожден ден на Ивайла,Симеон и Георги!

Ники голямо браво на Бо!Нека все така да е!
Аз като гледам моите тетрадки до 4-ти клас направо са страшни откъм краснопис.Има време,ще се научи.
Слънч те повечкото деца май все заради бързане се огелпват.

Може и съвпадение да е това с напишкването.Но няма да ви казвам на каква топка ми бе корема цял ден.По принцип и аз много викам,но за пръв път не я гушкам вечер.Пък тя нали се е нацедила при нас Crazy

и хайде на кафенце

# 167
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Е, хайде, не съм по кафето, ама с това котараче, което си пуснала Пухи, ще си направя едно мустаче на горната джукичка! Flutter
Ех, Ника, брат ми същите ги твореше, закрива, не следи какво пише и всичко се качваше на горния ред.  Laughing Евала на Бо, съзнателно е детето, интересно му е - от това по-хубаво няма. А и вие перфектно сте го измислили. Като се сетя, мен никой не ме поглеждаше, съвсем отговорно го казвам. Нито са ме изпитвали, нито са ми седели на главата - ходех си на занималня, но ми беше голям кеф и да уча, и да чета книги. Ако имах възможност щях да уча цял живот! Blush Ама братлето го нарочиха, че като е левичар ще му е трудно и голямо натискане беше, голям тормоз да ставал човек - еми стана човек, ма с отвращение.. Joy  Една книга е прочел, няколко пъти, ама една! Grinning

# 168
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 429
Нико, Никооо, моята Калина е същата, с тази разлика, че тя наистина чете от 4-годишна (научи се сама!) и се интересува по същия начин от много неща, но от краснописа ѝ ще страдат и нашите учителници, няма начин - левачето на мама трудно ще се впише в норматива. То и аз, видна деснячка, не успявах (и още не успявам, наскоро пробвах да набия един ред гугли, ма такива криви излязоха, че чак ме е срам), та тя ли.

Но пък печатните букви си ги научи, може би от книгите, и си се опитва да пише, да съчетава и съчинява изречения (лошото е, че бързо ѝ омръзва, ама туй да ѝ е кусура).

При нас наистина натискът няма да работи, познавам си стоката - той само ще генерира още и още инат (Калина е може би нумеро уно в областта), докато не достигнем до вселенски взрив. Но пък ще разчитам на нейната самоинициатива, докъдето и докогато я има.

Това, което трябва да възпитаме, е внимание, търпение и ред, много ми е чудно как ще стане, след като към момента туй дете се отказва при първата срещана трудност и отклонява внимание при първия сигнал за нещо по-интересно. Нормално или не, не знам, но това е толкова трудно изкоренимо. Дано попадне на добри учителки! ooooh!

Мен ме натискаха много за учене, нямах грам дисциплина (иначе чета и аз от 3-4 годишна и баш оттогава съм си книгоман, но това не ми помогна, та затуй се съмнявам да помогне и на Халята). Е, поизучих се с 300 зора, но си останах същата като характер. Та не знам къде са границите на човешките възможности в случая (моя и на Кали), аз не искам да ги преминаваме с Калина.

Абе, въобще, туй темата за 4-годишните ли беше? hahaha

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 13:49 от Мяуче

# 169
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, верно се отклоняваме от темата на четиригодишните  Laughing, ама нека се подготвят и другите какво ги чака след има- няма 2-3 годинки.  Laughing Да ни прощавате иначе, че досаждаме!

Та, Мяу - вниманието, концентрацията и борбъта с трудностите се учи именно в първи клас - и нашия ич го нямаше с концентрацията - ти му говориш, оно си блее.  Peace Ма те повечето от класа са така де, аз понеже контактувам с няколко майки, и като гледам оплакванията са ни еднакви.  Peace Общо взето това явно е нормално за първия срок на първи клас, за мен беше важно да не стресираме допълнително детето и явно налучкахме верния път с него.  Peace Иначе проблеми с дисциплината е ясно, че нямаме. Ся като се е затръшкал да учи руски... голяма работа е начи.  Laughing
Хубаво е, ако можете да изберете учителка, която би допаднала на детето - ние така направихме, след като се презентираха госпожите на живо /има такава практика в нашето училище, преди приема на първолаците  Peace/. Аз иначе се бях насочила към разни прехвалени имена, но като ги видях на въпросната презентация се отказах, и избрах съвсем друга госпожа, която Бо харесва.  Peace



Пф, аз утре съм извънредно на работа, хубавото е, че ще почивам в понделник.  bowuu

# 170
  • Мнения: 1 067
Добър ви ден мацки !  Hug Чета ви всеки ден ,ама нямам муза за писане  Blush
Честито на всички пораснали февруарчета ,да са живи и здрави и безкрайно щастливи   bouquet .
Ние стягаме рождения ден, тази година малко по капризни избори има дребния ,ама ще му направим кефа ,веднъж в годината е само негов ден.Пожела да има палячо в градината  Crazy ,преглътнахме го и ще има  Whistling .Вечерта ще има клубче и така.Мисля следващата седмица до13.02 да не го пускам на градина,че пак му текнаха сополи и не ми се рискува  Praynig
Иначе вчера бяхме на ЖК,бебата е добре ,вече е цели 639 гр.  4470 .Застанала е косо маймуната и ми е стъпила на мехура ,та постоянно ми се пишка  Joy .За сега всичко върви добре ,а дано така продължава  Praynig
Весел уикенд ,времето изглежда ще е приятно  Whistling

# 171
  • София
  • Мнения: 110


Привет!

Мики, радвам се, че всичко е наред с бебето!  Peace Дръж ни в течение! А големия с кеф си го глезете и му угаждайте, че след няколко месеца няма да е вече център на Вселената.  hahaha

Ника, Мяуче, на мен ми е приятно да чета за неща (особено трудности  Twisted Evil ), които ще ме касаят в едно необозримо бъдеще. Истината е, че се кефя да разбера как я карат Калина и БоCrazy При нас в детската градина вече се говори за училища, прескачане на групи и т.н. неща, които смятам да си ги спестя още някоя друга година. Аз дори не знам какви училища има наблизо.  Crazy

Иначе Диди е добре, зариби се по Дора изследователката и си измисляме мисии докато я водя по улиците (който е гледал тази промивка на мозъци знае за какво става въпрос  ooooh! ). Накара ме да я науча да брои до 10 на испански и да видите с какво настървение се научи. CrazyПърво ме врънка да ѝ повтарям до откат, после да показвам и с пръсти на ръцете, после да я слушам как брои и да я поправям и накрая да я оставя сама да брои като в никакъв случай не ѝ помагам (7 я затрудни).  bowuu Тъй че в момента брои до 10 на английски и испански и до 100 на български (макар че и над 100 се оправя). За сравнение, баба ѝ ме помоли да я науча на някакво стихче, което да каже за изненада на РД на дядо си. Избрах най-елементарното, мъчих я на два пъти и няма, братче.  Tired Отказах се, естествено. То било много тъпо да натискаш детето насила да учи.  Mr. Green

# 172
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, мацки  Hug

Признавам, че не съм ви чела  Embarassed

Изпуснала съм много рождени дни  Embarassed Да са здрави Февруарчетата реколта 2010, да са много щастливи и непослушни  Hug

Знам, че Максето на Ника ... май е днес рожденик ... Да е здрав и все така да "ръси" лафчета, с които да ни радва и усмихва  Wink

Ние от вече 4-ри дни сме у дома с бебе Диана ... Хапва, будува, обзаведе се с колики и така Simple Smile Ирина все иска да я гледа и смело изхвърля нааканите памперси  Joy Това е решила, че е нейно задължение  hahaha

Хайде, до скоро, че не знам кога пак ще мога да се добера до компютъра Simple Smile

Лек ден!

П.П. Юхуу, понеже си гледам първия пост на темите ни и като отчет  Embarassed ... Би ли сместила и следното инфо: 14,600 кг. и 102 см. на 4-ри години за Ирина Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 фев 2014, 13:04 от Почти безобидн@

# 173
  • София
  • Мнения: 831
Честито на Максо, да е жив и здрав! Ника, винаги да те радва и да ти дава множество поводи за гордост Simple Smile
Юхи, знаеш, че Калина прескочи една група - не го прави, определено 2 градинска ѝ е леко нанагорна... 1 година на тяхната крехка възраст е адски много, но ние сме се хванали на хорото и ще го караме така.  Peace
Почти безобидна, много се радвам, че вече сте у дома и всичко е наред с Диана! Много моля, някоя снимка лелите да видят, ако може.  Crazy

Аз се разбих от работа тоя уикенд, освен ученето със Софи, чистих прах до умопомрачение, в момента пак се върти поредната сушилня и пералня.  Crazy Пак се очертава тежка седмица, така че на вас желая лека, успешна и слънчева седмица, изпълнена с много успехи! Simple Smile

# 174
  • София
  • Мнения: 6 011
Много ви благодаря за честитките за Максето, да са живи и здрави всички дечица от темата ни!   bouquet


Днес моя рожденник е изключително зъл, лигав и непоносим... Партито иначе му беше у дома, така, както си го пожела сам.  Crazy Сега вечерта като излизахме, вече сериозно го заплашихме, че ако не се държи прилично, ще го оставим вкъщи и той млъкна, докато не се настани в колата. След това най-сериозно се обърна към нас с думите: "Благодаря ви, че ме взехте!" Да се смееш ли, да плачеш ли, отде толкоз възпитание се пръкна у нашто семейство...
Аз утре ще почивам извънредно, ще разхвърлям децата по институциите и голямо чистене и пране ме чака след отпътуването на свеки.

# 175
  • София
  • Мнения: 110


Честито на Ирина, Макс и останалите рожденици! Да са здрави, усмихнати, щастливи деца!

От вчера е задухал някакъв доста силен вятър и в резултат в момента виждам кристално чисто Витоша.  Crazy

# 176
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Здравейте!
Пропуснах рождениците, но с малко закъснение да е честита 4-тата годинка на Макси! Да е много здрав, безгрижен, весел и да запази словесния си чар!  bouquet
И на мен ми е много интересно да ви чета и да си представям как ще е при нас.
Безобидна, хубаво си е у дома, а и помощниците са много - браво на Ирка! Бързо да преминават коликите на Диди! И не на последно място: снимки! снимки! снимки! Grinning
Мики, навестявай ни по-често и все с такива хубави вести. Явко има виждане по въпроса, как да не откликне човек.  Hug
Дано на Бо никога не му хрумва това с палячото - изпитвам ужас, гнус и страх от всякакви палячовци, клоуни и т.н. Тези дни ми е тъпо и изпитвам непрекъснат страх.  newsm78
Много успешна седмица, момичета!

# 177
  • Мнения: 307
Честито на рождениците от тия дни!
Ирка Сияна е луда по Дора Crazy Повтаря с тях,крещи ли крещи GrinningТова е любимото и филмче.
Мяу,Ники разказвайте,разказвайте!Много е интересно даже.Ей сега ще се изтъркалят и ще имаме и ние ученици Simple Smile
Безобидна дано на бебе Диди и минават бързо коликите.Браво на кака Ирина.

Днес ходихме и поръчахме тортите за рд-то на Сиси.Малката много се вълнува Simple SmileИ аз чакам с нетърпение,че от четвъртък съм отпуска.10 дена е,но все пак за мен е много.

# 178
  • Мнения: 163
Привет!
Никич, на патеричка честито на Макси! Безподобен сладур е той. Heart Eyes
Павлинке, добре сте си дошли!
Честит рожден ден и на Иринка! Чакам снимки на Дианка! Hug
Юхич, при нас се гледат и Дора, и Диего, и още 100 неща, та ми е ясна картинката. hahaha

# 179
  • София
  • Мнения: 110
Начи можете да ми съчувствате как в ранни зори ми се налага да викам: "Хайде, вамонос, тръгвайте със нас!" , да изпълняваме мисия "Асансьор, тротоар, детската градина.... " и да гоним някаква въображаема тъпа лисица, която се опитвала да ни открадне ръкавиците. A, да, при пристигане в градината, естествено, трябва да кажем Абре, за да се отвори вратата.  hahaha

Отделно Диди непрекъснато ме разпитва как било жълто, синьо, червено и лилаво на испански. Аз бях забравила, но си припомних.

Общи условия

Активация на акаунт