Как бързо времето отмина - петдесета ФЕВРУАРСКА тема вече е в архива! (51)

  • 61 237
  • 726
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 110
И на мен ми предстои първи клас сега с Калина, но слава Богу, и да искам, няма да имам време да го преповтарям. Противореча си само съвсем леко.

Майка ми беше бременна с трето когато брат ми беше първи клас. Плюс работа като преподавател (доста работа имаше), естествено. Никакви баби наоколо. После пък той като беше втори клас, бебето беше малко, аз предучилищна. Нищо от това не попречи на амбицията, ръчкането и побутването на първолака и чавдарчето после.  bowuu hahaha

# 391
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Абе, знам си аз, че иде реч за спортна злоба, ма ше видим. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Щото като първо дете, съм точно от най-ръчканите. Sick Sick Sick Tired Tired Tired

# 392
  • София
  • Мнения: 110
Абе, знам си аз, че иде реч за спортна злоба...

Нещо такова. Или аз поне горещо се надявам да е така. А да не е всеобща тенденция, която ще повлече и мен, бедната.  Crazy

# 393
  • София
  • Мнения: 817
Аз също съм от често ръчканите. Затова се въздържам от ИЗЛИШНО ръчкане, но все пак тия деца трябва да научат нещо, нали.

Мяуска, Юху - не се заричайте. Не че ще ви налегнат болни амбиции, не. И при мен ги няма, просто материала 1-4 клас е свързан с подготовка за първата матура след 4 клас. В случая става дума по-скоро за помощ. И за да не съм голословна, ще дам елементарни примери, с които аз с сблъсках:
- 1 клас - децата решават текстови задачи с междинна сметка, още преди да са взели цялата азбука, камо ли пък да могат да четат.
- започват да учат пренасяне на думата на нов ред, преди да са наясно какво е сричка и така...
- по английки 1 клас не пишат. Да ама във втори, се предполага, че вече знаят азбуката и могат да пишат.
- има доста сериозни пропасти, никакви часове за упражнения
- от тях се иска да разказват урок в 3 клас без изобщо някой да им е обяснил как трябва да се предава текст
-план на урока било остаряло... и децата учат урока наизуст. Друго и не могат да направят, защото не разбират написаното, а и не могат да го предадат със свои думи, щото нямат достатъчен речник.
-Не пишат дадено на текстовите заддачи и ги карат да смятат наум и да пишат един израз на цялата задача, дето при все инженернатами диплома и аз ще сбъркам.
Та ролята на родителя е да помогне, да обясни, да прочете, да преведе ... ей за това говоря аз.
А иначе съпротивата за учене я има и за там има нужда от малко борба - съгласете се, гадно му е на детето да види, че на изходното ниво по ДОИ само то се е провалило... някак си трбява да не е по-зле поне от общата маса.  Peace

# 394
  • София
  • Мнения: 110
Слънчи, никой не се зарича, ние се надявамеCrazy

Ето, виж, например от твоя пост ме притеснява, че според теб дете, което не се ръчка вкъщи (т.е. допълнително учене под надзор на възрастен, отделно от домашното), ще се провали на задължителното изходно ниво.  Rolling Eyes

Една от градините в района се ремонтира през лятото (3 месеца  Tired ) иии съответно децата от там ги прибира нашето ОДЗ. Дотук ОК. Родителите вече сме писали някакви декларации за посещенията през летните месеци, но с оглед на новото положение, ни карат да преосмислим идеята си за почивка и ако обичаме да си приберем децата за цялото лято, защото те не можели да гарантират живота и здравето имShocked Мдам, не можах да снимам въпросната бележка, под която има списък - да се подпишем, че сме уведомени. Подразни ме ужасния заплашителен тон.  Crossing Arms

# 395
  • София
  • Мнения: 817
Юхи, и аз бих избесняла. Ми нагли са!
Имаш ли право да заявиш сборна груп -> имаш. Заявила ли си-> заявила в срок.
А това, че не могат да се грижат за тях си е техен проблем!
Имало е сборни групи в ОДЗ-то на Софи, ми разделиха децата, прибраха им вещите и така... па се погрижиха за живота и здравето им. Заслужават да им викнете ТВ или да питате в Инспектората... как точно не могат да гарантират. Що не си попреосмислят отпуските те, а?
И аз се ядосах. Stop

# 396
  • Мнения: 307
Добро утро!


Юхче при условие,че ще има сборни групи,нямат право да връщат деца!Какво означава,че не могат да се грижат за здравето и живота им,та нали те то правят всеки ден ,независимо от броя на децата ooooh!На Сияна в градината миналата година имаше такива деца от една друга градина.И казаха,че децата от яслата ще ги прехвърлят в градината чак когато си тръгнат "гостите".На малко по-висок глас им обясних,че не съм съгласна и един ден директорката ме гони да ми каже,че Сияна ще бъде преместена на време.Така тя тръгна на градина,а децата от яслената група стояха в яслата до края на декември,което за мен не беше правилно въобще Crazy
Иначе сега за лятото даже не ни казват,че ще има сборни групи-"не се знаело още".Майки от други градини ми казват,че тази година отново няма да затварят.
Леле,като говорите за училище чак страх ме хваща.Какво ни чака и нас и децата..... ooooh!
Иначе ние сме добре.Борим се с един запушен нос вече втора седмица,дано се оправи милата вече. Другата седмица имат тържество в градината да изпратят първолаците и Сиси има стихче и много се вълнува.Отделно юни има три концерта и е на седмото небе.

# 397
  • София
  • Мнения: 110


Слънчи, какво да се прави. Разбирам чудесно, че са натоварени. Разбирам чудесно, че имат да чистят отпуски. Разбирам чудесно, че този ремонт на другото ОДЗ им идва изневиделица. Не разбирам що трябва с тоя заплашителен тон да се обръщат и както винаги да вменяват вина у родителите, които, нали, не са успели да осигурят 3 месеца и половина почивка на децата си през лятото. Не разбирам и защо е нужно да се размишлява на глас кой може и кой не може да си прибере детето през лятото (майките в майчинство, семействата, където предимно баби прибират децата и т.н.) и да се прави оценка едва ли не как живееш. Когато попитах защо е написана така бележката, ми се отговори, че това са деца, не куфари, както и че понякога въпросът е на живот и смърт.  #Crazy

Сборните групи не ме притесняват, децата също не се притесняват. Трета поредна година Диди ще е в сборни групи. Така или иначе едната им госпожа беше от началото на годината досега в болнични и през тях мина целия персонал на ОДЗ-то, директорката ги е гледала, включително са правили сборни групи с други деца от крилото (които са предучилищна).

Иначе на Диди съм ѝ осигурила общо около 40 дни почивка през лятото (на 2 пъти) и това е абсолютния максимум. И то егати почивката - с нас, докато работим всеки божи ден.  hahaha

п.с. Пух, писали сме едновременно, ама си оставям кафето.

# 398
  • София
  • Мнения: 817
Слънчи, какво да се прави. Разбирам чудесно, че са натоварени. Разбирам чудесно, че имат да чистят отпуски. Разбирам чудесно, че този ремонт на другото ОДЗ им идва изневиделица. Не разбирам що трябва с тоя заплашителен тон да се обръщат и както винаги да вменяват вина у родителите, които, нали, не са успели да осигурят 3 месеца и половина почивка на децата си през лятото. Не разбирам и защо е нужно да се размишлява на глас кой може и кой не може да си прибере детето през лятото (майките в майчинство, семействата, където предимно баби прибират децата и т.н.) и да се прави оценка едва ли не как живееш. Когато попитах защо е написана така бележката, ми се отговори, че това са деца, не куфари, както и че понякога въпросът е на живот и смърт.  #Crazy

Ха де, и аз това питам. Между другото, това, което виждаш сега като бележки и вменяване на вина го има същото и в училище. Тогава няма сборна група и се чудиш как да се спасяваш поединично, но вменяването на вината е в още по-големи мащаби. Ако децата имат ниски оценки - ми родителите са виновни; ако са палави - отново родителите; Ако госпожата не се справя тях - отново родителите не са ги възпитали. При нас искат да си носят книги за в менждучасията, за да не вдигат шум. ooooh! Общо взето ще резюмирам, че за всичко са виновни родителите, нямат никакви права освен редовно да даряват доброволно за родителското настоятелство  Mr. Green и да вършат работата на учителя - да преподават индивидуално на детето вкъщи.
Понабрала съм им напоследък на нашите, особено след униформите на Софи, които цифром и словом ми излязоха 422 лв.  ooooh!  Stop
Иначе не мога да не кажа - гледах снимки, Диди е прекрасна, Сисето също! Всички са прекрасни дечица, хубави, умни да са ни живи и здрави!
Хубав ден ви желая Simple Smile

# 399
  • Мнения: 36
привет!

оф, мноЛ страшно ми се види... първи клас. напоследък осъзнавам, колко много всъщност Амели порасна.....  Rolling Eyes имат пиеска довечера в детската. учителката я похвали, че научила не само нейното стихотворение, а и тези на другите деца. много й харесва в градината! въпреки това взех решение това да й е последната седмица там. всяка седмица прихваща вируси и болести, а аз все треперя да не ги предаде на бебето. слава Богу, молитвите ми се чуват, понеже нито със скарлатина го зарази, нито с нещо друго. имайки и предвид, че след 3 седмици летим за БГ, по-добре да я гледам аз, за да няма неприятни изненади.
аз не съм се вясвала с месеци, ама не пречи да започна със словоизлиянията Simple Smile

приятна тема обсъждате - летни ваканции. ако на някой му влиза в периметъра Ямбол, много моля, да се обади предварително, за да се видим! още помня миналата година как се разминахме с Юхуу.
пък споменавайки те, ти какво се тревожиш за Диди? мчи тя вече пише  Shocked догодина сигур и таблицата за умножение ще знае. имайки предвид пък прекалената ти заетост, мога и там мога да ти 'дам акъл', наеми си помощник/чка в работата, ето например мен, хехехе. хем ще имаш време за детето, хем и да четеш и повече книжки.  Peace
слънче, аз съм изпуснала, какво учиш, ама да ти спори!
и на всички останали, които се занимават с диетуване Wink

# 400
  • София
  • Мнения: 110

...ти какво се тревожиш за Диди?

Аз за Диди хич не се тревожа, тревогата ми е чисто егоистична - притеснявам се от заплахата образователната система да нахлуе трайно в живота и ежедневието ми.  help hahaha Не че не желая да се занимавам с Диди (и с останалите ми 1-2-3 хипотетични деца  Crazy ), но предпочитам с учебната програма да се занимават в училище, пък вкъщи да се учи на... нещата от живота.  fiuuuuuu

Иначе ако ходим към Елхово, ш'се обадим.  Flutter

Слънчи, зяпнах от учудване! 422 лв.?!?!  ku-ku

# 401
  • Мнения: 1 067
Момичета на 27.05 се роди моята прекрасна Маги 3350/48.още сме в болницата.ще пиша като се приберем Hug

# 402
  • София
  • Мнения: 817
Ехеее, Микииии, честито!   bouquet
Да е жива и здрава Маги, нямам търпение да ни я покажеш!

Миличка Маги, добре дошла на този свят! Желая ти да си здрава, щастлива и много успешна във всичко! Бати много да те гледа и да се грижи за теб Simple Smile

Мики, бързо възтановяване и надявам се до скоро Simple Smile

# 403
  • София
  • Мнения: 110


Мики, честито! Дошла на малката Маги! Бързо да се прибирате вкъщи - здрави, възстановени и със свежи сили! Бъдете много щастливи цялото семейство!

# 404
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добро утро, дами  Hug Hug Hug

Мики, да е здрава Маги и много да ви радва   bouquet

Относно образованието ... ще замълча, защото според мен, с готвените реформи, само ще става по-зле ...

Иначе и ние растем и дивеем Simple Smile
Скрит текст:

В сряда мина тържеството на Ирина - много сладка пчеличка ми беше  Wink
Скрит текст:

... а в понеделник имаха спортен празник  Joy
Скрит текст:

И така ... всичко си е в "релсите"  Joy

Лек ден, дами  Wink

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 06:46 от Почти безобидн@

Общи условия

Активация на акаунт