Как бързо времето отмина - петдесета ФЕВРУАРСКА тема вече е в архива! (51)

  • 61 225
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 110

На моя мъж му казах тази година никакви цветя, искам рокля, е имам рокля  Grinning

Аз получих бижу, цветя, тенджера и тиган.

# 601
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Да дам принос към доизписване на темата с един пост! То срамота!
Че, Юху, добре са те обзавели. Аз получих едно много капризно и лесно загиващо цвете, чудя се да се замислям ли какво искат да ми кажат или да му се радвам, че е екзотично! Crazy hahaha
Сърце нямам да тормозя за мерки, ама ще си ги запиша ей така, протоколно тук, че ша ги забравя. (5 год. - 108см./19кг.) При нас е едно и също, безинтересно и скучно.
Ми толкова! Сполай ви! Hug

# 602
  • Мнения: 304
Аз си минах с един зюмбюл и обещания за плътски наслади... hahaha Мисля, че вече мога с чиста съвест да ви се попохваля малко така... Живи и здрави септември месец ще си имаме ново попълнение. Отдавна исках да споделя, ама тоз път си потраях, че пусти суеверия... Засега нещата са потресаващи - повръщане, повръщане и дотук -7кг...

# 603
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Бобишана  Hug Hug Hug Леле, че прекрасна новина  Heart Eyes

Сега остава и другите (за които загатна Юхчо) да се похвалят ..., че нещо си мълчат  Crossing Arms

Аз минах с роза (от най-голямата); картичка направена от средната и  Hug-ки от мъЖото  Joy

За протокола - на 5 години Ирина е: 109 см. и 17 кг. Simple Smile

# 604
  • Мнения: 1 067
Йееее! Още едно бебенце на път  newsm44
Бобиш честито, лека бременност и здраво пухкаво бебе на финала!  Hug
У нас нищо ново, бебето расте, с Явор учим букви и чингели и чакаме да се затопли !ю
Мерки на 5г. 108 см/ 18 кг

# 605
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Бобиш честито мила, хайде да спира това повръщане и да се насладиш на безпроблемна бременност  Hug

Мале Мики букви и ченгели  Rolling Eyes мойто диване толкова е своенравна, че не иска нищо да й се показва, пише някои букви, нз от къде ги знае (може би от кака й) пише цифрите, но някои като 2 и 5 са й мн трудни и аз искам да й покажа, тя почва да реве не било така, тя иска по своя си начин и това е, отказах се вече нищо не показвам  Crossing Arms

За протокола Ивайла е 106см и 16,500кг.

# 606
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Е, Бобишaн, честито! Дa ти минaвa лошото и лекa бременност, a септември едно здрaво бебе. Когa е терминa?
Къде се зaгaтвa зa бременни, дaвaйте дa ги видим? Party

# 607
  • Мнения: 304
И аз съм изпуснала за бременните...
Далче, 27.09 е термина, ама честно казано, очаквам първата седмица на октомври, че късна овулация съм имала съответния месец...
Мойто диване не желае да пише с никой освен с едната си леля. На мен ми заяви, че не се държа като майка, а като госпожа, когато го строих да пишем. Сега уикендите леля му се занимава с образователната дейност и го вкарва в хард групите-ръкописно Б вече тренират ooooh!

# 608
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
О, Бобиш! Амче как тъй си траеш ти? Предлагам да родиш момиченце на моя рд (29 септември).  Party

Чакай, че интересна тема се зачекна. А вие, аджаба, защо тормозите децата с писане? Нямат ли си тия деца игри и играчки?

Люся на 5 е 119 см. и 22 кг., но не го записвайте зася, защото кг. са от преди няколко месеца. Може да е заякнала. Утре ще се коригирам и тогава вече може да се вписва, ако има кой, де. Две поредни години не съм се отчитала явно и инфото е потънало в бездната.

# 609
  • Мнения: 304
О, Бобиш! Амче как тъй си траеш ти? Предлагам да родиш момиченце на моя рд (29 септември).  Party

Чакай, че интересна тема се зачекна. А вие, аджаба, защо тормозите децата с писане? Нямат ли си тия деца игри и играчки?


Съгласна, Мяу!
Аз лично мойто го потормозвам, защото в градината обръщат основно внимание почти само на изобразителното изкуство. Той разпознава иначе цифрите до 10, повечето букви, но графически му е трудно да се координира и да ги възпроизведе. Щом визуално е готов аз реших да го тренирам и да пише. Но както споменах, само уикендите, през останалото време е Царят на компютъра...

# 610
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Борил сам се втурва да пише, много рядко, обикновено производни на името си (Болир, Робил, Лирбо) идва да му ги прочета и си се смее сам на това, което се получава. Веднъж седнах с него да го видя цифри може ли да изписва и той ми се разсърди, каза, че съм звяр и реших да не си приписвам и тази титла.  Crazy
Боби, хубави месеци са това октомври и септември, да ти олеква и да си караш спокойно до края.
Като стана дума за писане и учебни дела, кога мислите да пускате набор 2010 на училище - 2016 или 2017?

# 611
  • Мнения: 1 067
Явор тръгна на градина с набор 2009 и трябва да бъде първи клас през 2016 г. Пишем по - малко, защото не ходи на градина (не че там нещо учат) и не искам да виси само пред ТВ, което прави  Rolling Eyes
Няма да му навреди я, а като гледам и в училището, в което искам да го запишем, децата влизат добре подготвени.
То да не си представите 2 часа писане .Преговаряме буквите по картинка и изписва една страничка А5 с ченгелчета или буква

# 612
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Предпочитам да играят, а не да пишат, но понякога и писане се случва на игра (после ми носи да прочета). Целенасочено в никой случай. Дали би навредило, нямам представа.

Колебания за тръгване на у-ще не съм имала никога - моите тръгват с набора си. Така бях решила и за Калина, нищо че първо посещаваше ДГ с 2006 (а е родена през януари 2007). Ако беше останала с тях, щях да измисля нещо, само и само на у-ще да си тръгне „навреме” (според моите разбирания).

Халюша чете от 4-годишна, но не съм ѝ висяла на главата (то кога ли). Тя сама прояви интерес към буквите, знаеше ги още на 2, и изведнъж на 4 започна да ги свързва в думи, без мое активно участие (освен регулярното четене на книжки и приказки).

В момента е най-добра в класа по четене (влиза с книга и в кенефа), но това не прави училището скучно, а даже напротив - има доста други предизвикателства. Например да се научи да си пази нещата и да си подрежда чантата (оказа се ацки тежко за нея).

Людмила не желае да учи ни букви, ни гяволи, но да, пише си името и тя (Люси) и познава цифрите (откъде, Бога ми не знам, но не от мен, не и от ДГ).

БТВ, мерките са били учудващо верни. Остава си ръст 119 и тегло 22 (21,8) кг.

# 613
  • София
  • Мнения: 110
Охоо, Бобиш, честито!  Hug Страшно много се радвам! Дано повръщането да е единственото неразположение през бременността (и аз повръщах 9 месеца  Sick ) и накрая да се радваш на хубаво бебче!  Heart Eyes

п.с. Мнол съм тъпа.  ooooh! Бижуто го получих за годишнината (1 март), за 8 март са китката и тенджерите.  Crazy Чак аз си се зачудих като прочетох поста си.  hahaha

# 614
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ивайла пише и познава няколко букви, цифрите долу-горе, малко ги бърка ама нищо не съм й показвала по скоро кака й, играят си от време на време  на учителки(когато кака й е на кеф да се занимава с нея).
За училище със сигурност с набора си, мисля, че така е най добре.

Общи условия

Активация на акаунт