Да е мирна и щастлива Новата година, здраве и късмет нека всеки дом да има!

  • 57 593
  • 733
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 802
Фейт, днес му  извадих старото корито, пак същата история. Със слушалката като го къпем пак се ядосва, абе.....вече не знам какво да го правя  Whistling Водя го аз през деня в банята, слагам играчките в коритото и очите му се пълнят със сълзи, още докато стои на прага на банята. приказвам, обяснявам. Той обича да се гледа в огледалото и да се плези, но щом свърши играта там, пак се разстройва  Sick

Всеки ден ли го къпете? Защо не пропуснеш два, три, четири дена ако трябва, просто да позабрави.  Thinking

# 601
  • Мнения: 217
С този рев разредихме къпането, т.е. мием лице, ръце, дупе на мивката в кухнятя (добре, че е голяма и със слушалка) през ден вечер,иначе в банята. През деня пак в кухнята го мия, понеже за едно дупе не пускам душа в банята, а мивката там е малка и не става за нищо ooooh!

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 00:04 от pocoloco1

# 602
  • Мнения: 224
Като ви чета децата как реагират, като се позадържат вкъщи  ooooh! Моето е така, като се опитам да я изкарам  Mr. Green В нас се занимава и сама, иска и с мен. Но не мрънка кой знае колко. Калоянчо на Инна обаче е опасен. Нея затова и я няма толкова време. Като я види седнала и надига глас  Mr. Green АМа той си е бон бон  Heart Eyes
Данаека , като дойде момента за ясла, той ще е свикнал с теб още повече и много ще реве. Свиквай и стискай зъби! Като го водиш на ясла живот и здраве го хващаш за ръчичка и му говориш "Сега Дени, мама те води да си играеш, да папкаш и да се забавляваш". Не го гушкай, не го целувай за чао, не си взимайте довиждане, все едно няма да се видите. Предаваш го на собствен ход на лелката. Трудно е много, но всички запознати лелки съветват именно това. А те имат много опит. Ако пак реве много, нека го води баща му.
Рошли , да се оправя Ивчо бързо! Пък ще се видите все някога, ей го на  абитурентският бал на Дарито е близо  Mr. Green

# 603
  • Мнения: 7
Добро утро!

Фейт тази промяна за точкуването доколкото знам е приета вече, само че влиза в сила от април.  Simple Smile
За къпането- къпя я цялата 3 пъти седмично още в коритото, харесва й, само после при обличането и сешоара малко мрънка.
За излизането- Емма като види отворена врата и веднга се втурва навън, снега нещо не го отрази много много. Тези дни излизаме само около блока, а дядо й взима кухнята в студено време, че ние малко далече.
Мислим напролет вече да махаме количката и да взимаме триколка. Засега съм се спряла на тази- http://ohoboho.net/detska-trikolka-lexus-trike-3v1-lexx-trike.html Някакви мнения имате ли за нея?

Хубав ден и болничките да оздравяват!    Hug

# 604
  • Мнения: 201
Уфффф добро утро и от мен!
Фрамбуеса - ние имаме триколка от есента. Не сме я ползвали още много, защото Ники тогава спеше още по време на разходка. А бе едно разнообразие си е. Ники вече много рядко се застоява в количката, иска все да ходи. С триколката успяваме да стигнем до парка. Определено количката си е по удобна за дълги разтояния, може и памперса да му смениш ... багаж повече да носиш... ама кой ни пита кое ни е удобно. Питай мама Нуб, какво прави Тони, като ни види в парка с триколката......
За точките за яслата - освен, че отпада местоработата на родителите, отпадат и точките давани ако бабата или майката работят в системата на детските заведения. Нз обаче на какъв принцип сега ще ги класират децата, като всички ще са с еднакви точки.
Данаека - не го мисли от сега, като му дойде времето ще се намери решение на проблема, а и децата се променят. Както казваш, че Дени не обича да си стои вкъщи и обича да си играе по площадките, нищо чудно да свикне много бързо, веднага след като осъзнае, че ще го взимаш в края на деня, а не го изоставяш завинаги.
Поколоко много странно това с банята..... дано бързо да му мине. Моята племенница правеше парчета на майка й до доста голяма, недаваше да й мокрят главата и ревеше все едно я колят.
Целия апартамент е с главата нагоре....сутрин по 1 час подреждам...

# 605
  • Мнения: 224
Зори , аз вечер подреждам... В нас играчките всичките са в коридора и кухнята. Все дребни и разхвърляни... На обед ги събирам също, като ляга. А тя ходи по мен и ги вади. Най-обича демонстратъивно да вземе чашките, които съм напъхала една в друга и след мен да ги рони като Гретел..... Баща й е луд маниак на реда и малкото вещи, не му се прибира в нас  Mr. Green

# 606
  • shumen
  • Мнения: 18 055
Поколоко,ние също го къпем 2 пъти в седмицата в коритото,но не ми е правил проблем.Реве само докато мием главата,но иначе пляска из водата и се хили.
Стаси,аз това го знам,ама като го чуя как плаче за мен и мисля,че и аз ще се разплача.Направо ми къса сърцето.А затова да го води баща му няма как да стане,защото той сутрин излиза в 6.30 и вечер се прибира в 18.30.
Зори,според мен няма да се промени,че да не плаче за мен.Навън играе с децата,ама ако не е с мен мисля,че ще реве пак.
Днеска се чудя какво да го правя,че навънка е много студено,а и на мен не ми е добре нещо.

# 607
  • Мнения: 201
И аз подреждам по няколко пъти на ден, също и вечер, обаче понякога си лягам с него и всичко остава така, сутрин ставам с него и гледам първо него да обслужа - гърне, миене, обличане, ядене и после докато вкарам в в ред #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Фейти - ми идвайте ми на гости де, той Ники вече издържа поне до 11-11,30. И при нас е тежко положението и щях да ви посетя тия дни, но съм без кола и не ми се мръзне по рейсовете.

# 608
  • Мнения: 224
Зори , аз това разправям на ММ... сутрините са ми ужасни... На мен кафе и топла вода да приготвя, на малката закуската... После почистване на пода, после оправяне на чавето... сега с тея лекарства ми се удължава процедурата с половин час.... И то станало 10...
Данаека , ти ще ревеш, като го няма малкия.

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Здравейте и аз не съм писала скоро, но сега си пия кафето на спокойствие и имам десетина минутки преди да почна почистване и готвене.Изпратих малката при баба ми и ще се възползвам да поразчистя.Да ми е жива и здрава бабата. Hug
Гледам си говорите за банята и колко често я правите в коритото.Ние от началото на студения сезон я къпен веднъж седмично с коритото, а иначе под душа или както го наричаме -по бързата процедура.Но се е случвало и косичката под душа да я къпем, особено като се е намазала с нещо по главата. LaughingМного обича да я суша със сешоара и определено бих казала, че си чака банята за да заспи като къпано бебе. Simple Smile Поколоко, ние плачем на баня единствено, когато и се спи адски много и не може да чака вече. Дали и при вас не е нещо такова?
Рошли, да се оправя Ивчо, дано вече да е добре де,че то си мина време откакто писа и дано Дария да не се разболява покрай вас.И аз тея дни се притеснявам от тея грипни истории, но и много не сме излизали, най-много за десетина минутки пред блока.Аз не търпя студ и не ми се излиза.Иначе и Йоана мога да кажа , че си играе вкъщи, най-много иска бейбитв и разни песнички от компютрите.
Ева, дано Емма да е вече по-добре.
Този последния месец бих казала, че Йони вече почна да казва много повече думи и и ги осмисля вече кое какво е.Коронният и номер е рекламата на Старс с катеричката, която вика Ееееееее, с пицаааа!Това цялото го казва, както е на рекламата.Много е забавна.Та вече си казва хубаво аку и ме води към кукуто.Правим го веднъж на ден, предимно преди обед . Преди да казва аку имаше друг начин да ми казва,та отдавна нямаме пълен памперс, радвам се че послушах майка ми и още от 7 месец свикнахме с кукуто.Сега се учим на чиш, и се надявам това лято да ги махаме тея памперси. Praynig
Онзи ден сложихме и ние последната ваксина, единсвено надвечер вдигна 37,1, но може и да беше претоплена, защото след банята вече нямаше нищо.През цялото време и лепих лепенките за охлаждане.Сега чак на 6 години е следващата.Нас ни викат на мерки и теглилки чак март месец.Последно на година и три месеца беше 9 кг  и 74 см.Май ние сме най-дребните. Simple SmileКакто си казваме, отглеждаме си финна мадама. Laughing
Хайде , хубав ден на всички и бързо оздравяване на дечицата. Peace

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 11:28 от beefeater

# 610
  • Мнения: 184
Хриси е с хрема (за сега). Друго нищо няма. Ама така става, като са много деца в къщи. Все някой си носи по някое бацилче от у-ще и като тръгнат да се гушкат и целуват и малката е готова. Напират много зъбаци на куп и е супер нервна. Вчера спа забележителните 5 мин. Мисля че и днес ме очаква такъв прекрасен ден.
Аз съм се отказала да прибирам играчки. Само да ме види и взема торбата и я изсипва цялата. Да отчитам само дейност, няма смисъл  Twisted Evil Сутрините ми са за пиене на кафе  Mr. Green
Дано всички болни бързо се оправят и все по-малко да боледуват  Hug

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Здравейте мами,качих ви няколко снимки от забавленията ни в къщи,че и ние като Али на мама Стаси нямаме проблеми да си седим повечко в къщи.Тези дни не съм я изкарвала,майка идва да я гледа,а аз излизам по задачите и като пекне слънчице и се прибера да я изкарам тя взела че заспала,та няколко дни се разминава с излизането.Та като не се уморява много и сутрешното и спане към 10 часа е от 10-15 минути,та само ви четем заедно на компа и рядко пишем.
Дано Емма и Иво вече да са по добре и да оздравяват бързо,а Хриси този път нека да прескочи и да не тревожи мама с болести.
Що се отнася за разхвърляните играчки,в нашия хол винаги е минирана зона,прибрано е само докато спи,ММ и той като се върне от работа и види и не иска да се прибира,мисли си че само в нас е разхвърляно,а другите си гледат децата в подредени аптеки.
Данаека - Дени как седи мирен на тази шейна,поне сте щастливи че имате сняг.Не се тревожи за плакането.Мишо не ме оставяше да мръдна и до пейката в парка,трябваше все до него на пясъчника да стоя.А в яслата като видеше оградата и започваше от там да реве и се дърпа на зад,поне месец,но пък като свикна после нямаше проблеми и с градината,ходеше по цяло лято във всички сборни групи и беше любимеца на всички госпожи.

Моят съвет е НИКОГА НЕ ПЛАЧЕТЕ ПРЕД ДЕТЕТО КАТО ГО ОСТАВЯТЕ НЯКЪДЕ БЕЗ ВАС.Плачете от вън да не ви види.Децата свикват със всичко стига родителите им да могат да издържат,по важното е да не боледуват много.
Фейт и аз като теб съм доволна от късата коса,че лесно и бързо съхне,а догодина ще му мислим като порасне,че хич не дава да и бърша косата.
Поколоко пробвайте ако имаш стая без паркет да сложите коритото в нея и през деня а не вечерта да  го окъпите в него с много играчки в него.Голяма хамалогия ще е но да видиш да ли пак ще плаче,може да е нещо от банята.Моя син също мрънка все за това къпане,но пък като влезе,докато не свърши водата и не излиза.Както ММ му вика " Котките не обичат вода и ти си като тях ".

# 612
  • Мнения: 2 802
С този рев разредихме къпането, т.е. мием лице, ръце, дупе на мивката в кухнятя (добре, че е голяма и със слушалка) през ден вечер,иначе в банята. През деня пак в кухнята го мия, понеже за едно дупе не пускам душа в банята, а мивката там е малка и не става за нищо ooooh!

Значи в коритото го къпете през ден, така ли ... или аз не разбрах  newsm78
Ако е така, може да разредите, нали ти казвам че малкия му правим два пъти в седмица голяма баня в коритото като тогава мием и главата. Те сега не се потят или цапат толкова за да се мие всеки ден или през ден  Crazy


Стаси ... имаш си дете за милиони  Hug а Инна я разбирам защо не влиза, само като си представя Пламен как е я разбирам  Mr. Green да я поздравиш  Heart Eyes

frammbuesa аз моята количка отдавна я махнах, кажи речи от октомври вече не се вози в нея, та за на пролет определено няма да ми трябва. Замисляла съм се и аз за някакво друго возило, но още не знам какво  newsm78 Тази триколка която си показала е много хубава, не са ли тежки обаче и обемисти. Онези по-малките като че ли са по-добре за бутане или се лъжа  Whistling Иначе голяма промоция са и направили на тази триколка  Joy цял един лев ... определено не е за изпускане  hahaha

Зори, няма всички да са с еднакви точки. нали дават и за второ дете и за месторабота, за близначета, за осиновени деца и т.н ... все ще има деца с повече точки, пък и там работата нали знаеш, че е малко мътна  Rolling Eyes
В къщи също след Пламен можеш да намериш играчки навсякъде и във всякакви дупки и шкафове. това обаче не му стига, отваря де що може и вади и ли вади  ooooh! Прибирам по няколко пъти на ден, защото забелязвам, че като са му подредени отива и се заиграва повече с тях /за мен повече значи поне 10 минути де  Mr. Green/ а като са разхвърляни не са му интересни понеже знае, че вече е играл с тях и ги е зарязал  Mr. Green
Сутрин като стана първата работа е да запаля печката, после да го измия, преоблека и сменя памперса, нахраня и след това да отида да си направя кафе и да изпуша една цигара. Общо взето ако стане в 9, оправянето ми отнема поне час  Crazy

beefeater Браво на малката, започнала е вече да разбира много неща  Hug

Стеф, позна обаче че ще се разболее ... дано се разминете леко  Praynig


Такааа ... сега отивам да хапна, докато малкия спи, че и това чак сега ще правя, защото време нямамммммммммммммммммммм, какво остава за други работи  Mr. Green

# 613
  • Мнения: 7
Фейт  hahaha Абсолютно левчето си е левче, промоцията не е за изпускане Laughing Отделно ги питах колко време е гаранцията на триколката и те ми писаха, че е само месец, защото производителя, най- вероятно е от Китай, не дава никаква гаранция, и те от своя страна дават 1 месец гаранция.  Crazy Аз държа триколката да не е пластмасова, да има сенник, цяла дръжка и да ми допада визуално  Laughing Има една немска Puky, която много ми допада, но не ми е по джоба.  Искам с триколката да успявяме да стигнем до кухнята, която ни е малко далече, но пък Емма може да има други планове, знам ли.  Laughing

Зори, а каква е вашата триколка? За отпадането на точки от роднини работещи в детски заведения не бях разбрала, защото така или иначе нямаме такива.

Играчките Емма си ги разнася наляво надясно, пуска ги зад дивана, редовно си търся и телефона, като си звъня да го открия. Подреждам уж всеки ден, но не си личи особенно.  Grinning

# 614
  • Мнения: 201
Фрамбуеса - нашата е такава
http://bebe1.bg/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%8 … ---Extreme-813358
Има и още един модел, който е почти същия и ми се струва също удачен, ето този-
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=12111&cat=166
Бийфийтър - браво на малката, направо като те чета и все едно ми разказваш за дете поне с няколко месеца по-голямо от Ники. Той още нищо не казва, ака на гърнето сутрин, но понякога върши работата в памперса.
Фейти - точките за месторабота отпадат, за второ дете дават, ако децата са с малка разлика и по-голямото е в същото заведение....което за яслите децата трябва да са с много малка разлика. Така че ще има с повече точки, но масово децата ще са с еднакъв брой.

Общи условия

Активация на акаунт