НЕКОМПЕТЕНТНА МАНИКЮРИСТКА

  • 3 356
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
и да ,нищо не съм правила след като ме лакира-прибрах се,вечерях и излязох да видя приятелка...нито съм чистила с препарати,не съм си пресрещала ноктите или да съм вдигала тежко...нищо ...просто като се върнах след срещата ми с приятелката и си свалих ръкавиците гела се беше надул и се отлепяше все едно съм си сложила лепенка на ноктите

# 16
  • Мнения: 493
Нормално е да се получи този резултат при напълно НЕПРАВИЛНОТО поставяне на гела. Аз съм завършила курса за маникюрист, даже и работих известно време, така че мога да изкажа професионално мнение.
Единственият ми съвет в случая е при следващи ходения при непроучени салони (било то за фризьор или маникюрист) да гледаш на първо място дали има диплома, удостоверяваща завършения курс. След това при започване на самата процедура не е срамно да попиташ за подробно обяснение какво ще ти бъде правено, какви са рисковете от него, колко издържа и прочее. По самите отговори на тези въпроси също ще можеш да се ориентираш доколко е компетентна съответната служителка.

# 17
  • Мнения: 493
И ако искаш уточни за кой град и салон става въпрос, да няма и други пострадали. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 509
Моите познания в ноктопластиката са теоретични, но от написаното и аз виждам нередности. Това за маслото за кожички след нанасянето на обезмаслителя си мисля, че ти си в грешка. Няма как да ти сложи такова нещо, по-скоро е препарат за почистване на прахта от нокътната плочка, а  след това вече е сложила обезмаслител. Не е трябвало да ти маха лепкавия слой на първия слой, иначе за слагането на гела по средата не е грешно.

# 19
  • Мнения: 4
сега дали е било масло за кожички не знам...така ми каза тя ,защото аз исках да ми ги изреже и тя ми отказа.нямам изкаран курс за маникюрист,само съм л'бител и ходя да ме правят,но до сега не съм имала такова слагане на гел...
бихте ли ми уточнили кое е по-точно грешно в нейната работа?

# 20
  • Мнения: 493
За да се получи по-добра спойка между нокътя и гела, се слага на първо място обезмаслител (PH-регулатор), а след това и праймер (който е вид разредена киселина!). След това се полага и основа за гела, която се изпича. Нанася се и самият гел, който не се слага първо в средата на нокътя, а се покрива цялата нокътна плочка + изграждането на свободния край, ако не се ползват удължители. След изпичането се маха лепкав слой, изпилява се, т.е. се придава правилна форма, при което пак се слага още 1 слой гел, за да се попълят неравностите, пече се, пили се, слага се финиш за гел-а, след което чак се преминава към лакирането. След приключването чак се слага маслото за кожички.

# 21
  • Мнения: 4
значи е грешка от нейна страна да го разбирам... мерси много за информацията

# 22
  • Мнения: 493
Няма защо. Казвам правилните стъпки при поставянето на гел, защото съм виждала твърде много резултати от погрешно сложен гел (та дори и гел-лак) поради некомпетентност на маникюристката.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 509
Ако ти е казала това, ето ето ти първата грешка. Следващата груба грешка е махането на лепкавия слой от първия пласт гел.
yulleto_stz, явно не сме карали един и същи курс Mr. Green

# 24
  • Мнения: 493
Пилейки, т.е. оформяйки, едва ли пилиш заедно с лепкавия слой Simple Smile И дефакто той вече не е първи, а втори - след основата, която при повечето гелове е от самия гел.


А след полагането на нужните препарати преди полагането на основата и първия слой, не е от особено значение колко лепкави слоя ще махнеш. Wink

# 25
  • Мнения: 4
благодаря много за професионалното ви мнение...
определено утре ще ходя пак да си искам моето, пък ако ли не стане на моето- по инстритуциите Simple Smile newsm57 #Bad Talk

# 26
  • Мнения: 9 991
Нищо няма да направят институциите бъди убедена .Не е лекар да е разследват за небрежност ,няма закон против некадърност .   Аз вярвам , че е автентичен поста , именно защото не я посочва въпросната , което пък ме учудва . Хич не разбирам от гел лакове и ноктопластики , но да се сложи мазен слой било под лак или каквото и да е друго е повече от ясно , че няма да се задържи на нокътя .

# 27
  • Мнения: 1 958
След първият слой гел може да се махне лепкавият слой и да се пили.Също така може и да не се маха и да се слага втори и трети слой и накрая се почиства и придава необходимата форма.Нито едното е грешно, нито другото....Освен това е глупаво да търсим грешките на колежката при положение, че не сме били там, а клиента не знае какви препарати му слагат, как и по колко....Да приемем просто че не си е свършила работата както трябва явно и толкова!Просто не ходиш повече при нея, а там където са ти препоръчали други........

# 28
  • Мнения: 38
Оо, това много ми напомня на един мой кошмар с подобна "маникюристка" в Люлин.
Сложи ми от така наречения гел лак, който падна на другия ден. Разбира се, отидох да вдигна патардията и ми се отговори най-нагло, че ноктите ми видите ли били такива, не можело да се слага такъв лак на тях, което за мен беше ДЪЪЪ, защото преди това много пъти съм имала такъв лак и си е бил ок.
За съжаление, много пишман майстори се навъдиха къде ли не, не само при козметичките.....

Общи условия

Активация на акаунт