Магистратура Педагогика

  • 149 369
  • 467
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 682
Здравейте,
ако имате предвид за ВХТИ в Бургас, самите дати отдавна са качени и знаех, че ще са от 16.11 до 12.12, но ме интересува програмата, защото виждам, че някои специалности са само петък, събота и неделя, други пък са цялата седмица.

# 151
  • Сливен
  • Мнения: 894
Здравейте,
Прочетох темата.Имам следния въпрос- къде мога да запиша магистратура след професионален бакалавър, но в друго направление?(и въобще може ли това да се случи)
Ще съм благодарна на вашите коментари и съвети.

# 152
  • Мнения: 964
Здравейте,
Прочетох темата.Имам следния въпрос- къде мога да запиша магистратура след професионален бакалавър, но в друго направление?(и въобще може ли това да се случи)
Ще съм благодарна на вашите коментари и съвети.

тук ,
но догодина че за тази година минаха вече лекциите Simple Smile
http://www.fnpp.uni-sofia.bg/

# 153
  • Сливен
  • Мнения: 894
Благодаря  Simple Smile
Далеч ми е София, но и това е вариант. Simple Smile

# 154
  • Мнения: 11
Доколкото аз съм запозната - магистратура след професионален бакалавър може само в същата специалност.И аз съм завършила проф. бакалавър "Маркетинг" и от СУ ми обясниха наново да кандидатствам за бакалавър, за да уча за учител.Не знам в другите университети дали не предлагат някакви варианти, ако някой е запознат, моля да пише Simple Smile

# 155
  • Варна
  • Мнения: 190
Доколкото аз съм запозната - магистратура след професионален бакалавър може само в същата специалност.И аз съм завършила проф. бакалавър "Маркетинг" и от СУ ми обясниха наново да кандидатствам за бакалавър, за да уча за учител.Не знам в другите университети дали не предлагат някакви варианти, ако някой е запознат, моля да пише Simple Smile
Обадете се в шуменския университет мисля, че там имаше някаква възможност.

# 156
  • Мнения: 11
Доколкото аз съм запозната - магистратура след професионален бакалавър може само в същата специалност.И аз съм завършила проф. бакалавър "Маркетинг" и от СУ ми обясниха наново да кандидатствам за бакалавър, за да уча за учител.Не знам в другите университети дали не предлагат някакви варианти, ако някой е запознат, моля да пише Simple Smile
Обадете се в шуменския университет мисля, че там имаше някаква възможност.

Благодаря, но им разгледах сайта и установих, че не може. Единствено мога да кандидатствам в СУ ( той ми е най-близо) за бакалавър ПНУП, обаче  май късно съм се сетила какво искам да работя в предвид годините ми, така че ще си остане нереализирана мечта. Хубав ден  Simple Smile

# 157
  • Мнения: 2 590
Доколкото аз съм запозната - магистратура след професионален бакалавър може само в същата специалност.И аз съм завършила проф. бакалавър "Маркетинг" и от СУ ми обясниха наново да кандидатствам за бакалавър, за да уча за учител.Не знам в другите университети дали не предлагат някакви варианти, ако някой е запознат, моля да пише Simple Smile
Обадете се в шуменския университет мисля, че там имаше някаква възможност.

Благодаря, но им разгледах сайта и установих, че не може. Единствено мога да кандидатствам в СУ ( той ми е най-близо) за бакалавър ПНУП, обаче  май късно съм се сетила какво искам да работя в предвид годините ми, така че ще си остане нереализирана мечта. Хубав ден  Simple Smile
Все пак се обадете и питайте. Карам в момента магистратура НУП, ще бъда 4 семестъра, при самото записване обаче се запознах с дама, която каза, че ще е 5 семестъра, което ме изненада и тя ми обясни, че е след професионален бакалавър, та затова ще бъде 5 сем, но тя записа ПУП!

# 158
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте!
Интересува ме НУП за неспециалисти. Моля тези, които имат повече инфо и лични впечатления от СУ или от Бургаския Свободен да споделят, може и на лични. От прочетеното стигнах до заключението, че става дума за задочно обучение и заплащане, впоследствие можеш да практикуваш като начален учител т.е придобиваш учителска правоспособност.
1.Накрая магистратурата завършва с дипломна работа, нали? Всеки сам ли си избира темата или ти определят нещо?
2.Има ли стажове и практики? Колко дълго? Какво представляват?Къде се провеждат? Сам ли си търсиш къде да ги провеждаш, или те насочват някъде. Например, ако се провеждат само в Държавни училища, как си намирам къде да ги проведа? Може ли в частно училище, занималня...?
3. Има ли някъде подробна програма на това, което се учи през тези две години - дисциплини, хорариум, кой ги води, конспект на изучаваните теми. Интересни са ми предметите за неспециалистите и после тези от самата магистратура.
4. Има ли упражнения? Какво представляват?
5.Самото обучение-дали е съвременно,адекватно и интересно:
- има ли образователен портал, мудъл или нещо подобно. Лекторите качват ли полезни материали в него, лекции, теми..Това достатъчно ли е поне за минимална подготовка по предмета?
-как се провеждат самите лекции-има ли презентации за онагледяване и подбни; става ли дискусия понякога или просто се чете материята
-контакт с с преподавателите-отворени ли са за въпроси и помощ, приемно време, връзка с тях, отговарят ли на въпроси по имейла
-изучават ли се по-съвременни подходи в образованието или се набляга на традиционното и старото
-правят ли се проекти, курсови работи
-изпитите какво представляват
6.Учебници, учебни материали, лекции - откъде учите, достатъчно ли е?
7.Колко дни горе долу са лекциите на семестър?
8. Колко души е един поток, група или каквото там сте разделени по време на лекции и упражнения?
9.Интересно ли Вие, доволни ли сте?

# 159
  • София
  • Мнения: 1 250
Леле, толкова много въпроси, че ми стана зле да ги изчета, камо ли да отговоря. В сайта на ФНПП има телефони, звъни на секретарките, ходи лично, ще ти предоставят всякаква информация, включително аз си поисках плана на специалността и видях какви дисциплини се изучават.

# 160
  • Мнения: 10 547
Здравейте!
Интересува ме НУП за неспециалисти. Моля тези, които имат повече инфо и лични впечатления от СУ или от Бургаския Свободен да споделят, може и на лични. От прочетеното стигнах до заключението, че става дума за задочно обучение и заплащане, впоследствие можеш да практикуваш като начален учител т.е придобиваш учителска правоспособност.
1.Накрая магистратурата завършва с дипломна работа, нали? Всеки сам ли си избира темата или ти определят нещо?- държавен изпит
2.Има ли стажове и практики? Колко дълго? Какво представляват?Къде се провеждат? Сам ли си търсиш къде да ги провеждаш, или те насочват някъде. Например, ако се провеждат само в Държавни училища, как си намирам къде да ги проведа? Може ли в частно училище, занималня...?- НЕ
3. Има ли някъде подробна програма на това, което се учи през тези две години - дисциплини, хорариум, кой ги води, конспект на изучаваните теми. Интересни са ми предметите за неспециалистите и после тези от самата магистратура.- при секретаря на съответната катедра
4. Има ли упражнения? Какво представляват?- не
5.Самото обучение-дали е съвременно,адекватно и интересно:
- има ли образователен портал, мудъл или нещо подобно. Лекторите качват ли полезни материали в него, лекции, теми..Това достатъчно ли е поне за минимална подготовка по предмета?
-как се провеждат самите лекции-има ли презентации за онагледяване и подбни; става ли дискусия понякога или просто се чете материята
-контакт с с преподавателите-отворени ли са за въпроси и помощ, приемно време, връзка с тях, отговарят ли на въпроси по имейла
-изучават ли се по-съвременни подходи в образованието или се набляга на традиционното и старото
-правят ли се проекти, курсови работи
-изпитите какво представляват

Всичко зависи от това кой ти преподава. Ползва се мудъл, но не от всеки, има и презентации
6.Учебници, учебни материали, лекции - откъде учите, достатъчно ли е?- учебници има навсякъде
7.Колко дни горе долу са лекциите на семестър?- виж разписанието на лекциите за тази година
8. Колко души е един поток, група или каквото там сте разделени по време на лекции и упражнения? - 150 души поток, разделен на 6 групи
9.Интересно ли Вие, доволни ли сте?- не мога да отговаря, завърших друга специалност като второ висше.

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 260
Обмислям да запиша преквалификация по НУП във ВХТИ Бургас.... Интересува ме как протичат лекциите, какво представляват изпитите, все пак отдавна съм била студентка .....

# 162
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте,
за специалностите предучилищна педагогика или каквато и да е педагогика навсякъде има изпит по говорни и комуникативни способности , някои може ли да ми разясни как точно се провежда този изпит?
Благодаря предварително

# 163
  • София
  • Мнения: 1 250
K.Hristova , изпита ако може да се нарече изпит е разговор с комисията, за да могат да преценят дали имаш говорни дефекти. Например проблем с буквите Р, Ш и т.н. Питат те общи неща за 2-3 минути и това е. Поне преди години беше така Simple Smile

# 164
  • Варна
  • Мнения: 153
благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт