Нормално ли е децата да носят таблет в училище

  • 27 175
  • 680
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
12 години не би следвало да се оставя само вкъщи или на улицата...
Това пък защо?
Ако имаш предвид Закона за закрила на детето:
чл.8...
 (Sunglasses (Нова - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не оставят без надзор и грижа децата до 12-годишна възраст, ако с това се създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие.
...а не изобщо.

# 601
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да това. Като основание за специална защита на улицата.
Ние се разписвахме до 4ти клас кой и дали взема детето.

# 602
  • Мнения: 7 779
за 1 клас беше задължително да се води и взима от някой.
за 2-ри  първия срок задължително беше да се взима.
от 3-ти - пожелателно.

# 603
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами моето дете ходи само на училище от втората седмица на първи клас, като пътят му е около 20 минути пеш и минава по една от трите най-оживени улици в Русе. Би ми било притеснително да върви без телефон.  На училище не му звъня, но някой път го проверявам по пътя дали се е прибрал и докъде е стигнал. Понякога ми се обажда след часовете, че ще играе в градинката пред училище. Не че не мога да го науча да се оправя и без телефон /всъщност съм го научила какво да направи, ако му се счупи, откраднат или загуби телефона/, но защо пък да не се възползвам от тази възможност.

А това с този закон е неприложимо, според мен.

# 604
  • София
  • Мнения: 44 284
кое му е неприложимото пък на закона... друг е въпроса някой следи ли и ще следи ли за сазването му (по-скоро не).

За телефоните, сега в нашето у-ще въвели правило да се изключват по време на час. Сещайте се някой включва ли го след това... И да, за мен е важно да има телефон и ако поиска спокойно да може да се свърже с мен докато е там, а и аз с него.

# 605
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нищо лично към училието, но защо изключени, а не тихи?!

# 606
  • София
  • Мнения: 44 284
А де? Не получих смислен отговор на родителската... може би заради вибрациите нещо. Но то мен и на тих режим не ме устройва, той и него ще забравя да маха, та дали тих или изключен, разликата не е голяма за родителя.
Чудно ми е защо за учителите няма такива правила.

# 607
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма вибрации, ако ги изключиш.

За мен е важно детето да може да се обади при нужда. Родителят рядко се налага да звъни и още по-рядко има причина. Така че липсата на звук не е проблем.

# 608
  • София
  • Мнения: 44 284
На мен ми се е налагало 2-3 пъти за 2-те години в у-ще. 2 от пътите честно казано и със звук, не го чу просто.
Иначе и да е изключен, се включва за няколко секунди... ама все пак ми е супер  неприятно това ограничаване, защото знам, че той просто ще забравя да си го включва, през междучасията или в края на  часовете.

# 609
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Чудно ми е защо за учителите няма такива правила.
Защо си мислиш, че няма?

# 610
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Ами аз лично се свързвам по всяко време с моите няколко приятелки, които са учителки- повечето пъти са в час... Пък де да знам, може без звук да си държат телефоните, на бюрото, да ги виждат. Наистина не знам, ще взема да ги питам.

# 611
  • София
  • Мнения: 44 284
А, има ли? Защото на мен преподаватели са ми вдигали по време на час. Ако има подобни правила за тях, не би трябвало, нали?
Тарталета -на децата не им е позволено май да вдигат телефони в час, ако правилата са общи и на учителите следва да не им е.

# 612
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само аз ли проверявам дали е междучасие ако ще звъня на учител?

# 613
  • Мнения: 296
Само аз ли проверявам дали е междучасие ако ще звъня на учител?

О, я не говорете глупости Twisted Evil Разбира се, че е забранено и на учителите и родителите на децата прекрасно го знаят!

# 614
  • София
  • Мнения: 3 390
кое му е неприложимото пък на закона... друг е въпроса някой следи ли и ще следи ли за сазването му (по-скоро не).
Ами интересно ми е как се доказва кое "създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие....
Пък де да знам, може без звук да си държат телефоните, на бюрото, да ги виждат.
Хм, честно казано, май няма кой знае какво значение има дали ще са с изключен звук или не телефоните им, щом вдигат по време на час?!

Общи условия

Активация на акаунт