ЕЛП - отчетна 39

  • 21 927
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 784

И също така да зема да сторя дума,че извън тази тема и извън тук присъстващите хора плюс още двама-трима от групата съветски учени ще внимавам пред кого си отварям устата?

Щоо?

Ако Саркът не се появи до две страници, позволявате ли да пущам аз?
(Черкова пусна. )

Даа!

Черковата ми навя мило и подигово усещане. На втори прочит си затананиках "Каква жена, каква камбанария"  Laughing Преди да скочите да ме биете, ще се оправдая с една фраза на Обич (нея защо я няма?) - "пеперудена мисъл".

Ей я чабатата. Това са двете по-малки самунчета, които Кица отпочна мигновено. После баща ѝ видя сметката на едно от по-големите. Така в рамките на точно един ден, четирите самуна се съкратиха до един (малък) и 3/4. А днес варих боп, че да не остане неизяден хляб случайно.   ooooh! Не се фукам, рецептата е супер.


 Heart Eyes Heart Eyes

Най-ценното на пивницата е, че е като в пивница Simple Smile
Можеш да говориш каквото и както ти е на сърце,
все някой ще кимне с разбиране, почти всички ще
са "стоплили" за какво иде реч, почти всички ще
са забравили до сабахлян, че си правил простотии  Mr. Green
Като едно постоянно напиване в най-тесен кръг,
почти заговорнически  Hug


Amen! Simple Smile

СЕстри, като стигне Иро Кай до последната страница, ще помисли, че сме се обърнали на религиозна група.  Mr. Green



# 721
  • Мнения: 3 784
И честито 666 на Розето!  Laughing

# 722
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
И честито 666 на Розето!  Laughing

Малеее, това го прочетох като "И честито бебе на Розето!"  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Пуцинка, сподели, моля, рецептицата за чабата.

# 723
  • Мнения: 3 736
И честито 666 на Розето!  Laughing

Малеее, това го прочетох като "И честито бебе на Розето!"  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Алоу, лудата, вече нямаш търпение да повториш ли?  Mr. Green

Ето рецептата, добре, че вече я писах веднъж, та сега само ще копирам:

Скрит текст:
Чабата

ВАЖНО: 1 ч.ч. = 240 мл/140 мг брашно (според моята везна)

Закваска (прави се от предната вечер):
1/2 ч.ч. вода
1/2 ч.л. суха мая
1 ч.ч. брашно

Маята се разтваря във водата, добавя се брашното и се бърка енергично до хомогенизация. Покрива се и се оставя за през нощта.

Чабата:
2 ч.ч. и 2 с.л. вода (сложих общо почти 500 мл)
1 ч.л. суха мая
закваската
4 ч.ч. брашно
2 ч.л. сол

Маята се размива във водата и се добавя закваската. С ръце се размесва, докато закваската стане на сравнително малки парчета, не до пълна хомогенизация. Добавя се брашното със солта наведнъж и се меси с робот/миксер, докато заприлича на тесто.

Оставя се да почине 10-2 минути, след което отново се меси, на висока скорост, между 15 и 18 минути. При мен, с ръчен миксер, всичко отне 10 минути. Като индикатор за полуготовност може да се смята това, че тестото започва да изглежда по-еластично и започва да се заформя на топка около бъркалките, но не стегната топка. Стигне ли до това положение, месите още толкова, колкото дотогава. НЕ СЕ добавя брашно. На финала трябва да е все така меко, гладко и лъскаво.

Оставя се да втасва, докато си утрои обема.

Набрашнява се работната повърхност (по-голяма, по-добре), но ОБИЛНО и се изсипва втасалото тесто (сипе се като лепило, имайте предвид). Набрашнява се хубаво и отгоре, защото е адски лепкаво, ако се пипне с гола ръка, ще полепне по нея. С остър нож/резачка за пица се реже на желания брой самуни/хлебчета, слага се в тави върху хартия за печене и втасва още около половин час на открито, докато фурната се загрява на 250 градуса.

За четири средни самуна 10 минути в моята фурна бяха достатъчни. Тъмнозлатиста трябва да стане горната коричка.

Оригиналът

# 724
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
А, не,не, никак даже не бързам да повтарям.  Laughing
Благодаря за рецептаата  Hug

# 725
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Най-ценното на пивницата е, че е като в пивница Simple Smile
Можеш да говориш каквото и както ти е на сърце,
все някой ще кимне с разбиране, почти всички ще
са "стоплили" за какво иде реч, почти всички ще
са забравили до сабахлян, че си правил простотии  Mr. Green
Като едно постоянно напиване в най-тесен кръг,
почти заговорнически  Hug

Анге, смело с темата.  Hug

Без чубрица не е живот. Съгласна.

newsm10


Ан тъй. Пък най-хубавото е, че някой написва вместо тебе туй, дет си искал да кажеш и не се Абиш напразно.
За чубрицата - Анге, казвай къде, ше ти пращаме. Тя барем е лека.

# 726
  • Мнения: 3 736
Ан тъй. Пък най-хубавото е, че някой написва вместо тебе туй, дет си искал да кажеш и не се Абиш напразно.

Това си заслужава наздравето отвсякъде.  cheers

# 727
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
О, компанията, какво пиете? Я се сместете да седна край вас. Не се плашете, нищо ми няма на лицето, маска е това.

# 728
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Хума? В най-добрите пивнишки традиции ...
Тъй кат' гледам - бира ще да е  Laughing

# 729
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Тоя път не е хума.  Laughing Минерално-термална вишиевска е.
Бира? Нека да е бира. Ливнете и на мен, моля!  Grinning

# 730
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ето, сега разказвам, ама в скрит текст, за да не се види от кой да е:
Скрит текст:
Говорим си с моят немски колега разни неща и в един момент той изтърсва въпроса : Какви са българите? Ама не ми отговаряй общи приказки, моля те, наистина искам да разбера. Предисотрия : няколко дни поред в различни хотели той не може да си намери немски програми по телевизията и докато рови попада на канал "Планета", където знаете как изглеждат жените и какво правят. След което слиза при нас и водим филосовкси разговори изобщо, ние сме едни нормални хора, нали. Та поговорихме с него , аз му дадох миуте идеи, колегата ми също, но ми се щеше да разбер как повечето ни сънародници ни виждат. Е, пуснах един опрос на стената си във ФБ и ми се изправи косъма. Не ми се коментира. Но без да изпадаме в обобщения, вие какво мислите ? Ккво мож да се каже за българите?

# 731
  • Мнения: 3 736
Вах и брях, пуснала въпрос на стена, дето пишат българи! Ми сички ше кажат, че сме мизерюги, бря! Що си си го причинила.  Hug

Няма еднозначен и окончателен отговор въпросът "Какви са..." , зависи от настоението. Днес ако ме питаш какви са англичаните, ще опцуя света. утре, може би, не. И това е вярно, и онова. Обаче е факт, мисля поне, че сме големи мрънкала в мнозинството си. Да се отчае човек. Иначе и ние сме хора като всички други, туйто. Ама съвсем като всички други, чак да се потиснеш... Mr. Green

# 732
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Според мен сме топли хора ние, българите. Топли и сърдечни. Освен това доверчиви, непрактични и нерационални. И разбира се, купонджии.( Все още. Все по-малко, но все още.)
Милозливи и милостиви, мекушави и мекосърдечни. Простодушни. Незрели и непораснали - на българите много им личи детето, което са били.

# 733
  • Мнения: 3 784
И честито 666 на Розето!  Laughing

Малеее, това го прочетох като "И честито бебе на Розето!"  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Пуцинка, сподели, моля, рецептицата за чабата.

Ми честит да ти е! Е, вярно, че не е бебе, а почти мъж за панталони вече.  Laughing  Heart Eyes


Ан тъй. Пък най-хубавото е, че някой написва вместо тебе туй, дет си искал да кажеш и не се Абиш напразно.


Плюс е'но. И веднага доказателството:  Laughing

Вах и брях, пуснала въпрос на стена, дето пишат българи! Ми сички ше кажат, че сме мизерюги, бря! Що си си го причинила.  Hug

Няма еднозначен и окончателен отговор въпросът "Какви са..." , зависи от настоението. Иначе и ние сме хора като всички други, туйто. Ама съвсем като всички други, чак да се потиснеш... Mr. Green

# 734
  • София
  • Мнения: 5 658
Най-ценното на пивницата е, че е като в пивница Simple Smile
Можеш да говориш каквото и както ти е на сърце,
все някой ще кимне с разбиране, почти всички ще
са "стоплили" за какво иде реч, почти всички ще
са забравили до сабахлян, че си правил простотии  Mr. Green
Като едно постоянно напиване в най-тесен кръг,
почти заговорнически  Hug

Ан тъй. Пък най-хубавото е, че някой написва вместо тебе туй, дет си искал да кажеш и не се Абиш напразно.

Това си заслужава наздравето отвсякъде.  cheers

Тъй е то. Много обичам да отворя и да прочета материализирани мислите ми  Hug

Общи условия

Активация на акаунт