Прием за детски ясли гp. Варна - 2014 г.

  • 45 863
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 58
Ава искрено се надявам да намерят начин това да се случи, защото на първо четене намерих 7 деца приети в ОДЗ в район Младост, които са преди нас в класирането за ясли. Ако тези деца ги отпишат от там - то тогава и ние имаме шансове за където искаме. А сега ще приемат детето ми в друга ясла, защото тези деца все още присъстват в системата, макар и реално да не участват. Трябва да се направи така че да се записва всеки преди самото класиране дали иска да участва. Знам че тук четат хора от общината и ще е интересно с какво становище ще излязат - може ли ако не се запише дете от приетите, то следващите участващи в приема, но приети на друго място да се запишат... или пък има ли как да отпадат от класирането тези деца? Може ли да се прехвърлят от една ясла в друга децата?

С нас се случи точно това на предното класиране.Нели Вълева от Община Варна ми отговори,че тези места няма да останат незаети и да се сърдя на родителите,които не са си дръпнали заявленията.Общината не е виновна и ми е изпълнила едно от желанията.Не можело да ми прехвърлят детето и ако искам можело да се откажа и да кандидатствам наново.Другият вариант е да се ослушвам за някой,който иска да направи размяна.

# 721
  • Мнения: 4 651
Ава, доколкото разбирам нищо не може да ве направи защото имаш право да си преместиш детето от ОДЗ в чиста ясла. Друг въпрос, че е абсурдно.

# 722
  • Мнения: 24
Мами от Аспарухово, пуснахте ли изследванията за ДЯ? Simple Smile Споделете, ако може какво ви казаха от Детелина при потвърждаването на приема?   Hug

# 723
  • Мнения: 101
Мами от Аспарухово, пуснахте ли изследванията за ДЯ? Simple Smile Споделете, ако може какво ви казаха от Детелина при потвърждаването на приема?   Hug

Аз пуснах изследванията,даже вече са готови.Обаждах се в яслата днес,за да ми кажат в колко часа да я заведа утре.Ходих миналата седмица да занеса документите от работа.Тогава ми казаха да започвам да правя изследванията и след като са готови,заедно със вс. бележки-за контакт с болни,здравно-профилактичната карта и имунизационния статус,да ги занеса и детето да остане там.За колко време ще остане първите дни нямам представа,но предполагам за по час-два.

# 724
  • Мнения: 101
децата,които са приети на 24.06,трябва да постъпят най-късно на 24.07.Срока на изследванията е:Чревни-2 седмици,кръв и урина-1 седмица,васерман от родител-6 месеца.Бележката за липса на контакт с болни е валидна 3 дни.Чревните изследвания се изготовят за 3-5 дни,а кръв и урина на същия ден или следващият.

# 725
  • Мнения: 24
Благодаря zaharno_petleТова за валидността на изследванията е много важно. Аз едва днес се сдобих с направление за изследванията  Embarassed Докато се натуткам....

# 726
  • Мнения: 101
Благодаря zaharno_petleТова за валидността на изследванията е много важно. Аз едва днес се сдобих с направление за изследванията  Embarassed Докато се натуткам....

Е,имаш време.Така си изчисли срока на изследванията,че да са валидни при постъпването на яслата.Бележката за липса на контакт с болни да не е издадена в петък,така ми казаха от яслата.

# 727
  • Мнения: 217
Рядко се включвам, но ви следя  Hug Искам да попитам, от къде виждате списака с чакащите класиране заясла и желанията им? В началото като пуснаха ел. система на сайта от Община Варна го видях, но сега не мога да го открия  Cry Ще съм благодарна за Вашите отговори   bouquet

# 728
  • Мнения: 118
Рядко се включвам, но ви следя  Hug Искам да попитам, от къде виждате списака с чакащите класиране заясла и желанията им? В началото като пуснаха ел. система на сайта от Община Варна го видях, но сега не мога да го открия  Cry Ще съм благодарна за Вашите отговори   bouquet
https://public-one.is-vn.bg:1443/babyvn/c/expectingrating.php#

или като влезеш в системата избери "Класирания" - "Предстоящо класиране"- и там ще ти покаже "свободни места" "Участници в класирането" " Всички,чакащи класиране"

# 729
  • Мнения: 217
is_mams Благодаря за отговора  Hug
То много чакащи за прием  ooooh!
Може ли още един въпрос: Като има толкова много чакащи, как се класират? Т.е. ако дете с вх. номер 7*** е пуснато в класиране от 1.07.14, а дете с вх. номер 8*** е пуснато в класиранията от 1,01,2014, кое дете ще е приемат първо (говоря за деца без предимства и с еднакъв брой точки)?
Прочетох в правилника и там е обяснено, че се гледат точките  и вх. номера на децата  newsm78

Последна редакция: ср, 09 юли 2014, 00:04 от pocoloco1

# 730
  • Мнения: 118
is_mams Благодаря за отговора  Hug
То много чакащи за прием  ooooh!
Може ли още един въпрос: Като има толкова много чакащи, как се класират? Т.е. ако дете с вх. номер 7*** е пуснато в класиране от 1.07.14, а дете с вх. номер 8*** е пуснато в класиранията от 1,01,2014, кое дете ще е приемат първо (говоря за деца без предимства и с еднакъв брой точки)?
Прочетох в правилника и там е обяснено, че се гледат точките  и вх. номера на децата  newsm78
това ,което аз съм разбрала е не е важно кога е пуснато да участва в класирането щом участват в едно и също класиране и са с еднакъв брой точки приемат първо детето с по малък номер......да наистина са много но поне се знае бъдещите класирания кога ще са и ще се надяваме за следващото
P.S  ние участваме в класирането от октомври 2013 г ,но не сме приети поради смяната на системата при ,което 7 месеца нямаше класиране
Успех!!!!!!!

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Естествено, гледа се номерът, нали затова всички бързат да си вземат номер, когато детето е съвсем малко. Датата, от която участва в класиране няма нищо общо, тя не носи предимства, че да се гледа. Просто от тази дата детето участва в класиранията, преди датата не участва, номерът му се пропуска при класирането, ако изобщо е излязъл де.

# 732
  • Мнения: 24
Благодаря zaharno_petleТова за валидността на изследванията е много важно. Аз едва днес се сдобих с направление за изследванията  Embarassed Докато се натуткам....

Е,имаш време.Така си изчисли срока на изследванията,че да са валидни при постъпването на яслата.Бележката за липса на контакт с болни да не е издадена в петък,така ми казаха от яслата.


Аз сега чакам дребната да и дойде музата и да ми даде материал за изследване.... ако мога така да се изразя  Laughing. Че тя последно време какво и стана, прескача по 2-3 дена.... Освен всичко през деня съм на работа и съм инструктирала бабите какво и как да действат, ама не съм сигурна, каква ще я свършат. ooooh! Те и нямаха много желание да се занимават с това, ама няма как...  Tired Дано да ни се отдаде скоро да пуснем тия изследвания, че само ги мисля тия срокове. Оплаках се. 

# 733
  • Мнения: 101
Благодаря zaharno_petleТова за валидността на изследванията е много важно. Аз едва днес се сдобих с направление за изследванията  Embarassed Докато се натуткам....

Е,имаш време.Така си изчисли срока на изследванията,че да са валидни при постъпването на яслата.Бележката за липса на контакт с болни да не е издадена в петък,така ми казаха от яслата.


Аз сега чакам дребната да и дойде музата и да ми даде материал за изследване.... ако мога така да се изразя  Laughing. Че тя последно време какво и стана, прескача по 2-3 дена.... Освен всичко през деня съм на работа и съм инструктирала бабите какво и как да действат, ама не съм сигурна, каква ще я свършат. ooooh! Те и нямаха много желание да се занимават с това, ама няма как...  Tired Дано да ни се отдаде скоро да пуснем тия изследвания, че само ги мисля тия срокове. Оплаках се. 

като пусне материала,може да го съхраните в хладилник до следващия ден.  Grinning Успех с пробите.
Днес заведох детето за 1 ден,за 1 час.Госпожата,която ни посрещна беше мн. лъчезарна,усмихната и любезна,зареди ни положително.Децата в момента са в сборна група с 4-та група,но ще ги местят самостоятелно след известно време.

# 734
  • Мнения: 24
Браво на вас  Wink Дано да ви хареса и да се адаптирате бързо към новата обстановка

Общи условия

Активация на акаунт