Докога стерилизирахте?

  • 851
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Синът ми е на повече от 9м, но още от 6-я/7-я месец не стерилизирам нищо. Естествено, че всичко лапа, но така се изгражда имунитет. Не може да живее в стерилна среда. Почакай да видиш катао проходи и тръгнете по разходки какви работи ще започне да лапа... Tired Grinning
и НИЕ СМЕ ТАКА.От 6-я месец спряхме,някакси,като почнат да лазят и да лапат всичко вече няма смисъл да се стелиризира.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Лелее от 4 дни не съм.Направо изключих,пък и все не ми достига времето.Но по принцип вече на 2 дни,а в началото веднъж на ден.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Стерилизирах един месец Rolling Eyes

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
До 8 месечна възраст, след това реших, че е крайно време да спирам, защото той лазеше по земята, лапаше си ръцете и ползата от стерилизацията е нулева.
А играчките ги измивам веднъж дневно, не мога да ги мия постоянно, защото той си играе с тях на земята Simple Smile
А и имунитет трябва да гради все пак Wink

# 19
  • Мнения: 175
Първите 2 месеца стерилизирах. Сега мия с гореща вода. Педиатъра ми препоръча така. Играчките понякога ги мия, понякога - не. Нали трябва да се изгражда имунитет Simple Smile

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не съм стерилизирала никога нищо.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 901
Абе до втория месец, прашинка да паднеше на някое шише или биба, и стерилизирах! Голям идиот съм - нали я гушкам с дрехи, които не стерилизирам, тя ме ближе, лапа ми нестерилизираните гърди и т.н. После само забърсвах играчките, а шишетата ги стерилизирах, но не преди всяко ядене, а след всяко миене и после можеше и по седмица да ми стоят така "стерилни". От както взе да лази и спрях всякакво стерилизиране. Просто на едни лъжички прочетох - "да не се изваряват" и ми стана ясно, колко мога да й спестя.

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
До седмият месец, после само водата за АМ преварявах.

# 23
  • Мнения: 2 407
До 6 месец стерелизирах всеки ден, а сега 1 път в седмицата. Играчките и ги мия когато се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт