ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО- тема №14

  • 74 868
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 897
Цитат
Като цяло не се чувствам тревожна, по-скоро уморена с усещане за досада

Noa, и аз се чувствам така, може би е пролетна умора. Мен ме гони и депресията някои дни. Освен това, непрекъснатото облачно време с ниско надвиснали облаци много ми дотежава и досажда. Като гледам прогнозата за 10 дена напред, все така го дават, сякаш край няма....

Дано да сме по-добре и да дочакаме хубави дни   Nature Sun With Face

# 721
  • Мнения: 1 501
Ох , то хубаво , че идва пролет и лято ама с тия жеги не знам вие как сте , но аз се чувствам доста зле от тях . Почва се едно сърцебиене , едно чудо , дано поне нямам топли вълни , както до сега като влезнех в горещо помещение . Не знам от къде ми дойде това чудо на главата.

# 722
  • Мнения: 897
И на мен жегите не ми действат добре, крепя се до средата на юли, след това август ми е много труден. Най-идеалните температури са ми 20-25 градуса но къде ти такива през по-голямата част от годината... Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 2 860
Елизабет, не си спомням ти дали вземаше антидепресант, но топлите вълни може да са от него. На мен в началото на лечението ми се случи на 2 пъти.

# 724
  • Мнения: 1 501
Елизабет, не си спомням ти дали вземаше антидепресант, но топлите вълни може да са от него. На мен в началото на лечението ми се случи на 2 пъти.
Вземам деанксит , но топлите ми вълни са от преди него - нали имам проблеми с щит.жлеза , уж от там излезе.

# 725
  • Мнения: 5 459
Ах, как чакам лятото и топлината, че поне малко да ми облекчи депресиите. Зимата и студовете направо ме скапват. леля ми беше доста нервна. Откак замина за Гърция-вече 10 години-климатът и действа така добрееееее.....явно сме топлолюбиви. Аз ,обаче, пък съм мързелива и не съм за Гърция.... Прави ми впечатление, че като ходим редовно на сауна, въпреки големите жеги вътре....после се чувствам като обновена.....тази зима покрай проклетиите на работа се изоставих и направо клюмнах.....

# 726
  • Мнения: 0
Здравейте! От ,по-скоро, дълго време, имам ПР. Първо имах здравословни проблеми, не толкова сериозни. Но лошото беше че се случиха извън къщи. Приемам че това е отключило ПР при мен. След като се излекувах от проблемите които имах, някои симптоми като гадене например или "нещо" в гърлото си останаха. Проблемите ми бяха свързани със стомаха така че в началото помислих че просто още не съм оздравял напълно и може да се появяват тези симптоми. Но всички доктори казваха "здрав си вече момче, нищо ти няма." Бих се зарадвал много ако ми дадете някакви насоки как да го преборя това нещо.

При мен проблемите са следните - почва да ми се гади ей така от нищото, случва се да ме обливат вълни но не топли или студени ами сякаш стотици игли се забиват в мен, сърцебиене. И май е само това като се замисля. Всичко идва че не мога да си изкарам мисълта че УЖ нещо ще ми стане ако отида някъде много далеч от вкъщи, или чакам на опашка в магазина, или трябва да се застоя някъде на едно място повече от 5-10 минути. Разбирам че нищо няма да стане, но то само си идва ей така от нищото. Това с опашките по магазините някак си го преодолях и доста отдавна не ме е "хващало". Но това не е голям прогрес. Ако трябва да ходя някъде и веднага ме хваща - гадене, бучката в гърлото, може да ми измръзнат пръстите на ръцете и краката. Сърцебиене най-вече вечер, в другото време май никога не съм имал. Но нищо ми няма на сърцето, ходих на доктор, каза по идеално не може да е за 22 годишен човек. Някакви хапчета ли трябва да взимам? Пробвах с 2-3 хапчета (не на веднъж естествено, ами общо) Тритико, което действа перфектно обаче от него ми пада кръвното и ми става лошо и трябва да легна. От много време карам на Седанакс но май вече е само с placebo ефекта, или е минимален, в началото усещах наистина разлика ама сега почти не. Всичко бих направил всичко, нещо да махне тая мисъл която автоматично ми идва в главата че нещо ще ми стане ако отида някъде, мъча се да я боря с цялото си съзнание ама явно този начин при мен няма да стане  Confused

# 727
  • Мнения: 897
Jackal, колко далеч от дома се притесняваш да отидеш - в друг квартал или говориш за излизане от града?
Аз също го имам това притеснение, но само ако съм на много километри далеч....като например в друг град или в друга държава. Но се успокоявам с мисълта че имам под ръка хапчета с които мога да туширам евентуална ПА. Когато заминавам някъде, четката си за зъби мога и да не взема, но хапчето винаги.
С опашки не съм имала проблем, но с обществен транспорт да. Имала съм моменти в които ми е било много трудно да се кача в транспорта, особено когато е за повече спирки. Случвало се е даже да получа леки ПА. Психиатъра ми го обясни така - "понеже си сред хора, а няма къде да отидеш за момента, се страхуваш че ако получиш ПА ще се злепоставиш пред останалите, и от това наистина я получаваш". Този страх, който е при теб може отчасти да е страх от злепоставяне.
Единствения начин да пребориш това е наистина да отидеш някъде, първоначално по-наблизо, после и по-надалеч. Мисля, че няма да е добре да си сам, а с близък/приятел, който знае за проблема и на когото имаш доверие. Но те съветвам да си носиш и хапче, което е изписано от психиатър ( за най-крайна нужда). Като казвам хапче , нямам впредвид АД, защото те не действат веднага, а по-скоро нещо успокоително....

Последна редакция: сб, 01 мар 2014, 20:47 от y_em

# 728
  • Мнения: 0
Зависи как се придвижвам. Ако съм пеш може и ако трябва да ходя до друг квартал да ме хване. Ако съм с кола, бая трудно ме хваща вече като съм тръгнал. С кола проблема е тръгването и после всичко е ок. Бих казал че хващането идва " там", а пътуването не е проблема. Въпроса винаги е "какво ще стане там". Но и аз като теб без хапчета не тръгвам. При мен съм забелязал че атаката се проявява най-силно следобед и вечер, за това гледам сутрин да си свърша каквото имам за вършене. Боря гаденето като не ям преди да си свърша задачите, защото и да дойде да повърна като няма какво да излезе, какво ще излезе?  Grinning Не че ми се е случвало, но знаеш... мисълта е там, дори да знаеш че нищо няма да стане.

Сега ми се налага да пътувам на 600 километра тази седмица, и както винаги ще си кажа fuck it, и ще тръгна. На отиване ще кара мой приятел та ако нещо стане (едва ли), веднага ще му кажа да отбие и така. А на връщане ще карам аз, ама докато ми е зает ума с шофирането няма да ме хване (шофирам често и знам че не хваща докато караш). 

# 729
  • Мнения: 897
И при мен атаките са следобед и вечер, сутрин в повечето случаи съм си ок.
Супер пътуване - 600км  Simple Smile Вероятно нищо няма да стане, просто ще си попътувате. Проблемите са в главите ни, това е.

# 730
  • Мнения: 0
Именно! Аз знам че ми няма нищо, за това питах как да изгоня тази мисъл която твърди обратното и носи всички гадни симптоми с нея Grinning Как бориш нещо което реално го няма  newsm78  Confused

# 731
  • Мнения: 897
Ами аз не мога да се преборя и затова пия хапчета.... Sad

Ако можех, само ако можех нямаше и 1 ден да се тровя.
Това е засега положението.

# 732
  • Мнения: 2 860
Като те налегнат пак тия мисли си кажи, че няма заради един пусти страх да си стоиш в къщи докато хората обикалят света и си гледат живота. И това си го казвай всеки път, от веднъж няма да стане, но с течение на времето, ще се успокоиш. Носи си хапчетата, те не тежат.

# 733
  • Мнения: X
Мрън, мрън да се оплача- вчера го закъсах с едното коляно,да клекна и като ме сряза пронизваща ужасна болка, не мога да стана и така цял ден при резки движения- излизахме с детето и при слизане от един автобус, не мога да сляза, егаси болката, при вървене не ме боли, само като трябва да клякам и да се качвам по стъпала, във вторнк ще ходя на лекар да ми дадат направление за ортопед, а дотогава с какво да се мажа, някой да е имал проблеми с колената- на 35 г и вече и колената започнаха да ме болят, нямам думи за себе си ooooh!

НОА за спането защо не пробваш с мелатонин, хранителна добавка е и казват,че помага, аз миналата година си я бях взела, но само 2 хапчета бях изпила от нея и почнах деанксита и я спрях, защото започнах да си спя.

Аз обичам топлото време,всъщност на мен сезоните не мисля,че ми влияят, стига да се чувствам добре, хич и не се замислям кой сезон е.

За сърцебиенето, на мен ми спря напълно от деанксита,като почнах да го пия, вече откакто съм на четвъртинка, отвреме на време пак се пробва да ме изненадва, но е много краткотрайно и не ме притеснява. А аз имах наистина големи и дълги кризи от сърцетуп от 3 до 5 часови,  правени са ми абсолютно всички изследвания на сърцето, холтер, ехокардиография, и някакви други, забравила съм им имената и освен едни пролапс на митралната клапа,който се води козметичен дефект, друго не ми откриха, при мен често почваше да ми прескача,като хапна повечко. Сега за се сетих, че за сърцето ми беше изписан Сипматил, това е билков продукт, който е основно за сърдечни неврози, с глог, но от него ми падаше кръвното,  и го пих много малко.

Последна редакция: нд, 02 мар 2014, 10:03 от Анонимен

# 734
  • Мнения: 0
Chestita Baba Marta!Kvoto e pisano shte stane taka 4e ne gi misli mnogo mnogo i tva e az ot kakto po4nah da ne gi mislq se 4ustvam po dobre,proqvqvat se ot vreme na vreme ne se stqgam i si kazvam SILNA SAM AZ MOGA  i malko po dobre po4vam da se 4ustvam za razlika ot predi 1 godina kogato s stavaneto i po4vah da placha ,s vremeto osaznah 4e tva e do psihi4eska naglasa .No vse oshte izpitvam malko panika kam lqtoto i ot jegite no s sravneni ot predi sam po dobre da 4ukam na darvo .Pojelavam na vsi4ki malko po malko da se maha tva PR i znam 4e trebva da sme po silni i da ne mislim mnogo mnogo !Uspeh

Общи условия

Активация на акаунт