ЗА или ПРОТИВ консумацията на месо?

  • 55 297
  • 1 882
  •   3
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 5 084
Аз губя апетит при сериозен душевен конфликт, докато не го разреша не изпитвам глад. Съответно изгубвам телесна маса, но не във вреда на физическото ми здраве.

# 1 531
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно за това става въпрос - лека храна и течности. Аз бих казала, че ден-два може и без храна, стига да се оводнява, но  нататък не виждам как този организъм ще си помогне гладувайки. Нещата са измислени - кисело мляко, леки супички, някой плод, хапка хляб, чайчета, попара и др. Едва ли тук някой има предвид болен човек да муа пържолите.

При душевен конфликт организмът ти влиза в режим да си съхрани мозъка, сърцето и реакцията на стреса е стомахът ти да се "свие". Такъв сериозен стрес е в ущърб на здравето, защото се кара на адреналин. А ако сложиш и безсънието, барабар с неяденето, и съвсем ще ти се замъгли здравият разум. Много хора в такива моменти посягат към самоубийството, защото не могат да мислят нормално от стреса. Храната в такива случаи винаги върши добра работа, тя успокоява, внася енергия. Затова депресираните или стресирани хора много обичат сладки неща, особено шоколад.

# 1 532
  • Мнения: X
мдааа
аз изкарах свинския грип за 48ч - за това време много сън, вода и едно единствено киви
после обаче си наваксах доволно, почвайки с доста супа първия ден
пържолите дойдоха след още ден-два

# 1 533
  • Мнения: 9 991
Седмица съм издържала без да ям и то само на ниво диета , не само  не страда тялото ами и има нещо като еуфория , което е типично за глада. Когато съм болна при мисълта за храна ми се повръща и то грипа ако е без повръщане . Супички , чайчета, плодче, че то аз така си се храня нормално  Wink

# 1 534
  • Мнения: X
Седмица съм издържала без да ям и то само на ниво диета , не само  не страда тялото ами и има нещо като еуфория , което е типично за глада. Когато съм болна при мисълта за храна ми се повръща и то грипа ако е без повръщане . Супички , чайчета, плодче, че то аз така си се храня нормално  Wink

кетоза се казва, ади
постига се и по друг начин, не само с глад

# 1 535
  • София
  • Мнения: 8 942
Точно туберкулоза с чай не можеш да излекуваш. Тя си е точно болест на недохранването и бедността. Баба ми е боледувала и само благодарение на това, че са били от заможно семейство се е излекувала. Със страшна диета - предимно месна и яйца - много яйца.
Един човек спре ли да яде значи е болен, а не че се лекува.

# 1 536
  • Мнения: X
sophiemmaspencer ,  от какво си изумена?    Laughing
Че може някой да си помогне, без да прибягва към лекарства при първия симптом?
Аз обаче не съм изумена, доколкото помня, си с медицинско образование, така че, разбираемо е защо не си представяш друго освен стандартно медициинско "лечение".
И преди да се завихри поредния ожесточен спор, Уточнявам, че иде реч не за рак, инфаркти, инсулти, диабети и подобни сериозни заболявания.


# 1 537
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Туберкулозата е хронично протичащо инфекциозно заболяване.
Не се лекува с чай.
Не е и болест на бедността и глада.
Може да си супер богат, но ако не си ваксиниран (имунитета ти не е активен, това което проверяват с Манту), ежедневно контактуваш с туберкулозно болни (открита форма), пиеш не пастьоризирано мляко от туберкулозни крави и т.н. Бъди си богат и пак ще се разболееш. Всички бебета са ваксинирани в съвремието срещу туберкулоза, освен това има профилактични проверки на активността на имунитета с Манту, ако няма реакция се прави повторно ваксиниране. Толкова за туберкулозата.
Минахме диабета. Минахме туберкулозата. Към кое се насочваме доктори мили?

# 1 538
  • София
  • Мнения: 38 898
Колит. Mr. Green
И подобни хронични болежки, които основно лекуват "докторите" Пийчаева и Правиклизмова.

# 1 539
  • Мнения: X
Аз викам да скочим директно на рака и на дилемата как умря веганът Стив Джобс, цял живот хрупащ ябълки и моркови и нищо  друго освен редовни гладувания

# 1 540
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
малко домати е ял Стив Джобс, ако знаеше какво чудо е ликопена.

# 1 541
  • София
  • Мнения: 38 898
Аз викам да скочим директно на рака и на дилемата как умря веганът Стив Джобс, цял живот хрупащ ябълки и моркови и нищо  друго освен редовни гладувания


И мен ме мъчи тоз въпрос, ама си трая.

# 1 542
  • Мнения: 7 171
sophiemmaspencer ,  от какво си изумена?    Laughing
Че може някой да си помогне, без да прибягва към лекарства при първия симптом?
Аз обаче не съм изумена, доколкото помня, си с медицинско образование, така че, разбираемо е защо не си представяш друго освен стандартно медициинско "лечение".
И преди да се завихри поредния ожесточен спор, Уточнявам, че иде реч не за рак, инфаркти, инсулти, диабети и подобни сериозни заболявания.




Така е по-приемливо. Аз също не употребявам лекарства при настинки, грип, гастро-интестинални проблеми и т.н. Но да излекуваш бактериална инфекция с глад - съмнявам се. Най-малкото не бих рискувала здравето на детето си при стреп ангина примерно, защото зная какви могат да бъдат последствията.

Туберкулозата е болест на бедността, не защото се дължи на недохранване, а защото недохранения организъм е с понижен имунитет и не може да се пребори с микобактерията, която предизвиква туберкулоза.

# 1 543
  • Мнения: 5 713
Към кое се насочваме доктори мили?
Към ваксините. Wink

Или е ли възможно да излекуваш хипогликемия с ядене на тонове плодове?
http://chicvegan.com/interview-series-kristina-carrillo-bucaram/
Снежно белите и адски подредени зъби на момичето нейни ли са или лъже?
аз не и вярвам и за двете
 Mr. Green

# 1 544
  • Мнения: 19 219
Към кое се насочваме доктори мили?
Към ваксините. Wink

Или е ли възможно да излекуваш хипогликемия с ядене на тонове плодове?
http://chicvegan.com/interview-series-kristina-carrillo-bucaram/
Снежно белите и адски подредени зъби на момичето нейни ли са или лъже?
аз не и вярвам и за двете
 Mr. Green

Тя е уникална, не само зъбите, ами чак и цвета на очите си е променила чрез суровоядство: https://www.google.bg/search?q=Kristina+Carrillo-Bucaram&rlz … D7616%3B960%3B477

Общи условия

Активация на акаунт