Има ли някой с толкова лоши резултати от спермограма?

  • 3 739
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 902
Здравейте,момичета.
Имам нужда от малко съвети.Днес взехме резултатите от спермограмата(клиниката на д-р Стаменов).

въздържание 4 дни
обем 1,8
концентрация 0,95 млн
обща концентр. 1,7 млн
много подвижни 0%
подвижни 35%
слабо подв. 20%
неподвижни 45%
РН 8
цвят нормален

морфология по Крюгер 4%
антитела няма


Моля ви да ми кажете кой от резултатите подлежи на лечение и промяна?
На какво може да се дължат такива резултати?
Утре имам час за преглед и консултация,но вие сте повече от 1 брой лекар и сте ми много ценни.
Благодаря ви предварително и ви прегръщам.

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Според мен ще ви изпратят на уролог, който да направи преглед, за да се разберат причините за тази спермограма.
при нас проблемът е с морфологията, която е малко по-висока от вашата, но за сметка на това концетрацията е добре, малко под нормата са ни подвижните нормокинетични.
След консултация с уролог съпруга ми пиеше най-различни хапчета и според мен имаше подобрение.
Скоро ще правим пак спермограма.
Бих те посъветвала да пуснеш темата си и във форума на Зачатие, там има раздел за стерилитет при мъжа.
успех!

# 2
# 3
  • Мнения: 303
Със сигурност някои от параметрите могат да са и по-зле   Confused Консултирайте се с лекар за адекватна реакция - винаги има какво да се направи.

# 4
  • Мнения: 902
Благодаря ви,момичета.Знам,че може да се повлияват някой резултати,но за мен е много важно да разбера причините за състоянието.При мен има усложняващ фактор-двурога матка и се притеснявам при евентуално инвитро да няма усложнения от това.Все ми се искаше да можем да пробваме първо с инсеминации.Вече загубихме 2 години и не искам да се бавим повече.
Освен това правихме друга спермограма преди 2 месеца и ,въпреки че е от ЦИБАЛАБ,мисля,че поне по отношение на количеството не би трябвало да грешат.Тогава беше 10 млн/мл , а сега е едва 0,95 млн/мл.
Ще се побъркам вече.Нали трябва САМО един плувец за бебе,а 1млн не им стига?!?

# 5
  • Мнения: 7 716
Един опложда, ама другите проправят пътя и  изпускат една течност, която разяжда обвивката на яйцеклетката.
Така че един сам нищо не прави.

# 6
  • Мнения: 471
white, само не се притеснявай, знам какво ще ти каже Стаменов - бебе ще може да имате. Така ни каза и на нас като видя резултатите от спермограмата, а те са след 4 дена въздържание:
обем - 2,5 мл
концентрация - 16,4 млн/мл
активно подвижни - 0%
подвижни - 20%
бавно подвижни - 25%
неподвижни - 55%
цват бъстър
ph - не пише
морфолофия не сме правили, но по груби сметки е под 15%
Становището беше, че при такива показатели сме за ИКСИ. Правихме още една спермограма при 2 дни въздържание и около 2 седмици след втората. Резултатите бяха сходни. Направихме хормонални изследвания на мъжа ми, резултатите бяха добри, което значи, че проблемът не е там (искайте и вие такова изследване, защото ако има проблем с хормоните, може да се проведе лечение и да се постигнат добри резултати). После ходихме при специалист андролог, нищо не е открил, т.е. никакви заболявания или изменения. Казал е да направим морфология и ако е добра, е дал рецепта на мъжа ми за лечение, но е казал, че ако е лоша (каквато май е), няма смисъл от лечение. Така че при нас не е ясно какви са причините за тези резултати.
Дано при вас да намерите причината и да успеете в скоро време да я отстраните.  Praynig
Най-важното обаче е да подкрепяш много силно мъжа си - това е голям шок за мъжете и ние сме тези, които трябва да се покажем спокойни и да им показваме, че ги обичаме въпреки всичко.
Успех утре на прегледа, бъди спокойна, задай си всички въпроси, които искаш и задължително поискай да се направи още една спермограма.  Hug

# 7
Момичета само 1на идея.Защо не направите спермограма на повече дни въздържание-примерно,7до 10.Ще видите,че има по-добри резултати.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Момичета само 1на идея.Защо не направите спермограма на повече дни въздържание-примерно,7до 10.Ще видите,че има по-добри резултати.
На повече дни не се ли влошава качеството  Blush

# 9
  • Мнения: 133
Ìîìè÷åòà ñàìî 1íà èäåÿ.Çàùî íå íàïðàâèòå ñïåðìîãðàìà íà ïîâå÷å äíè âúçäúðæàíèå-ïðèìåðíî,7äî 10.Ùå âèäèòå,÷å èìà ïî-äîáðè ðåçóëòàòè.
Íà ïîâå÷å äíè íå ñå ëè âëîøàâà êà÷åñòâîòî Blush
Най-добре спермограмата да се прави от 3 до 5 дена въздържание.Ако е по-вече ще има повече загинали.

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 21:44 от sabrina

# 10
  • Мнения: 471
До колко съм чела и аз по много сайтове, след повече от 7 дена въздържание показателите се влошават, затова и не сме мислили да правим след такова голямо въздържание. Но доктора предложи да направим при по-малко (2 дена), за да видим дали тогава подвижността е по-голяма - т.е. по-кратък живот евентуално. Е, не беше това Sad

# 11
  • Мнения: 902
Благодаря ви,момичета за подкрепата.
Вчера бях на доктор и ,както се сещате сме зи ИКСИ.Андрологът е препоръчал лечение за 1 месец и ще видим резултатите.Хормоните са в норма и други видими причини не са открити.Ще си чакаме месеца и после действаме по въпроса драстично.Категорични сме,че бебе ще има.
Целувам ви и стискам палци за всички.Ще пиша по темата като видим резултатите.

# 12
  • Мнения: 471
white, можеш ли да напишеш при кой андролог е ходил мъжа ти, какво му е казал и какво е лечението? Тази седмица нещо много се замислих дали все пак да не пробваме и ние с някакво лечение  Thinking Много ще съм ти благодарна!

# 13
  • Мнения: 1 320
Само да вметна, че, ако спермограмата е лоша-дългото въздържание влошава нещата още повече. Това от собствен опит и много четене Simple Smile

# 14
Само спокойно,  твоя мъж  не е толкова зле. И моя е с подобни граници , но той не искаше да ходи и на лекар , така че с хиляди перипетии  сега чакаме за икси, на унивай винаги има решение

Общи условия

Активация на акаунт